Větrák - topení

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Větrák - topení

Příspěvekod mrazík » úte 1. led 2008, 12:11

Prosím o pomoc, vím ľe tenhle blazinec řeąí pořád do kola. Větrák si děla co chce, někdy sepne, někdy ne. Jediný řeąení jak odpotit okna je otevřený okno, coľ je v týhle kose dost drsná metoda. A tak jsem byl u elektrikáře. Nechal sem mu ąest set. :cry: Údajně to celý přeletoval ale asi by to chtěla vyměnit el. regulace otáček. Bohuľel po dvou dnech si větrák umínil, ľe foukat nebude. :evil: . Nezdál se mi ani zvuk, něco tam pořád hučelo. Dneska sem ohnul svůj hřbet a větrák rozdělal a profouknul. Mám prasklej ten obal s ľebrama, to děla ten kravál. Přiąel jsem ale na to, ľe větrák fouka a nefouká podle toho, jak se hne s kabelama / konektor asi 5ti kablů/, příp. se pomalinku roztočí pro protočení rukou... Já se chci optat zda někdo nevíte co s tím? Konektory jsou pročiątěný. A jeątě jedna věc, nevíte o nějakým elektrikáři v okoli HK nebo PCE? nechci jet znova za chlapíkem, kterej to ani neviděl. Díky moc. Jinak mám klimu, rv 98, pokud to má na funkci vliv. Jeątě jednou díky moc za nápad.
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod Sbohem vąem » úte 1. led 2008, 12:23

To máą pravdu,ľe je tu několikrát řeąeno,pokud chcilinku pohledáą najdeą i fotky,není to ani tak dávno co se to řeąilo,i já stím měl trable.
Jinak musíą jít postupně,pokud to nejsou uhlíky tak to zkus pichnout na trafko jestli se ventilátor točí,pak je problém dál,nejčestěji ve spínačce nebo pojistkové skříni.
Ale doporučuju zde pohledat,určitě ti to trochu poůľe.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod mrazík » úte 1. led 2008, 12:47

větrák jde v poho, kdyľ se roztočí. Elektrika do něj taky někdy jde. Fakt stači zakvedlat s kabelem a rozjede se, teda větąinou. Někdy teda ma max fouká málo, potom se rozjede, potom zas ubere... :? Taky kdyľ se nastartuje, chvilku tam něco ąkvrklá a pak buď naskočí, nebo ne... Já sem tu hleda jak blazen, ale řeąí se zde, ľe větrák jde jen na 4. st, nebo nejde vůbec. Ten můj jen chce zkusit co s ním vydrľím... Jinak díky moc za odpověď
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod Sbohem vąem » úte 1. led 2008, 18:44

Dívej stejné příznaky jsem měl i já a nakonec to bylo vypálenou pojistkovou skříňkou,tedy jen pozice pro větrák,jde tam snad 40A,takľe sluąný odběr. Někteří s úplně stejnými problémy jak ty píąeą měli problém ve spínačce,trochu se to tam časem vypálí.
Ale nevylučuji,ľe je problém někde jinde,ale skoro bych si tipnul,ľe tě potkalo co větąinu z nás.
Tak samo zadní náprava,otáčkoměr,otáčky a ąkubání motoru atd....
Sbohem vąem
 

Příspěvekod mrazík » úte 1. led 2008, 19:21

hmm, to je dobrý... :( Tak alespoň ľe to neni ta regulace otáček. Moula mi říkal, ľe to je za 5 tis... Pojistkovou skříň je teda třeba vyměnit? cho jo, před Vánocema se toho vyątěnilo moc, zadní náprava mě čeka taky... V kaľdým případě moc díky za radu a přeju vąechno nej do roku 08.
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod Sbohem vąem » úte 1. led 2008, 19:30

©koda,ľe jseą tak daleko,jelikoľ máme tady jednoho fakt ąpičkového machra přes elektriku,moľná ,ľe by ti i poradil,alespoň na dálku jak na to. Jmenuje se ROPE a je to Ostravak jak poleno. Poąlimu SZ (soukromou zprávu).
Sbohem vąem
 

Příspěvekod mrazík » úte 1. led 2008, 20:05

díky moc za radu. Jeątě jeden dotaz. Xsaru mám teprve dva měsíce, tzn ľe nejsem odborník, ale kdy spíná větrák? hned po nastartování nebo čeka tak 5 - 7 vteřinek? :oops: díky
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 128
Registrován: stř 7. lis 2007, 13:12
Bydliště: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Příspěvekod Verdom » úte 1. led 2008, 21:38

Čeká po nastartování těch 5 vteřin cca.
Je to z důvodu postupného zapojování elektrické zátěľe a rozloľení příkonu.
Teda alespon to tak píąou v manuálu.
:lol:
.Obrázek
Uživatelský avatar
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 9. zář 2005, 10:22
Bydliště: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Větrák výpadky

Příspěvekod cervik_BRNO » úte 22. zář 2009, 19:41

Malý dotaz, ted dva... Taky Vám jede větrák jen při nastartovaném motoru? A druhá otázka technická... Kolikrát se mi stalo, že se ventilátor vypne po minutě běhu. Pak ale stačí vypnout motor, nastartovat podruhé a je klid na celou cestu. To znamená, že to nevypadává každých pár minut, ale jen jednou a pak je klid... nejsem z toho moudrý. :roll:
Xsara 1.6i Break - Exclusive
naj.130.000km
Uživatelský avatar
cervik_BRNO
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 7. úno 2008, 23:54
Bydliště: Oradea, Romania
Vůz: Xsara Break 1.6i Exclusive rv.99

Re: Větrák

Příspěvekod Rope » úte 22. zář 2009, 19:45

Tak a v tomhle případě bych použil už několikrát zmiňovanou zkoušečku a po minutě kdy se zastaví bych se naopak já rozjel a měřil a měřil až bych našel kde je probléééém.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Větrák

Příspěvekod Hrnča » úte 22. zář 2009, 21:22

A ano větrák běží pouze po nastartování motoru...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Větrák

Příspěvekod cervik_BRNO » úte 22. zář 2009, 21:44

To je pěkně blbý, páč když prší, musím mít nastartovaný motor. A pokud chci sedět s milenkou dvě hodiny v klídku za dědinou, tak se to celkem prodraží :klik: nesu turecký paša... Asi koupím ofuky :jup:
Xsara 1.6i Break - Exclusive
naj.130.000km
Uživatelský avatar
cervik_BRNO
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: čtv 7. úno 2008, 23:54
Bydliště: Oradea, Romania
Vůz: Xsara Break 1.6i Exclusive rv.99

Re: Větrák

Příspěvekod Bronnsky » čtv 24. zář 2009, 8:37

Kašli na ofuky, kup pro schůzky s milenkou chatku a můžeš nechat motor zhasnutý. :D Jo a navíc je to rozhodně pohodlnější. :mrgreen:
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Uživatelský avatar
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 28. čer 2007, 19:29
Bydliště: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Re: Větrák

Příspěvekod baffy » čtv 24. zář 2009, 18:21

móóóc dobrá rada :ooo: :lol:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Větrák výpadky

Příspěvekod MP » pát 25. zář 2009, 7:04

cervik_BRNO píše:... Kolikrát se mi stalo, že se ventilátor vypne po minutě běhu. Pak ale stačí vypnout motor, nastartovat podruhé a je klid na celou cestu.

...tohle mi to taky kdysi dávno dělalo . Je to už moc dlouho na to abych si vzpoměl na detaily jak jsem to odstranil , ale vykutil jsem to tak že do toho spínacího relátka jsem přivedl + odjinud ... konkrétně z pojistkové skříňky , kterou jsem rozdělal , a našel kde je plus při nastartovaným motoru . Neměl jsem na to ani zkoušečku , jen žérovku s přiletovanejma drátkama . No a od tam jsem natáhl novej káblík k tomu relátku . Kde byl problém jsem tedy nezjistil , ale takhle to funguje , a je to už nějaký čtyři roky .
...ještě jsem tam dal pojistku ( mezi to místo kam jsem se napíchl a relátko ) ... Měl jsem to někde na kousku papíru i namalovaný , kdybych to chtěl někdy dávat zpět , ale už jsem to někam v garáži založil ...
Řešil jsem to i tady na fóru , kdysi ještě s Marťasem , kterej měl stejnej problém a jemu to dělala spínací skříňka ( vypálený kontakty ) , ale už to nemůžu najít , možná někde ještě na starým fóru .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Další

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků