Zadní stěrač

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zadní stěrač

Příspěvekod Návštěvník » úte 4. dub 2006, 16:22

Najednou se mi zadní stěrač zastavil v pulce zadního okna a kdy? chci aby stíral, tak jen sly?ím motorek. Poradí mi někdo či se to také někomu přihodilo?
Návštěvník
 

Příspěvekod Marek » pát 7. dub 2006, 19:50

Zdravím, zadní stěrač na brejku je připojený vodiči, které jsou v gumové chráničce mezi skeletem a 5. dveřmi. Je bě?né, ?e se přelomí a potom se chovají nevypočitatelně - mám několik měsíců podobný problém s centrálem, který chvíli chodí a chvíli ne.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Příspěvekod Marek » sob 8. dub 2006, 20:22

Dnes odpoledne jsem opravoval kabelá?, je?tě kolem 9hod. ráno mi kufr nezamykal, v 11hod. začal centrál fungovat - oteplilo se. Jeden drát byl úplně přeru?ený a na dal?ích několika byla popraskaná izolace - v místě prasklin se začne vodič ostře ohýbat a jeho dny jsou brzy sečteny. Vyměnil jsem kromě tlustých přívodů pro vyhřívání zadního skla v?echny v délce od zadního sloupku a? po výstup z gumové hadice na dveřích. Spoje letované a překryté smr??ovací bu?írkou, pohodová práce asi na 3hod. Nechal jsem se inspirovat příspěvkem od marsalka na: http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=1418 . Sundával jsem jen kryt zadního sloupku - je třeba uvolnit také vodorovný kryt, co na něj navazuje - 2 ?roubky a také kryt kabelů na boku 5.dveří - 3 ?roubky, oboje Torx, stačí levná sada ?roubováku s nástavci /bity/. Konektory jsem nerozpojoval, kabely jsou s číselným značením, ale kromě pistolové pájky je třeba peán na protahování drátů skrz hadici a ohmetr na zji?tění, kam který vede. Pozor - nedá se pou?ít bzučák na prozvánění, ve dveřích jsou spotřebiče s malým odporem (?árovky, motor stěrače), které by bzučák pletly. Bylo by mo?né pou?ít vodiče různých barev, ale je jich 6 tenkých a jeden tlust?í popř. pracovat postupně, ale bylo by to zdlouhavěj?í.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999


Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků