Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Příspěvekod Gambrinus-standa » sob 24. led 2009, 14:24

Prolezl jsem forum a nikde jsem nenašel odpověď :-) Jen dohady jestli se po odpojení airbagu spolujezdce odpojí také airbag řidiče. Budu rád za stručnou radu jak na to ;-) Když otevřu dveře spolujezdce tak tam kulaté tlačítko s upozorněním mám ;-) děkuji.

PS: a bude tedy po vypnutí spolujezdce fungovat i řidičův airbag? :D
XSARA; 1.8i; rv.1998
Uživatelský avatar
Gambrinus-standa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 5. bře 2007, 13:11
Bydliště: Plzeň

Re: Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Příspěvekod dokturek » sob 24. led 2009, 14:51

odpoji se pouze jen ten u spolujezce ptal jsem se na to v citroenu když jsem byl na diagnostice a kontrole airbagu
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázek
Uživatelský avatar
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 986
Registrován: sob 15. lis 2008, 9:56
Bydliště: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Příspěvekod spy » sob 24. led 2009, 23:24

Snad si nepotřebujete do auta přidat další sedačku ... takovou...malinkou ? :wink:
mitä?
Uživatelský avatar
spy
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 8. kvě 2006, 15:26
Bydliště: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Re: Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Příspěvekod davados » ned 25. led 2009, 1:11

Mam to vypnuty tim koleckem,lidi se mi casto nepoutaj tak aby je ten airbag nezabil,nicmene netusim jestli se tim vypnul i bocni.A jeste Dokturku co za to chteli za tu revizi.Nojo airbag neni i bez bourani věčná pomůcka :-(
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Příspěvekod davados » ned 25. led 2009, 1:24

U toho spolujezdcovyho mi displej pise passenger airbag deactivated a sviti mi na pristrojovce kontrolka.Tj ridicuv je aktivni,ale kdyz sem mel slabou baterku nebo BSI melo slabou chvilku napsalo mi to navic k hlasce passenger airbag deactivated Airbag fault tj ridicuv a rozsvitilo jeste jednu kontrolku s airbagem na palubce a v tu chvili nesel,ale po nastartovani se vzpamatoval,blby by bylo kdyby to dostalo nakej impuls a bouchnul mi,snad maj jeste nejaky mechanicky cidla treba u chladice.O co ti jde presne?chces deaktivovat i svuj,nebo se jen bojis jestli ti ho to nevypne taky.Teoreticky by mela i na airbag bejt pojistku a tu kdyz vyndas..... Bude ti pak oranzove svitit pristrojovka :-)
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Příspěvekod davados » ned 25. led 2009, 1:26

Do kolecka strc klic od spinacky otoc ted nevim na jakou stranu az na doraz a klic vyndej
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Příspěvekod Pavel© » ned 25. led 2009, 10:21

A nebo máš ještě tuto možnost viz odkaz :lol: :lol: :lol: :lol:
http://cz.youtube.com/watch?v=_QvONKWbTwc
Žijte každý svůj den jakoby byl poslední.
ICQ 226 245 685
Uživatelský avatar
Pavel©
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 220
Registrován: sob 23. úno 2008, 21:56
Bydliště: Břeclav
Vůz: BMW 330D touring

Re: Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Příspěvekod Šedivka » ned 25. led 2009, 10:40

Uživatelský avatar
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1143
Registrován: pon 20. srp 2007, 14:45
Bydliště: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Příspěvekod Gambrinus-standa » sob 28. úno 2009, 21:55

Tak jsem zjistil, že kulaté tlačítko na odpojení airbagu spolujezdce bohužel nemám, .. mám tam jen modročervenou samolepku že se nesmí přepravovat děti 0-3 let na předním sedadle :-(

Jak tedy airbag spolujezdce odpojím ?
XSARA; 1.8i; rv.1998
Uživatelský avatar
Gambrinus-standa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 131
Registrován: pon 5. bře 2007, 13:11
Bydliště: Plzeň

Re: Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Příspěvekod dokturek » sob 28. úno 2009, 22:00

kamoška ma ford fokus a aby mohla vozit malou ve předi tak musela do servisu na odpojeji .asi ti taky nezbyde nic jineho pokud bys to rizpojil na kablu tak se to asi načte jako chyba a stejně bys pak musel na giagnostiku
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázek
Uživatelský avatar
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 986
Registrován: sob 15. lis 2008, 9:56
Bydliště: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Jak odpojit airbag spolujezdce ?

Příspěvekod PeterS » úte 11. led 2011, 10:32

Mám Xsaru I a taktiež nemám ten vypínač na spolujazdcov AIRBAG.
Informoval som sa o tom pred cca 2 a 1/2 rokom u jedného servisáka z orig. Citroen servisu (známeho známy). Ten na základe VIN zistil, že do môjho auta sa to dá dorobiť a že by to stálo cca 10tis. Sk (vypínač + aktivácia funkcie) - to sa mi zdalo byť veľa, tak som to nechal tak.
Keď som dávnejšie rozoberal prístrojovku kvôli výmene radiátora kúrenia, tak som si všimol, že vo vnútri prístrojovky, cca v tých miestach, je jeden voľný kábel - myslel som ti teda, že to bude kábel pre ten vypínač AIRBEGu.
Momentálne je to pre urgentné - máme 2 mes. bábo. Tak som objavil inzerát, kde chlapík rozpredáva XSARU I a mal aj ten vypínač. Tak som ho kúpil. Lenže ten vypínač má inú koncovku ako je na tom voľnom kábly :( Potom som si spomenul, že rovnaký kábel "trčí" tuším aj na opačnej strane prístrojovky a teda zrejme sa jedná o káble k reproduktorom, ktoré by mohli byť na vrchu prístrojovky (keď sme ten radiátor menili švagrovi na XSARE II tak on tam reproduktory má).
Tak som navštívil Citroen servis a informoval sa, čo by stála aktivácia vypínanie AIRBEGu spolujazdca. Dostal som odpoveď, že také nerobia - že majú z centrály prísny zákaz hocijako zasahovať do AIRBAgov :( Argumentoval som im, že ich zamestnanec mi pred dvomi rokmi povedal že sa to dá. Povedali, že to nie je možné a zopakovali, že to majú zakázané.
Kontaktoval som aj chlapíka, čo mi predal ten vypínač, že chcem teda aj kábel - a on tvrdil, že to je vrámci celého zväzku. Tak som sa pozeral do dokumentácie na servis.citroen.com a našiel som, že sa jedná o extra kábel z toho vypínača k jednotke AIRBAGov.
Našiel som aj 2 súkromné servisy v okolí, ktoré by mali robiť diagnostiku na Citroen.
No ale predtým kým do toho viac investujem chcem sa opýtať, či mi neviete poradiť:
- dá sa na diagnotike na XSARE I fakt aktivovať funkčnosť vypínania spolujazdcovho AIRBAGu? Lebo som tušim čítal, že keďže XSARA I ešte nemá BSI (či čo) tak tam sa toho na diagnostike veľa zistiť/pomeniť nedá.
- keď teda zoženiem kábel, pozapájam a aktivujem to na diagnostike - bude to plne funkčné ako keby to bolo originál? Myslím teda, že spolujazdcov AIRBAG bude fakt nefunkčný a ostatné funkčné? Ako to bude s kontrolkou?

Díky vám vopred moc.
PeterS
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 28. zář 2007, 8:56
Bydliště: Košice
Vůz: Xsara I break 1.9D (DW8), r.v. 1998


Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků