sklo zadního světla

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

sklo zadního světla

Příspěvekod takycit » pát 22. led 2010, 13:56

ahoj všichni,po delší době jsem měl auto v teplé garáži a objevila se mi voda v zadním světle,vůbec netuším kudy tam natekla,prosím vás jak sundám to sklo? nebo musí celá lampa ven? jestli je to sklo na nějakým šroubku od kufru,tak kolik jich tam je ať nemusím v tomle počasí moc laborovat,tak nějak si myslím , že bude v čudu nějaký těsnění kolem toho světla, tak bych to provizorně přejel silikonem, díky moc za vaše rady-jde o Xsara I 1.8 8V dv. r.v 1997.
takycit
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 24. říj 2008, 15:12
Bydliště: střední čechy
Vůz: Xsara 1.8 8V r.v 1997

Re: sklo zadního světla

Příspěvekod Rope » pát 22. led 2010, 14:22

Sklo je lepené a sundat asi nepůjde, cele světlo shodíš za pár sekund. Z kufru jsou plastové matky a jen odpojíš kabely a odneseš dotepla vysušit. Nic to není.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: sklo zadního světla

Příspěvekod dokturek » pát 22. led 2010, 14:49

přesně jak piše rope ještě dodam že když jsem koupil čirou optiku tak mi tam taky teklo.prostě to těsněni pořadně nedolehlo na tu kapsu.odmastil jsem to těsněni a na něho nalepil těsněni z domacich potřeb (D PROFIL) od te doby mam pokoj :)
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázek
Uživatelský avatar
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 986
Registrován: sob 15. lis 2008, 9:56
Bydliště: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: sklo zadního světla

Příspěvekod Kvido » pát 22. led 2010, 14:55

Měl jsem stejné problémy ,ale mě do světla přímo teklo,těsnění nedosedlo dobře ke karoserii,když se světlo naplnilo do poloviny vodou,začla voda přetékát do kufru a já se pořád divil proč mám ten molitan na tapecu tak nacucaný vodou a v kufru je tolik vody,až potom jsem si všiml toho světla,že je plné vody.
Jak psal dokturek ,kastli jsem dobře odmastil,těsnění na světle taktéž,ale pro sichr jsem udělal z UNI silikonu housenku nad světlem ,aby voda která stéká byla odvedena mimo těsnění,mám to víc jak rok určitě a pohoda.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: sklo zadního světla

Příspěvekod takycit » pát 22. led 2010, 22:18

chlapi díky moc,přesně jak jste psali - vyčistil jsem,odmastil a použil silikon ( lampa byla do půlky plná ),mějte se :jup:
takycit
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát 24. říj 2008, 15:12
Bydliště: střední čechy
Vůz: Xsara 1.8 8V r.v 1997


Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků