Kontrola funkce klimatizace

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod šíma » stř 25. lis 2009, 17:59

Tomu rozumím a nerozumím. Za prvé u normálního auta s manuální klimou se klima zapíná zmáčknutí tlačítka a ta se rozjede bez ohledu na teplotu (aspoň moje zkušenost z Toyoty a Oktávky) a za druhé v návodu píšou o odmlžování pomocí klimatizace. Přece odmlžuju když je zima, nebo i pod nulou, to by nedávalo smysl, musí to kuva fungovat.
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod mio » stř 25. lis 2009, 19:21

V domácích podmínkách můžeš tak akorát na oko vyzkoušet tlak v okruhu.Zmáčkni opatrně ventilek na dopuštění náplně klimatizace (pozor na oči),musí tam být tlak, pokud to jen malinko zasyčí máš někde únik a je bez náplně. Pokud je tam větší tlak (až ti spadne čepice :D ),můžeš mít jen menší množství plniva v tom případě bych to nechal doplnit.Nebo může být vadné čidlo (spínač) tlaku nebo spojka na kompresoru.Mam taky TD a klima mě pod 5 stupňů nefunguje ,v tomhle počasí okolo 10 stupňů funguje po zapnutí kdykoliv.A po přepnutí na odmlžování se mně taky nesepne,určitě záleží na výbavě.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod rosta12345 » stř 25. lis 2009, 19:40

mám manualní klimu a normálně mi v teplotách které momentálně jsou jede
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázek
Uživatelský avatar
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1948
Registrován: sob 6. čer 2009, 19:07
Bydliště: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod pj » stř 25. lis 2009, 20:36

kdyz mas auto doma tak to neres a nech to na jaro jak rikali v servise. Pres zimu se muze vyvrbit mnoho dalsich veci.
Jedine co muzes zkusit je si pustit ofuk predniho sklad z rana a pokud ti to bude celkem rychle odmlzovat tak bud v klidu.
Jak rikal muj bratranec, kdyz mi synator pokreslil kapotu kamenem "to nelakuj, ja to ve predu stejne nekam vrazis" a mel pravdu. :-)
pj
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 20. čer 2006, 11:36
Bydliště: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod jan452 » stř 25. lis 2009, 21:14

Kvido píše:Kompresor sepne když je venkovní teplota nad 17°C .....

No asi si sa trochu preklepol, :wink: lebo ak sa nemýlim tak by to malo byť niekde okolo 7 stupňov. Aspoň u mojej to tak funguje. Ak je však vonku chladnejšie, tak nezopne. Potom už pomôže len teplejšia garáž, nechať trochu aklimatizovať (napr. od večera do rána) a vyskúšať. Ale pri tých teplotách čo boli napríklad dnes u nás, je skoro letné počasie a klíma musí zopnúť.
Xsara Break 1,8i Exclusive - 98
Uživatelský avatar
jan452
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 208
Registrován: pát 19. led 2007, 18:29
Bydliště: Zvolen - SR
Vůz: Xsara I Break, 1998, 1,8i 8v Exclusive

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod Kvido » čtv 26. lis 2009, 8:34

Když jsem v citroenu nechával čistít a doplňovat klimu,bylo mi řečeno ,že funkci chlazení poznám jen pří venkovní teplotě 17°c a výš ,asi jsem to špatně napsal,je možné že kompresor sepne,ale teplotní regulace,býť mám poloautomat neochladí auto na míň jak 16°C. Přesto při měření z fukarů mi šly 2°C ,ale potom si sám začné vzduch regulovat a když tak přihřeje,je to jen ten maximální výkon co může při prvním spuštění vhánět do auta.
Každopádně s klimou se dá perfektně odmlžovat to je pravda. Ale pokud má řidič pod nohama v rohožkách hromadu vody pak je to pořád dokola ,dokud to nevysuší. Pouštím teplý vzduch na nohy až je v kabině teplo a na chvíli pootevřu okno. Ale je to spíš debata jestli to funguje ,tak rady jak se vyhnout zamlžování necháme někam jinam.
Nejsem odborník přes klimu,pouštím ji pouze v létě.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod šíma » čtv 26. lis 2009, 22:07

Je asi nejlepší nechat to na servisu, ikdyž bych chtěl pochopit, proč to nefunguje, resp. ne tak, jak jsem byl zvyklý z jiného auta. Klimatizaci, jako zařízení na odvlhčení vzduchu, přece mám mít možnost si zapnout příslušným tlačítkem kdykoli bez ohledu na okolní teplotu. U Xsariny je trochu komplikace v podobě záhadného teplotního čidla v palubce, které ale zřejmě samo klimu zapnout neumí.
U svého tři týdny starého auta jsem taky ještě nezpozoroval žádnou funkci sahary (předpokládám že i ta nějak souvisí s klimou), která by podle mě při poskakování po pražských ulicích při plus čtrnácti stupních měla motor dochlazovat. Že by nepřehlušila ono typické kadlekadle?
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod mio » pát 27. lis 2009, 16:53

Vytahni hnědý konektor s čidla(snímač teploty) u naftového filtru při zapnutém klíčku a uvidíš ......... Měly by se rozběhnout sahary.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod šíma » pát 27. lis 2009, 17:20

!!!
Kde se prosím nachází ten snímač teploty?
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod mio » pát 27. lis 2009, 18:41

Jak jsem napsal,na motoru před naftovým filtrem ,ten pravý hnědý.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod šíma » ned 29. lis 2009, 11:58

mio píše:V domácích podmínkách můžeš tak akorát na oko vyzkoušet tlak v okruhu.Zmáčkni opatrně ventilek na dopuštění náplně klimatizace (pozor na oči),musí tam být tlak, pokud to jen malinko zasyčí máš někde únik a je bez náplně. Pokud je tam větší tlak (až ti spadne čepice :D ),můžeš mít jen menší množství plniva v tom případě bych to nechal doplnit.Nebo může být vadné čidlo (spínač) tlaku nebo spojka na kompresoru.Mam taky TD a klima mě pod 5 stupňů nefunguje ,v tomhle počasí okolo 10 stupňů funguje po zapnutí kdykoliv.A po přepnutí na odmlžování se mně taky nesepne,určitě záleží na výbavě.

Tak jsem se vyzbrojil lyžařskými brýlemi a čepicí a šel hledat ventilek od klimy. Našel jsem rovnou dva (viz foto) a mají společnou vlastnost, že nedělají vůbec nic a klima je tedy úplně prázná. Plyne z toho, že kecy bazariáše že klima určitě fungovala když auto vezli z Německa a teď v zimě se to nedá vyzkoušet byly spolu s dalšími obdobnými (jak jsem ostatně tušil) jen z kategorie "seber auto, vypadni a buď rád že něco máš". Takže asi tak... :?
Přílohy
100_6419.JPG
100_6419.JPG (143.36 KiB) Zobrazeno 8627 krát
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod šíma » pon 30. lis 2009, 21:19

mio píše:Jak jsem napsal,na motoru před naftovým filtrem ,ten pravý hnědý.

Zkoušel jsem to a sahary fungují. Aspoň něco...
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod šíma » stř 2. pro 2009, 16:29

Tak jsem dnes udělal bleskovou akci, za půl hodiny byla klima v servisu naplněná a FUNGUJE! Samozřejmě kdykoli (venku, v garáži) po zmáčknutí tlačíka. Otáčky trochu klesnou a chladí jak blázen. Teď ještě budu čekat, jestli nebude nějaký rychlý pokles tlaku, protože sama se spíš nevypustila. Takže dílčí spokojenost.
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod mio » stř 2. pro 2009, 17:01

Nejčastější únik bývá na trubce pod chladičem.Jsou tam dvě kovové spony s gumou, právě pod tou gumičkou se nejčastěji "prožírá" trubička a pak uchází medium.Stačí jen pro kontrolu občas sáhnout právě na tuhle trubičku v místě uchycení jestli náhodou není zespoda od oleje.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Kontrola funkce klimatizace

Příspěvekod šíma » stř 2. pro 2009, 23:54

Ba, ba, to mi říkali v servisu také...
Xsarinka Brejček 1,9 TD stříbrná. Montovaná v únoru 1999 a v dubnu stejného roku začala polykat kilometry v Italském Rimini. V roce 2009 zavlečena do ČR, kde se jí posléze ujal jeden dobrý člověk.
šíma
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon 26. říj 2009, 19:53
Bydliště: Praha
Vůz: Xsarinka Brejček 1,9 TD montovaná 2/99

PředchozíDalší

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků