denní svícení

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: denní svícení

Příspěvekod domingo07 » čtv 15. dub 2010, 18:43

zaoblenie svietidiel je pevne, neda sa nijako nastavit, ale celkom dobre to pasuje.
Xsara II, 2.0 HDI, 66kw, 12/2001
Uživatelský avatar
domingo07
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 15. srp 2008, 19:29
Bydliště: Kopčany, okr. Skalica, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara, 2.0 HDI, 2001, 66kw

Re: denní svícení

Příspěvekod Cvrček » čtv 15. dub 2010, 19:16

To MichalPeterka: Ty denní světla máš dost utopené. Jak svítí? Nestíní se to trochu?
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: denní svícení

Příspěvekod MichalPeterka » pát 16. dub 2010, 16:14

!!!
Svítí dobře, jsou trochu utopený to jo, ale přijde mi že ten nárazník to světlo trochu usměrňuje dopředu. Nestíní se to, na to jak to je utopený tak dělají světla až moc.
MichalPeterka
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 6. lis 2009, 21:16
Bydliště: Svitavy
Vůz: Citroen Xsara II 2,0HDI 80KW r.v.2002

Re: denní svícení

Příspěvekod davados » ned 16. říj 2011, 11:36

Na autohificlubu byla debata a byl tam zajímavej link.třeba se to někomu hodí :wink: a maj tam i jiný docela zajímavý věci.Otázka do pranice je co na to BSI případně páčky comm2000 http://www.cybertronic-labs.cz/product/detail?id=14 případně http://www.cybertronic-labs.cz/product/detail?id=16
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: denní svícení

Příspěvekod milajda22 » ned 16. říj 2011, 12:05

To davados: Tak já nevim, bude to maximálně řešit to denní svícení, ale jestli to bude nějak řešit spotřebu tak to fakt nevim, proto se dávají led diody i když to přeženu dohromady mají spotřebu tak 8W když beru 2x4W zato obyčejná světla 110W když beru 2x55W u H4 (u jiných nevim kolik mají) pořád se vyplatí koupit to denní svícení a co se týče spotřeby na benzínu, tak je to fakt znát, spotřeba mě klesla od 0,5l - 1l/100 což v dešní drahé době každá ušetřená kačka navíc je dobrá.

To Ostatní: jinak jak jsem byl na technické, tak už jsou pro denní svícení jiné rozměry (teda co je zajimá), už neplatí těch max 400mm od boku auta - ale musí se dodrže min 600mm mezi světly denního svícení a můžou svítit i při parkovacích (obrysových) světlech ale při přepnutí na potkávací musí zhasnout.
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: denní svícení

Příspěvekod LeClair » sob 22. říj 2011, 20:40

Dle mého názoru je denní svícení ve většině případů nebezpečné. Příkladem přímo z výroby je fy Škoda.

Nebezpečné:
Obrázek Obrázek

Bezpečné:
Obrázek Obrázek

Cvrček píše:Tak mám dojem,že tady začíná debata jít jiným směrem. A debata by měla být v jiném tématu. A to v dením svícení. LeClaire,prosím tě,vlož svůj příspěvek tam znovu. Protože mě osobně zajímá proč je jedno nebezpečné a druhé bezpečné. Díky.

Jelikož pokud je denní svícení místo mlhovek a nebo někde ve spojleru dole, není včas vidět přes horizont pak také v koloně aut. Prostě jsou celkově moc nízko položeno. Také z pohledu chodce jsou velmi nízko.
Co se týče továrního denního svícení např. u Škoda to je navíc horší o to, že nesvítí LED žárovky ale obyčejné. A ty jsou teprve špatně viditelné.
Denní svícení by mělo dle mého názoru být přímo ve světlech nebo hned u nich.

A ještě další výtka :D Při rozsvícení potkávacích světel kdy automaticky denní LED zhasnou by měla být tato i vybavena senzorem světla. Čím dál více řidičů včas nepřepne při setmění na potkávací světla a oslňuje ostatní řidiče.
Obrázek
Uživatelský avatar
LeClair
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 25. črc 2008, 21:43
Bydliště: Východní Čechy
Vůz: Citroen Xsara I - 1.8i (r.1999)

Re: denní svícení

Příspěvekod Cvrček » sob 22. říj 2011, 21:23

Tvůj názor mi bez pardonu přijde jako docela dost zaměřený na to,že prostě každé auto je vidět jen díky tomu,že svítí hlavníma světlama. Nechápu to,že je jsou ty auta pozdě vidět přes horizont,to je vidět vlastně každé. Jen ty ve světlech uvidíš tak půl vteřiny dříve. Myslím si,že i jako chodec koukám ,jestli jede auto a ne po světlech.
Odporovat mi můžeš v lesních úsecích. Ale i tam jsou vidět i ty origo škodovácký dobře.
A tu tvojí vítku jsem docela nepoochopil. To jako denníma světlama se dá oslnit protijedoucí?
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: denní svícení

Příspěvekod milajda22 » sob 22. říj 2011, 21:31

To LeClair: plně s tebou souhlasím že nízko položené DLR světla nejsou často tak vidět jako u originálně montovaných do světlometů a to co vynalezla Škodovka to to je pro smích to tam ani nemuseli dávat a s tím že včas nepřepnou na klasická světla tak to také nechápu, proto jsem to já doplnil tou automatikou a jelikož jsem s tím byl už i na technický, tak mě za to i pochválily a "prý" se uvažuje, že by to měla být součást přidaných DLR světel (jen jsem nějak nepochopil jak to vyřeší se spínáním, když plno aut jede přes Com a jiné sériové linky - no necháme se podat.

*DLR - Led denní svícení

To Cvrček: když už je šero, tak protijedoucí oslníš - protože nejsou směrově tvarované ale jsou rozptylové takže se ti před autem udělá světelná clona a ty v tu chvíli máš špatný odhad ale neplatí to jen u denního svícení ale taky u těch magorů co rádi svítěj mlhovkama - byl jsem toho svědkem a od té doby jsem raději rozsvěcoval vždy jdyk se trochu setmělo.
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: denní svícení

Příspěvekod Vasik » sob 22. říj 2011, 21:41

Mám páčky com, mám DRL mám i senzor světel ale ráno byla mlha a světla se stejně samy nezaply. Oslňují i hlavní světla..
Předtím: Xsara 1,8 8V 66kw 1998 Obrázek
Poté: C4 1,6 16V Hdi 80kw 2006 Obrázek
Znovu poté : Ford Mondeo 2,0 TDCi 85kw 2010 ECOnetic
Současnost : Toyota Auris TS 1,6i 2017
Vasik
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 960
Registrován: ned 15. lis 2009, 15:34
Bydliště: PLZEŇ
Vůz: Toyota Auris TS 2017 1,6i

Re: denní svícení

Příspěvekod vena garážmistr » sob 22. říj 2011, 22:03

Tož hoši nevím co se vám na škodováckém denním svícení nelíbí jednou jim to úřady homologovaly tak to asi všechny náležitopsti splňuje. Co se týče estétů tak to je každého věc co se mu líbí a nelíbí. Já osobně jsem zatánce svícení hlavnímy světlomety a dá se říct že jsem se naučil svítit i ve dne už na vojně a svítím od té doby a nepřijde mi na tom nic divného pokud bych si montoval denní svícení tak bych ho ale asi taky montoval někam do spodních partií nárazníku.Různé klikyháky oblouky a podobné patvary jaké předvábí hlavně VW koncern se mě teda vůbec nelíbý.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: denní svícení

Příspěvekod LeClair » sob 22. říj 2011, 22:55

Určitě nejsem zaměřený jen na svícení hlavníma světlama :) proto jsem uvedl: ,,být přímo ve světlech nebo hned u nich,,
Jinak vteřiny rozhodují např. při předjíždění. Prostě nízko položené světla nevím nevím.
Co se týče chodce vidím rozdíl pokud se přižene k přechodu Felicie s mini LED u vozovky nebo Audi s LED ve světelech 8)
Škoda Auto.. ano že jim to úřady homologovaly ještě neznamená, že je dobré svítit žárovkou vedle mlhovky. Je to úlet.

S tím světelným senzorem to už byl jen takový výstřel :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
LeClair
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 25. črc 2008, 21:43
Bydliště: Východní Čechy
Vůz: Citroen Xsara I - 1.8i (r.1999)

Re: denní svícení

Příspěvekod Cvrček » sob 22. říj 2011, 23:10

Hlavní u předjíždění? Nevím,když předjíždím,tak jedu na jistotu,né na to,že mi tam někdo může někde vyjet na poslední chvíli.
Já nevím,ale začínal jsem jezdit ještě v době,kdy se přes den nesvítilo a vím,jaké to bylo jet v lesním úseku a dalo se tmavé auto přehlédnout. Tato debata mi přijde,prostě musíme svítit a tak prostě toho proti musím vidět,jako když se svítí potkávačkama. A né,že budu koukat,že proti jede auto bez světel. Či jak jinak to říct.
Totéž platí o chodcích. Koukám na auto,né na světla.

Samozřejmě platí,že je dobré investovat do kvalitních světel,která dobře svítí,čímž v podstatě člověk zároveň ochraní trochu i sám sebe.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: denní svícení

Příspěvekod LeClair » ned 23. říj 2011, 0:50

Určitě ne hlavně u předjíždění proto jsem napsal: např.
Prostě celkově.
Obrázek
Uživatelský avatar
LeClair
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 25. črc 2008, 21:43
Bydliště: Východní Čechy
Vůz: Citroen Xsara I - 1.8i (r.1999)

Re: denní svícení

Příspěvekod Hrnča » ned 23. říj 2011, 6:24

Tak já osobně bych ty žárovky neviděl tak zle. Pořád jsou líp vidět než některý ledky. Třeba ty co si nechal tatík namontovat na Remosku nestojej za nic. Radši jsem je deaktivoval a svítím klasickým denním svícením. Hlavní světla. Akorát tady to svítí i vzadu. Stejně tak jedu i na Lvíčeti...

Jinak jsem názoru jako Véna. Prostě jsem navyklej koukat po hlavních světlech a párkrát se mi i stalo, že jsem blikal na někoho kdo měl ony zmiňované ledky co skoro nebyli vidět...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: denní svícení

Příspěvekod Pikollo » ned 23. říj 2011, 8:44

Kdyby policajti věděli, že plno lidí nepoužívá schválené denní svícení (RL), ale jen tzv. poziční led osvětlení, tak by se nestávalo to, že jsou tyto světla i za šera špatně vidět. Jenže........ :klik:
Obrázek
Uživatelský avatar
Pikollo
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 13. zář 2009, 6:28
Bydliště: Stráž pod Ralskem
Vůz: Xsara Picasso 1,8 16V Benzin 2002

PředchozíDalší

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků