Čistění klimatizace

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Čistění klimatizace

Příspěvekod Škopek » pon 29. čer 2009, 19:42

Zdravím :salut-:
Tak jsem se pustil do čistění klimatizace byl jsem pod dohledem servisáka co to dělá.Co kdybych něco sám pokazil :lol: Sprej dodal kolega a po vyndání pylového filtru jsem tento prostor vystříkal pěnou pomocí dlouhé hadičky,která se dodává ke sreji,potom po otevření přední kapoty prostor pro přívod vzduchu k ventilátoru topení a nakonec všechny výstupy ventilace v interieru XSARUŠ.Postupuje se tak,že se hadička strčí co nejdál to jde a pak se pomalu tahá spátky a rostřikuje se pěna do prostoru ventilace.Potom se uzavře kryt prostoru pro pylový filtr.Pustí se ventilátory na maximum a topení se dá na minimum po dobu nejméně 20 minut.Pěna někdy vyletuje ven s mřížek ventilace ale není jí třeba utírat nenechává žádně skvrny.Po 20 minutách se vše vypne a nasadí nový pylový filtr(pozor na správný směr jsou tam na boku šipky)a je hotovo :jup: Tuto praci je lepší dělat venku,protože ta dezinfekce pěkně smrdí a sprdí potom celej den i auto tak s tim chce počítat.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Uživatelský avatar
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 839
Registrován: sob 8. lis 2008, 17:36
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod Pavel© » pon 29. čer 2009, 20:39

U nás v baumaxu se prodává taková piksla ta se postaví dozadu za sedačky narazí se zavře se a "zdrhá se" :D čeká se až to všechno vyšumí nechá se jet klíma na plný pecky a ono se to prej pročistí. Po 20 min hotovo vozí to němci tak to bude asi i fungovat je na tom pečeť ADAC tak snad... :D říkal jsem si že koupím i 2-3.
Žijte každý svůj den jakoby byl poslední.
ICQ 226 245 685
Uživatelský avatar
Pavel©
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 220
Registrován: sob 23. úno 2008, 21:56
Bydliště: Břeclav
Vůz: BMW 330D touring

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod Rici.Kopis » pon 29. čer 2009, 20:43

Taky tu pikslu pujdu koupit.Mají ji zlevněnou v Tesku ze 300 na 160,což je pěkná cena.Tak co nejdřív pro ní pojedu.Myslím si že je to jednodušší aplikace.Uvidíme jaky bude výsledek. 8)
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Uživatelský avatar
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 580
Registrován: ned 28. pro 2008, 13:07
Bydliště: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod Škopek » pon 29. čer 2009, 21:23

Zdravím :salut-:
Moc tomu nevěřím,ale v tomto případě se musí cirkulace vzduchu přepnout na vnitřní okruh.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Uživatelský avatar
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 839
Registrován: sob 8. lis 2008, 17:36
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod Rici.Kopis » pon 29. čer 2009, 21:48

Kamoš to dělal v oktávce a bylo to v poho.Hlavně s tím není tolik práce.Jak to spáchám,tak písnu jak to dopadlo. 8)
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Uživatelský avatar
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 580
Registrován: ned 28. pro 2008, 13:07
Bydliště: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod Verdom » stř 1. črc 2009, 11:41

To připomíná spíše síření sudů. 8)
No hele nejen přepnout na vnitřní okruh, ale asi i vyměnit pylový filtr.
A nebo ho vyndat a postavit tu pikslu pod větrák co je filtr.
At si to sosne přímo od piksly.
I když tam nevim kde je sání vnitřního okruhu.
.Obrázek
Uživatelský avatar
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 9. zář 2005, 10:22
Bydliště: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod Raďas » stř 1. črc 2009, 13:35

No já mám nasávání vnitřního okruhu za přihrádkou před spolujezdcem,je to přímo nad ventilátorem,je tam taková klapa se servem. Jinak já si nechal u nás dezinfikovat klimu za 200 Kč,celé mi to vystříkali a jsem spokojenej
Xsara II 1.4 2001
Uživatelský avatar
Raďas
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát 30. bře 2007, 15:24
Bydliště: Havířov

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod Rici.Kopis » pon 6. črc 2009, 18:59

Tak jsem čistil tu klimu tou pikslou.No zatím nevím jestli to pomohlo jak sem si představoval.Je to trochu lepší,ale není to podle mých představ.Pilový filtr jsem neměnil,ten mám na jaře nový při výměně oleje.Ještě to nechám radši pročistit u mého mechanika.Snad už to bude pořádně. :wink:
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Uživatelský avatar
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 580
Registrován: ned 28. pro 2008, 13:07
Bydliště: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod Pepé » pon 3. kvě 2010, 11:23

Přívod vzduchu k ventilátoru topení je kde ? Je to ta mřížka co je dole před čelním sklem na straně řidiče ? :roll: Tam to mám nastříkat taky ? Díky.
Pepé
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 51
Registrován: úte 28. říj 2008, 18:46
Bydliště: Valašsko
Vůz: Xsara II. 1.6 16V 80kw 2001

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod Dag » pát 14. zář 2012, 17:23

Škopek píše:Zdravím :salut-:
Tak jsem se pustil do čistění klimatizace byl jsem pod dohledem servisáka co to dělá.Co kdybych něco sám pokazil :lol: Sprej dodal kolega a po vyndání pylového filtru jsem tento prostor vystříkal pěnou pomocí dlouhé hadičky,která se dodává ke sreji,potom po otevření přední kapoty prostor pro přívod vzduchu k ventilátoru topení a nakonec všechny výstupy ventilace v interieru XSARUŠ.Postupuje se tak,že se hadička strčí co nejdál to jde a pak se pomalu tahá spátky a rostřikuje se pěna do prostoru ventilace.Potom se uzavře kryt prostoru pro pylový filtr.Pustí se ventilátory na maximum a topení se dá na minimum po dobu nejméně 20 minut.Pěna někdy vyletuje ven s mřížek ventilace ale není jí třeba utírat nenechává žádně skvrny.Po 20 minutách se vše vypne a nasadí nový pylový filtr(pozor na správný směr jsou tam na boku šipky)a je hotovo :jup: Tuto praci je lepší dělat venku,protože ta dezinfekce pěkně smrdí a sprdí potom celej den i auto tak s tim chce počítat.

Ahoj všem.
Chystám se taky na čištění klimy, koupil jsem MOTIP čistč klimatizace (airco cleaner) http://www.colorshop.cz/spreje-c38/motip-cistic-klimatizace-i661/ a podle Tvého popisu pouze doplňující dotazy :roll: :
1.Prostor po vyndání pylového filtru, vystříkat oba směry?
2. Přívod vzduchu k ventilátoru pod kapotou, ten jsem nenašel...
Na Motipu píšou vypnout elektrické obvody a po nanesení minimálně půl hodiny nestartovat, nic nezapínat, klima se pouštět nemusí, tím jak se pěna rozkládá nejspíš čistí.
3. Když tam tu pěnu všude nacpu, nepoškodí to ventilátor? Nezkratuje něco?
Dík moc za info :ooo:
Hledal jsem i na Youtube nějaké video, jak na to u Xsary , ale nic jsem nenašel :klik:
Dag
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 14. zář 2012, 16:35
Bydliště: Kolín
Vůz: Xsara 1.9 TD r.v. 2000

Dezinfekce okruhu ventilace, topeni, klima

Příspěvekod Citroobe » pon 27. kvě 2013, 9:25

hledal jsem, nenasel...
Vymena kabinoveho filtru mi je celkem jasna ale nevim jak nejlepe vycistit okruh ventilace, kde nastrikat dezinfekcni sprej ???
U vetsiny aut jsem po odejmuti filtru nastrikal kousek tam a pak zbytek do vydechu a pustil vnitrni okruh a potom vnejsi ale tady je filtr jine nez jsem zvykly a tak se tedy ptam :wink:
diky za nakopnuti
Citroobe
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 140
Registrován: ned 24. bře 2013, 9:03
Bydliště: Ostravsko
Vůz: Xsara Picasso Exclusive 1.8 16V 85kw, 2003, panorama,kůže...

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod baffy » pon 27. kvě 2013, 15:02

Tak ako u iných áut :lol: . Výparník by mal byť poblíž filtra,teda aspoň na krátkej je ho vidieť po vybratí fitra a výduchy sú rovnako ako na iných autách.Inak asi všetko
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod jmlcoch » pon 27. kvě 2013, 16:21

vloni jsem si nechal pročistit klimu někde v Brně za cca 800,- - akce. Ale to čištění bylo vč. "doplnění média".
Po pár týdnech jsem měl stejný "puch" jako před čištěním.
Přes zimu jsem to neřešil, ale teď se dívám po nějakém tom spreji - jsou od 140,- do 500,-.... máte nějakou dobrou zkušenost s nějakým levnějším sprejem? třeba tento http://www.olejshop.cz/autochemie-a-autokosmetika/autokosmetika/udrzba-klimatizace/p/cistic-a-desinfikator-klimatizaci-atas-clim-400ml/?
jmlcoch
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1029
Registrován: pát 16. zář 2011, 12:02
Bydliště: Žarošicko
Vůz: xsara picasso 1,6 80kW 2010 a C4 1,4i 16V 65kW 2008

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod Rope » pon 27. kvě 2013, 20:05

Ja používám spíše něco takového http://autokosmetika.heureka.cz/sonax-cistic-klimatizace/ ty pěny někdy zatečou i tam kde nemají.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Čistění klimatizace

Příspěvekod ROSTISLAV NOVOTNÝ » úte 28. kvě 2013, 16:40

jj pěna zateče tam, kam nemá-původně jsem se nechtěl přiznat, ale když jsem čistil klimu tak ta pěna mě natekla do rádia a zkratovala ho......proto odešlo :oops: tak opatrně-asi někde v tom přívodu vzduchu byla nějaká netěsnost kterou to vyteklo -a to bylo všechno vypnutý-nakonec jsem byl rád že odešlo jen to rádio a nic jinýho....
moje xsara: skoro xsara-trochu peugeot......PSA nejpohodlnější jízda vpřed.....
ROSTISLAV NOVOTNÝ
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 565
Registrován: sob 31. bře 2012, 19:02
Bydliště: Moravany u Holic
Vůz: citroen xsara break 1,6 16 v r.v. 2002


Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků