Stahovani oken

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Stahovani oken

Příspěvekod Maer » ned 11. kvě 2008, 22:50

Dneska kdyz jsem cekal na pritelkyni u kramu tak jsem tak nejak dumal nad tim jak udelat aby se automaticky stahovalo okenko u spolujezdce jako u ridice a napadla me takova vec... Sehnat si tlacitko na okno k ridici jeste jedno a vymenit ho za to tlacitko pro spolujezdce... Ale ted nastala otazka jestli to neni rizeny to stahovani nejakym cidlem nebo tak neco... Mate s tim nekdo zkusenost? :)
Citröen Xsara 1,8i Exclusiv 66kw r.v. 1997 + funkční volant :P 6,9 L/100Km (ted uz minulost)<br>
Škoda Octavia r.v. 2002 1,9TDi Exclusiv
Maer
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 117
Registrován: ned 2. bře 2008, 2:24
Bydliště: Zatec

Re: Stahovani oken

Příspěvekod jk » ned 11. kvě 2008, 23:33

Maer píše:Dneska kdyz jsem cekal na pritelkyni u kramu tak jsem tak nejak dumal nad tim jak udelat aby se automaticky stahovalo okenko u spolujezdce jako u ridice a napadla me takova vec... Sehnat si tlacitko na okno k ridici jeste jedno a vymenit ho za to tlacitko pro spolujezdce... Ale ted nastala otazka jestli to neni rizeny to stahovani nejakym cidlem nebo tak neco... Mate s tim nekdo zkusenost? :)

:)
Bude ti uľ jen chybět pár drátů v kabeláľi a chytrá jednotka v motoru, která si hlídá dojezdy. Jinak to skoro máą. :)
jk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 16. črc 2006, 20:58
Bydliště: Vysočina
Vůz: Xantia 2, 2.0Hdi 109k, rv 99, starám se občas i o Xsaru 2, 1.4i rv 2001

s»ahovanie okien

Příspěvekod Shingi » pon 12. kvě 2008, 8:09

Myslím, ľe sa to tu niekde uľ rieąilo. Skus da» do vyhµadávanie kµúčové slová a potom si daný odkaz podrobnejąie preątuduj, pretoľe si nepamätám k akému záveru tam chalani doąli, no marí sa mi, ľe stačí iba ten ovládač od vodič pretoľe obsahuje to ovládacie relé alebo čo to je. pamätám si len ľe sa bavili o tom ľe je odliąne skonątruovaný ako ten od okna spolujazdca. Skús to proste nájs» a budeą v tom ma» jasno. Bolo tam pár strán príspevkov. Veµa ą»astia v hµadaní. ak na to narazím tak ti hodím link. 8)

P.S.: Tak som to naąiel.
/Mam problém/Xsara I. / spínače el. stahování oken - sekvenční spínač ? druhá strana tohto fóra.
Naposledy upravil Shingi dne pon 12. kvě 2008, 8:27, celkově upraveno 1
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 13. zář 2007, 13:40
Bydliště: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Re: Stahovani oken

Příspěvekod jakub_k » pon 12. kvě 2008, 8:23

Maer píše:Dneska kdyz jsem cekal na pritelkyni u kramu tak jsem tak nejak dumal nad tim jak udelat aby se automaticky stahovalo okenko u spolujezdce jako u ridice a napadla me takova vec... Sehnat si tlacitko na okno k ridici jeste jedno a vymenit ho za to tlacitko pro spolujezdce... Ale ted nastala otazka jestli to neni rizeny to stahovani nejakym cidlem nebo tak neco... Mate s tim nekdo zkusenost? :)


melo by to fungovat, sezen si na vrakaci za par stovek to tlacitko s pismenem A, a melo by to jit, cela ta elektronika je v tom tlacitku a konektor je snad stejny .. kdysi jsem tu o tom cetl diskuzi ..

problem je, ze u xsary to funguje jen na jednu stranu, tusim ze to samo sjede dolu, ale nahoru uz ne .. minuly tyden jsem jel ale s kamaradem co ma picasso, a vsiml jsem si, ze jemu to funguje nahoru i dolu .. tak mozna bych si zkusil sehant spise z picassa :) otazka je, jestli tam je ta elektronika taky cela v tom tlacitku .. ale z venku vypada uplne stejne (to tlacitko) ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Maer » pon 12. kvě 2008, 11:04

No tak to se mrknu po tom tlacitku z picasa :) ale i tak si sezenu to tlacitko pro ridici jeste jedno
Citröen Xsara 1,8i Exclusiv 66kw r.v. 1997 + funkční volant :P 6,9 L/100Km (ted uz minulost)<br>
Škoda Octavia r.v. 2002 1,9TDi Exclusiv
Maer
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 117
Registrován: ned 2. bře 2008, 2:24
Bydliště: Zatec

Příspěvekod jakub_k » pon 12. kvě 2008, 11:05

Maer píše:No tak to se mrknu po tom tlacitku z picasa :) ale i tak si sezenu to tlacitko pro ridici jeste jedno


ale nerucim za to, ze to z toho picassa fungovat :) zkusim si ale od toho kamarada to tlacitko pujcit ;) pak kdyztak napisu jestli to slo ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod řepák » pon 12. kvě 2008, 17:41

1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod jakub_k » pon 12. kvě 2008, 17:52

řepák píše:http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.php?t=1837&postdays=0&postorder=asc&highlight=klima&start=15&sid=33d2738a9592d1bbdd929e7d6fd3bf90


jojo z xsary to pujde, spis by me zajimalo jestli pujde pouzit z toho picassa, ten umi dojizdet i nahoru
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rope » pon 12. kvě 2008, 18:25

nevím jak u jedničky, ale u dvojky to není jen vyměněním tlačítka, tam je veąkerá logika ve dveřích, aby si někdo nekoupil vypínač a pak se čertil, myslím ľe by to chtělo napřed vyzkouąet neľ někde vyplivnout pě»o na vrakárně.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod jakub_k » pon 12. kvě 2008, 18:27

Rope píše:nevím jak u jedničky, ale u dvojky to není jen vyměněním tlačítka, tam je veąkerá logika ve dveřích, aby si někdo nekoupil vypínač a pak se čertil, myslím ľe by to chtělo napřed vyzkouąet neľ někde vyplivnout pě»o na vrakárně.


aha, tak to pak asi nepujde, protoze jestli to nejde vymenit u dvojky, tak u picassa taky uz ne .. je pravda, ze u toho picassa to neni podle promacknuti, ale podle toho jestli se to podrzi kratce nebo dlouze ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Prochy01 » úte 13. kvě 2008, 18:49

CUS, mam X1 VTS rv 99 a me to pouhou vyměnou tlačítka ©LO A FUNGUJE TO.

Dal jsem na místo tlačítka spolujezdce tlačítko řidiče (to ma druhou polohu na sjetí celého okna) a bez problémů to funguje.

jestli by to ale fungovalo s dojezdem i nahoru (viz tlacítko Picasa) nevím, spíą bych řekl, ľe nevim :-)
Uživatelský avatar
Prochy01
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát 24. lis 2006, 8:50
Bydliště: Srakonice/Praha

Příspěvekod Prochy01 » úte 13. kvě 2008, 18:51

jo a jeątě mě napadlo, jak to vyzkouąíą u sebe, před tím, neľ budeą scháně druhé tlačítko :-))

zkus vyndat to od ridiče a píchnout ho do kabelů k spolujezdci a uvidíą hned. Demontovat ty vypínače je otázka 1-2min....

a pak uľ jen sehnat 2. tlačítko od řidiče :-)
Uživatelský avatar
Prochy01
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát 24. lis 2006, 8:50
Bydliště: Srakonice/Praha

Příspěvekod Maer » úte 13. kvě 2008, 19:32

Cau dneska jsem to akorat zkousel a taky mi to slo ale kamos mi nechce pujcit to tlacitko s picasa :( asi ho ozeru a pak si ho proste vymontuju jeste uvidim :) ale facha to :)
Citröen Xsara 1,8i Exclusiv 66kw r.v. 1997 + funkční volant :P 6,9 L/100Km (ted uz minulost)<br>
Škoda Octavia r.v. 2002 1,9TDi Exclusiv
Maer
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 117
Registrován: ned 2. bře 2008, 2:24
Bydliště: Zatec

Re: Stahovani oken

Příspěvekod Bronnsky » stř 15. říj 2008, 8:55

Ahojte, nechtěl jsem zakládat nové téma, tak to vrznu sem. Včera stahuju elektrikou okna jako chlap a dnes levé ani ťuk :?: . Takže následuje automatický postup :idea: , odpojím konektor el. svazku ve dveřích, stáhnu oláčku, vidím přelomený drát :!: , zkusím přiložit k sobě a současně stahovat okno, funguje tzn. závada objasněna :wink: . Píšu to sem jen proto, že by to někomu někdy mohlo pomoct.
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Uživatelský avatar
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 28. čer 2007, 19:29
Bydliště: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Re: Stahovani oken

Příspěvekod Rope » stř 15. říj 2008, 17:28

Správně, sice to tady bylo několikrát, ale vzhledem k tomu že na novém foru funguje špatně funkce hledat je toto přínosem.
Jen tak dále, nestydět se podělit a nebát se zeptat.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Další

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron