centrál páté dveře - kufr xsara 1

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Marek » pát 1. kvě 2009, 17:40

To, co je na fotce od Emreho, je servomotorek, ve kterém je skutečně stejnosměrný motorek s permanentními magnety na 12V s převodem a ozubeným hřebenem, který převádí jeho otáčení na posuvný pohyb. Tím je zajištěno, že při jedné polaritě táhne dovnitř a při druhé vysouvá ven. Elektromagnet s železným jádrem vtahuje jádro do cívky bez ohledu na polaritu. Pro dvojčinné servo by musely být 2 elektromagnety s diodami nebo jádro z permanentního magnetu. Obojí by bylo složitější a hlavně dražší než používaný systém. Vlastní servo se dá koupit neznačkové za cca 200Kč, jen je třeba, aby se vešlo a upravit jeho upevnění, táhlo a konektor. Pokud bych měl prokazatelně rozbité servo a nebyly by očesané převody, zkusil bych sehnat stejný motorek, nebo ho nahradit podobným.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Emre » sob 2. kvě 2009, 13:12

Ahoj, tak s baterkou jsem to nezkoušel ale jen jsem prostčíkal zámky :-D Wdéčkem a bylo vše v pohodě.. ale dneska ten stejný problém... tedka to je zatím maličkost... nejdřív musím vyřešit jiné problémy co mě ted provází :-( ... tak pak dám vedět jak to dopadlo... a jinak rozvody aji s kladkama za 4500 :-)
Xsara 1.8i 16V spěchej s rozumem :-) :-P
Uživatelský avatar
Emre
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 22. čer 2008, 18:45
Bydliště: Opava
Vůz: Xsara coupé 1.8i 16V r.v. 2000

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Mates-K1 » pon 4. kvě 2009, 20:10

No tak to vypadá, že už došlo i na mě... Ty samé příznaky - kufr nejde otevřít. Když za něj vezmu, cvakne v něm a nic se nestane. Takže občas do kufru až na podvacáté nebo zevnitř auta. :(
Xsara II 2.0i 16V Exclusive (28. 5. 2001) se samolepkou a na podložkách
Kia Ceed SW 1.4 MPi (2017)
Uživatelský avatar
Mates-K1
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát 7. lis 2008, 21:51
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Vůz: Xsara II 2.0i 16V Exclusive 2001

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Marek » pon 4. kvě 2009, 20:32

Nejhorší je, že odemykání/zamykání selhává u přelomenývh vodičů náhodně, takže po každém zamčení dálkovým jsem musel zkoušet ještě páté dveře a vzhledem k tomu, že se při zamčení aktivuje alarm, párkrát jsem si houkl :oops: . Pak jsem odpojil servo a odemykal kufr klíčem :evil:.
Oprava není složitá, ale pokud je přelomení v úzké části půchodky, je obtížné protáhnout nový vodič. Pomohl lékařský peán, je oblý a nepoškodí ostatní vedení.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Mates-K1 » stř 6. kvě 2009, 10:10

No, do srazu už se k tomu nedostanu. Tak oprava až potom. Doufám, že to budou ty dráty.
A ne že se mi budete na srazu smát, že mi nejde otevřít kufr. :?
Xsara II 2.0i 16V Exclusive (28. 5. 2001) se samolepkou a na podložkách
Kia Ceed SW 1.4 MPi (2017)
Uživatelský avatar
Mates-K1
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát 7. lis 2008, 21:51
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Vůz: Xsara II 2.0i 16V Exclusive 2001

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Mates-K1 » ned 10. kvě 2009, 20:06

Takže už vím, co těm mým pátým dveřím je, že nejdou otevřít. Cvrček mne ale musel nakopnout a přivést k řešení. Po kontrole zámku a možnosti špatných kabelů, jsem nakonec skončil u západky na dveřích, která drží za oko na kastli.
Cvrček si všimnul, že na posledním půl centimetru západky na dveřích je nalomené poplastování a je v něm vychozený trochu větší žlábek. A momentální způsob otvírání kufru? Zatlačit na horní hranu kufru směrem dolů a pak teprve zmáčknout tlačítko na otevření kufru. :D
Xsara II 2.0i 16V Exclusive (28. 5. 2001) se samolepkou a na podložkách
Kia Ceed SW 1.4 MPi (2017)
Uživatelský avatar
Mates-K1
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát 7. lis 2008, 21:51
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Vůz: Xsara II 2.0i 16V Exclusive 2001

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Mison » sob 23. led 2010, 19:14

Tak dnes jsem páté dveře taky neotevřel :( , centrálem mi to nešlo už chvilku, ale klíčkem jsem to vždy otevřel. Dneska jsem strčil klíč do dírky a nemohl jsem pootočit ani na jednu stranu.Šel jenom tam a ven a ještě šel zatlačit se zámkem do dveří, ale pootočit NE (na podzim jsem to stříkal WDčkem) jak přivařené....přes noc bylo moc pod nulou, tak snad to je jen zamrzlé.Doufám, že teplo nebude až v květnu :D . Řešil jsem nejdřív svoje bydlení a na Xsáru ještě nepřišlo :P Asi to budu muset zkusit otevřít přes kufr, snad to není složité...
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 31. črc 2005, 20:26
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Pety » ned 24. led 2010, 10:24

Kup si rozmrazovací sprejík na zámky.
307SW 2007, 1.6 16V 80 kW benzin
Uživatelský avatar
Pety
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 500
Registrován: ned 6. zář 2009, 10:26
Bydliště: Chomutov
Vůz: Peugeot 307SW 2007, 1.6 16V 80 kW benzin

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Mison » pon 25. led 2010, 11:27

Tak už to funguje :jup: , Vybavil jsem se nějakým sprejem na bázi ropy a pořádně to prostříkl. Mezitím jsem vlezl do kufru a snažil se otevřít zevnitř, ale nebyl jsem vybaven dostatečně teorií a jak to člověk nezná tak to neotevře, neměl jsem ten správný "grif" po chví li jsem vylezl a zkoušel otočit zámkem, náhradním klíčem z venku a povolil :D
Nemáte někdo zkušenost jak otevřít kufr zevnitř? dík
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 31. črc 2005, 20:26
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Mison » ned 30. kvě 2010, 22:46

Tak jsem vymontoval motorek z 5-tých dveří abych výzkoušel jeho hunkčnost, zkoušel jsem jen očistit kabely a zkusil motorek vymontovaný venku ze dveří.Samostatně motorek (bílá plastová tyčka s oky) vyjíždí a zajíždí, po nasazení do mechanismu dveří "mrcha" nic nedělá (nezajíždí ani nevyjíždí) jen uvnitř cvakne a tyčka jen cukne, nevyjede. Tak znova vymontoval a už nejezdila ani tak. Vypadá to že budu muset koupit nový motorek, zkoušel jsem ho rozebrat,ale zdá se mi to zalisovaný do sebe, nechtěl jsem to rozbít. Zkoušel jste to někdo rozdělat? a pak zas složit :D
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 31. črc 2005, 20:26
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Lukaash » pon 31. kvě 2010, 21:11

Mám stejný problém, přestal fungovat motorek centrálu a všimnul jsem si, že nesvítí ani lampičky nad SPZ. Minulý víkend jsem se dal do rozebrání krytu C sloupku a zkontrolování průchodek v 5.dveřích. Taham a taham, až jsem vytáhnul 2 přetržené dráty, samozřejmě po vyzkoušení je to centrál a světla SPZ. Jeden drátek v průchodce už někdo nastavoval přede mnou. Až budu mít náladu, čas a bude pěkně, dam se do opravy. Naštěstí nic složitýho, ale hraní možná na pár hodin. Podařilo se mi taky předtim ulomit zobáček sklíčka u jedný tý lampičky, myslel jsem, že jsou prasklý žárovky. Přístup je strašnej a dovnitř na úchyty jsem se nedostal.
Jinak ta cena za rozvody je fakt strašná. Já nechal po koupi auta dělat rozvody včetně kladek, vodní pumpy, drážkovaný řemen, vyměnit olej a všechny filtry a stálo mě to i s prací 7400,-
Uživatelský avatar
Lukaash
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 11. zář 2009, 23:08
Bydliště: skoro Plzeň
Vůz: Xsara I 1.4 Break 1999

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Frigo » stř 2. čer 2010, 19:57

Mison píše:Tak jsem vymontoval motorek z 5-tých dveří abych výzkoušel jeho hunkčnost, zkoušel jsem jen očistit kabely a zkusil motorek vymontovaný venku ze dveří.Samostatně motorek (bílá plastová tyčka s oky) vyjíždí a zajíždí, po nasazení do mechanismu dveří "mrcha" nic nedělá (nezajíždí ani nevyjíždí) jen uvnitř cvakne a tyčka jen cukne, nevyjede. Tak znova vymontoval a už nejezdila ani tak. Vypadá to že budu muset koupit nový motorek, zkoušel jsem ho rozebrat,ale zdá se mi to zalisovaný do sebe, nechtěl jsem to rozbít. Zkoušel jste to někdo rozdělat? a pak zas složit :D


Misone podívej se na můj předchozí příspěvek v tématu .
Taky jsem podezříval motorek .
Frigo,člověk s dvoutaktní minulostí a teď - XSARA 1,8 16V BREAK 1998
Frigo
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 18. dub 2009, 21:53
Bydliště: Praha (většinou)
Vůz: XSARA 1,8 16V - BREAK r.v. 1998

Re: centrál páté dveře - kufr xsara 1

Příspěvekod Mison » ned 6. čer 2010, 22:33

Vyřešeno - u mě dobrý! Tak to bylo motorkem, vyměnil jsem ho a zámek chodí. Zkoušel jsem rozmontovat starý motorek a přijít na chybu. Je to zalisovaný do sebe, ale otevřít se to dá. Já měl ulomený plastový jazýček (jsou tam dva naproti sobě) který je na bílé plast týčce, která ovladá mechanismus dveří.Je tam šnekový převod (vše z plastu, jen motorek je kov) jazýček se zpříčil do šneku a palst. tyčka nechtěla vyjíždět.
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 31. črc 2005, 20:26
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Předchozí

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků