Kožený potah volantu

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Kožený potah volantu

Příspěvekod šíma » pon 26. říj 2009, 20:38

Ahoj, chci si dát obšít kůží volant bo už je poněkud olysalý, kůži mají v autodoplňcích cca do 500 Kč, ale obšití doporučují od čalouníka, nebo někoho podobně šikovného. Neznáte někoho v Praze? Díky.
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod xsaraplus » úte 27. říj 2009, 0:06

ahoj zním jen liberečáka, ale ten je drahej až to bolí, za obšití volantu na xm jsem u něho nbechal 2 000
Citroën Xsara Coupé 1.9 D 51 kW ročník 1999
xsaraplus
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 235
Registrován: stř 14. říj 2009, 2:08
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara 1.9 D

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod Rope » úte 27. říj 2009, 21:18

dvojka za obšití není moc, cena od 1500 do 3000 je přiměřená
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod šíma » stř 28. říj 2009, 7:41

No nic moc. Za kolik se vlastně dá sehnat nový (zánovní) multifunkční volant? A co se týká potahu, existuje taky něco jako tejpovací páska ala rukojeť tenisové, badmintonové apod. rakety? Díky.
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod CHiP » stř 28. říj 2009, 8:30

šíma píše:Ahoj, chci si dát obšít kůží volant bo už je poněkud olysalý, kůži mají v autodoplňcích cca do 500 Kč

Jestli to je to co jsem si koupil já, navlíkneš to na volant a uvnitř volantu zašiješ, tak to zvládneš doma sám. I já jsem to zvládl :mrgreen:
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod Šedivka » stř 28. říj 2009, 9:22

Tady si myslím, že na tom neni nic složitýho, taky si to budu dělat sám a koupin ten co tady doporučovali Urpin a spol. Hlavně koupit správnou velikost a před nasazením a šitím namočit, aby se trochu roztáhl, dírky tam jsou, takže jen do dírky ,z dírky a naopak:D
...ty ceny za práci to je zlodějna, ale tak to u nás chodí a když je někdo ochotnej to zaplatit tak budiž
Uživatelský avatar
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1143
Registrován: pon 20. srp 2007, 14:45
Bydliště: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod pj » stř 28. říj 2009, 11:13

jsem ten doporucovany Mario Cavallo nasazoval pred mesicem. Trvalo mi to 2 hodiny, i kdyz jsme si myslel ze za 20 minut to bude hotove. Skoncil sem to se sedrenym palcem od utahovani snurky takze priste urcite v rukavicich.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 20. čer 2006, 11:36
Bydliště: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod xsaraplus » pát 30. říj 2009, 22:14

Mario Cavallo vypadá hnusně, jinak novej multifunkční volwnt tak 20 000 protože všechny automobilky jsou **** se svými cenami náhradních dílů
SLUŠNĚ!!!! ROPE
Citroën Xsara Coupé 1.9 D 51 kW ročník 1999
xsaraplus
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 235
Registrován: stř 14. říj 2009, 2:08
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara 1.9 D

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod jan452 » sob 31. říj 2009, 20:20

Nový veniec volantu u citroena stojí klasický penový 178,- Euro a kožený veniec 310,- Euro. Samozejme, že je to len veniec volantu bez airbagu. Aspoň tak to majú v cenníku.
Xsara Break 1,8i Exclusive - 98
Uživatelský avatar
jan452
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 208
Registrován: pát 19. led 2007, 18:29
Bydliště: Zvolen - SR
Vůz: Xsara I Break, 1998, 1,8i 8v Exclusive

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod Henry » čtv 12. lis 2009, 13:31

tadyhle dělají individuální pošívání volantů http://www.apos-auto.cz/article.asp?nAr ... nguageID=1 už jsme tam posílali i něco z práce a cena nebyla nikdy větší jak 1000 kč
http://henry19.rajce.idnes.cz

Autohifi?? Zavazi nevozim...
Uživatelský avatar
Henry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 14. bře 2009, 14:24
Bydliště: Moravská Třebová
Vůz: C5 Exlusive, r.v. 03

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod šíma » ned 15. lis 2009, 21:06

No nejraději bych bral někoho z Prahy, ideálně ráno tam a odpoledne hotovo a domů. Na prodávané potahy s prošitím si netroufám, ikdyž na zkoušku jsem koupil koženkový potah za 50 kč, když to nepůjde, tak to aspoň nebude taková škoda...
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod xsaraplus » pon 16. lis 2009, 2:07

důrazně chci varovat před tím Mario Cavallo, protože až ho někdy sundáte z volahtu, zjistíte, že je na rozpadnutí, zkrátka ho to zničí. Když už to tam chcete dát, tak si na vrakácči sežente jeden plastový volant do rezervy, protože tenhle už použít po sundání nepůjde. Viděl jsem to u čalouníka, je to humus co s tím volantem udělá, začne se vám úplně drolit plast, různě se zdeformuje.
Citroën Xsara Coupé 1.9 D 51 kW ročník 1999
xsaraplus
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 235
Registrován: stř 14. říj 2009, 2:08
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara 1.9 D

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod Bronnsky » pon 16. lis 2009, 8:43

Ahoj, sice nevím jak vypadá můj původní volant po dvou letech, kdy ho mám "obšitý" právě potahem Mario Cavallo, ale vím naprosto jistě, že na něj nedám dopustit. Ze začátku sice chvilku trvalo, než jsem si zvykl na trochu větší sílu věnce volantu, ale časem to vyvážily pouze klady. Hlavně...při dlouhé štrece se mi na něm nepotí ruce, což se o tom původním sprostém materiálu říct rozhodně nedalo. Za další, vypadá hezky i po dvou letech denního používání. A jestli se pod tím něco rozpadá?...no a co, protože sundávat ten potah určitě nemíním a až Xsara půjde pá, tak i s tím potahem. Jo a mimochodem, ten origo věnec je snad olezlý už z fabriky, protože jsem ještě neviděl Xsarku, která by po několika desítkách tis.km ho měla v koukatelném stavu. Tohle je jedna z mála věcí, která mě na Xsarce docela sere. Jo a pak ještě, jak v interiéru za jízdy furt cosi v palubovce vrže...ale to už sem nepatří.
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Uživatelský avatar
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 28. čer 2007, 19:29
Bydliště: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod Sleemak » pon 16. lis 2009, 21:38

Vidím že více lidí má na xsaře špatný volant. Nevím jestli majitel předemnou, nebo snad němka, která to měla před ním měli nasazený nějaký kožený potah, každopádně v horní polovině volantu lze gumu volantu otočit o více jak 45° vpřed i vzad. Když jsem měl xsaru pujčenou na projížďce před koupí byla to první věc co mě štvala, ikdyž majitel říkal, že to při jízdě nepocítil, nerad bych to však pocítil já v nějaké zatáčce. V mém případě asi nepomůže dávat na volant ani potah. Proto jsem hned první týden po koupi vozu navštívil známé na vrakáči v Turecku = v Ženkavě, jestli by se tam něco nenašlo. Byla tam xsantia, která měla velmi zachovalý volant, dokonce i s ovládáním rádia, ale průměr volantu byl u xsantie větší, takže čekám až dorazí nějaké další zboží.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Kožený potah volantu

Příspěvekod xsaraplus » úte 17. lis 2009, 4:45

Jistě to ledacos řekne o vašem autě, viděl jsem, že ten změklý protáčející se volant se většinou nachází na vozech, co mají 300 - 400 000 za sebou, naopak na voztech do 250 000 skutečných jsem to nikdy neviděl. Docela zajímavé, že? Ataky to říká dost o tom, jestli vaše autí stálo hodně na Slunci nebo byl majitel pečlivka a chránil interiér. Tož se mějte
Citroën Xsara Coupé 1.9 D 51 kW ročník 1999
xsaraplus
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 235
Registrován: stř 14. říj 2009, 2:08
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara 1.9 D

Další

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků