Mokrý koberec u šoféra

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Mokrý koberec u šoféra

Příspěvekod MP » stř 2. pro 2020, 23:30

K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Mokrý koberec u šoféra

Příspěvekod Paulukaja » čtv 3. pro 2020, 12:16

Normálně si najedete na eshop, kde si zadáte svoje auto podle modelu a rok výroby, potom už budete hledat doplňky přímo na své auto. Já takhle nakupuji pořád přes eshop, kde mají vše skladem, takže garantují rychle dodání
Paulukaja
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 3. pro 2020, 12:15
Bydliště: Brno
Vůz: Xsara picaso

Re: Mokrý koberec u šoféra

Příspěvekod Lukes555 » pát 4. pro 2020, 10:12

Potom se mohu spolehnout, že mi přijdou koberečky přesně do mého auta? můžete mi doporučit, kde to přesně hledat?
Lukes555
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 2. pro 2020, 17:56
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara picaso

Re: Mokrý koberec u šoféra

Příspěvekod Paulukaja » pát 4. pro 2020, 10:14

Pokud nevíte kde hledat, tak tady je to opravdu jednoduché. Postačí si tam vyplnit své auto a zadat autodoplňky na moje auto https://www.autohotarek.cz/autokoberce
Paulukaja
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 3. pro 2020, 12:15
Bydliště: Brno
Vůz: Xsara picaso

Re: Mokrý koberec u šoféra

Příspěvekod viteon » pát 4. pro 2020, 12:11

Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Mokrý koberec u šoféra

Příspěvekod MP » pát 4. pro 2020, 14:32

Bych to tipnul že Lukes555 a Paulukaja je jeden a tentýž člověk, kterej si dělá reklamu na to www.autohotarek.cz
Registrace pár hodin po sobě, dotaz a odpověď pár minut po sobě ... ani Picasso neumí napsat.
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Mokrý koberec u šoféra

Příspěvekod baffy » pát 4. pro 2020, 21:34

Vypadá to tak ,aj podla IP adresy ,žeby sme ho pozdravili a zredukovali účty? :D Ono asi stačilo do správnej sekcie hodiť inzerát ,čo už.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Mokrý koberec u šoféra

Příspěvekod pepalacina1 » sob 1. říj 2022, 16:23

Zdravím všechny, dneska jsem pořešil únik fridexu v přírubě topení u své Xsary Picasso 2009. Dělal jsem to už podruhé, naposledy před cca 3 roky, takže ted už s prstem v nose za hodinu hotové. Samozřejmě s odvzdušněním chladícího systému a sháněním kroužku to trvalo déle. Minule jsem použil kroužky, které byly po ruce a asi byly jen gumové nebo byly malé, no čekal bych, že to vydrží déle, když origo vydržely 10 let. Každopadně staré kroužky byly vždy rozpláclé a už netěsnily,
U Xsary Picasso se nemusí sundavat palubka, ani dekly pod volantem, pouze spodni kryt středového tunelu s popelníkem a tou malou schránkou.
Tak sem přidám pár rad, na které jsem před opravou nenašel odpoved a které jsem si už nepamatoval.
Mam provedeni, kde jsou trubky 6448N3 a radiator 6448N4 a jejich spojovaci sroub je na strane u kraje priruby u nohou ridice, starsi provedeni ma sroub uprostred mezi trubkami. Resil jsem hlavně prumer tech trubek, abych vědel, jaky mam dat
okrouzek. Koupil jsem jich víc v takovym zelenym domečku v Praze Stěrboholech. Nakonec pasoval nejlevnější kroužek 20x2,50 FPM70 za 8,- Kč /kus. Trubky maji vnější prumer asi 21 az 21,3 mm a škvira, kam se kroužek vtlačí má 2mm, takže kroužek 20x2 by byl malý - možná by těsnil, ale brzy by tekl. Zkoušel jsem i kroužek 21x2,40 FPM80 , ale byl moc tvrdý a nešlo to absolutne vtlačit do sebe a to jsem měl radiator i trubky venku a mázle lehce vazelínou.
Taky se mi po té předchozí opravě stalo, že se šroub příruby povolil po nějaké době a lehce to sáklo, po dotažení OK, takže jsem šroub příruby nyní lehce mázl lepidlem do závitu.
Další nepříjemnou věcí je, že fridex nateče i pod podlahu, tam se to vsákne do těch hadrů a než to vyschne, tak to sežere lak a hned to rezne a to hodně. Takže budu muset vyndat sedačky a podlahu a ješte s tím něco udělat.
A ještě jedna věc mě minule dost vyškolila a to bylo odpojení gumových hadic v motoru od šikmých trubek v kabině - horni trubka má u mě drátovou sponku, spona šla ven snadno, ale hadice nešla stahnout - musi se chytit za koncovku a otáčet sem a tam ( rozhýbat). Spodní trubka má dvě tlačitka proti sobě, zmačknou se a hadice je odjištěná, ale opět se musí otáčením rozhýbat a stáhnout.
JInak vyrobce samotné kroužky nedodavá, kroužky jsou vzdy soucasti trubek ( cca 1200,- Kc) a vetsinou jsou soucasti radiatoru ( cca 1500,-). Obě tyto části byly ale u mě OK, jak nové - mám 210tkm.
Takže jak tady bylo v predchozich prispevcich, ze oprava v autorizovanym servisu 10000,- a jinde za 4000,- to oboji je zlodějna.
pepalacina1
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 1. říj 2022, 15:31
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Picasso 1.6 16V 80kw 2009 LPG 210tkm

Předchozí

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků