Zadní svítilna

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zadní svítilna

Příspěvekod Milan D » čtv 16. lis 2006, 7:13

Čau mám prosbu, potřebuji se dostat do zadního světla vyměnit ?árovku brzdového světla a kdy? oddělám kobereček, kouká na mě konektor a pod ním konec závitu a na ní nějaká křídlovka, poraďte, před tydnem jsem pujčil návod kámo?ovi, díky moc.
Milan D
 

Příspěvekod GVG » čtv 16. lis 2006, 13:00

GVG
 

Re: Zadní svítilna

Příspěvekod petr_xs » čtv 16. lis 2006, 13:23

V manualu pisou vymontovat svetlo z karoserie.
(manual je tady:
http://www.xsara.cz/index.php?option=co ... &Itemid=52
)
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Příspěvekod CHiP » čtv 16. lis 2006, 18:31

Od?roubuj tu křídlovku a světlo vytáhni ven. Na ničem jiném nedr?í :D. Krom konektoru, já tam měl dost dlouhý kabely, tak?e světlo jsem povytáhnul a prostrčil tam ruku, musí se zmáčknou a pak jde krásně rozpojit.
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Milan D » pát 17. lis 2006, 13:21

Mám to hotový, docela to ?lo, ?árovka byla na uhel, bylo to lep?í ne? měnit obrysovku v předu, díky za rady, mějte se.
Milan D
 

Příspěvekod CHiP » pát 17. lis 2006, 18:00

Milan D: No u Xary I, je zrovna ta přední parkovačka je?tě snadněji vyměnitelná ne? nějaká ?árovka vzadu :P

Já jsem během pár dnů vyměnil polovinu ?árovek, tak?e u? vím, kde a jak se která ?árovička mění :D
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Milan D » pát 17. lis 2006, 22:21

Chipe:
Mám Xsaru 2, u? se to tady taky ře?ilo, vlevo ABS, v pravo nálevka ostřikovačů, tak?e nic moc, ale ta zadní svítilna fakt ?la super. Taky mám ten problém, rok byla pohoda a ted během 2 měsiců mě toho pobouchalo a? mi zůstává rozum stát, u? jsem měřil napětí, který pou?tí stabilizátor, jsem v limitu, tak fakt nevím.
Milan D
 

Příspěvekod CHiP » sob 18. lis 2006, 10:37

Milan D: Já měl povolený kabel na baterce, normálně mi potkávací světla přepětím blikaly a velmi rychle taky doblikaly obě dvě :D. Dostávalo to pěkný přepě?ový rázy. Momentálně mi v servisu vyhazují ty debilní rychloupínáky a dávají tam klasiku 8)
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Dave » sob 18. lis 2006, 17:30

Hej Chipe, nevypadalo to tak ?e se ti za jízdy rozjasňovaly a pohasínaly světla? to to toti? dělá moje.... A ?árovky měním někdy i po dvou týdnech :evil:
Xsara II 1.9D r.v. 2002 úúúplně obyč přibližovadlo
Uživatelský avatar
Dave
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 249
Registrován: sob 16. zář 2006, 11:09
Bydliště: Hluboká n.Vlt
Vůz: Grand Scenic II 2.0 dCi r.v.08

Příspěvekod Milan D. » sob 18. lis 2006, 18:20

Chip:
V předu ode?la pouze jedna ?árovka, ale nasvícení SPZ (obě), včera brzdové světlo, tak nevím, baterku a svorky zkontroluji, dík budu postupně koumat, je?tě se chci zeptat na obrysovky v předu, měl jsem tam H7 - 100W, byly super, skoro jako dálkový, jedna my ode?la, tak jsem tam vrátil H7 - 55W, nic moc, ale zdálo se mi ?e jsou trochu vyhřáté jakoby zkřehlé patice, tak to zatím nebudu ře?it, kámo? říká, ?e se závada časem projeví, tak zatím.
Milan D.
 

Příspěvekod CHiP » sob 18. lis 2006, 20:22

Dave: To co popisuje? vypadá na vadný regulátor dobíjení. Mě ty světla svítili normálně, jenom občas se rozsvítili na m?ik je?tě víc, jako kdybych bliknul dálkovýma :shock:

Milan D.: Ode?li mi tyhle ?árovky během jednoho týdne:
- jedna co svítí na RZ
- levá přední parkovačka
- obě přední H7 v potkávačkách
- v levém zadním světle 21W/5W prasklo to co je na brzdy, tak?e 21W a couvačka
- v pravém zadním světle na 21W/5W prasklo 5W vlákno, obrysové

?árovičky v blinkrech jsem měnil v?echny čtyři, proto?e místo oran?ově blikaly bíle :)
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Milan D. » ned 19. lis 2006, 18:23

Chip: Tak to má? opravdu akční, mě to zatím takhle je?tě nebouchá, ale doufám ?e takhle pomalu taky neodchází ten regulátor, proto?e co jsem sly?el, stojí cca 5 000 Kč, tak to by mě asi omyli, no uvidíme jinak moc dík, mám Sárinku rok a absolutní spokojenost, ale posledních 6 neděl to stojí ví? za co, ale mů?e být hůře. mějte se čau. :roll:
Milan D.
 

Příspěvekod CHiP » ned 19. lis 2006, 19:10

Milan D.: To je nějak moc :shock: To je zřejmně celý diodový můstek i s alternátorem ne?
Na AXku to stálo 300,- Kč i s prací ... tam to blikalo pořád se stejnou frekvencí, nezávisle na otáčkách ani rychlosti.
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Milan D. » pon 20. lis 2006, 21:07

Chip:
Taky se mě to zdá poněkud moc, ale zatím to neře?ím, světla neblikají ani se jinak negativně nic neprojevuje ve svícení, kromě toho ?e občas nějaká ?árovka bouchne a co tobě to dělá nebo nedělá, ?e Ti to tak bouchá, dík. :shock:
Milan D.
 

Příspěvekod Návštěvník » úte 21. lis 2006, 10:42

no potrebujem vymenit pravu obrysku a lavu hmlovku /ak sa pozeram smerom dopredu / mate nejaku radu ?
Návštěvník
 

Další

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků