Palivové hadice a kabinový ventilátor

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Příspěvekod Rope » ned 15. říj 2006, 12:43

Já jsem zapla?pánbůh zasypán práci. Ty jsi psal ?e jezdí? do Kunína, tam je ?ikovný elektrik tu?ím Libor, tan by ti určitě věděl pomoci. On má s X vélké zku?enosti.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod Martas » ned 15. říj 2006, 15:57

Já jsem u svý xsary asi při?el na problém proč mi nejde ventilátor. Po?li mi email a po?lu ti foto té závady. Teď pátrám po novém svazku od spínací skříňky.
xsara 1,8 16V VTS
Martas
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 207
Registrován: pon 18. zář 2006, 16:42
Bydliště: Hořice nebo Jičín

Příspěvekod Sbohem vąem » ned 15. říj 2006, 16:26

čau,já nato taky při?el,volty do ventilátoru jdou,ale nejdou ampéry,problém je v pojistkové skříňce,propojil jsem dvě pojistky a ventilátor fičí jak nový,ale nevím který drát ze zadu pojistkové skříňky vede do ventilátoru,jen vím,?e je to pojistka 20.
Tak kdyby to někdo věděl,tak a? to tu napí?e,zatím to mám propojené s jinou pojistkou,ale chci to spravit,je to dočasné ře?ení.
martin.jadvidzak@seznam.cz
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Sbohem vąem » ned 15. říj 2006, 17:56

No u? vím,?e je to spínací skříňka,ale jak si to rozebral ?
Nefungoval ti jenom ventilátor? nebo je?tě něco jiného,podle těch fotek to vypadá hrůzně,tak mám tu?ení,?e budu mít stejný problém,proto?e na pojistkové skříňce jsem nic nena?el ani kdy? jsem hodně hýbal s drátama,ventilátor ani nefouknul.
Zatím to má píchnuteté na jinou pijistku,ale porjistotu dva spotřebiče na jednu 30A pojistku,aby něco neshořelo,propojil jsem to sklimou pozici č20 a 21,klima má pojistku 25A,tak kdybych pustil klimu a ventilátor tak by to mělo shořet (pojistka).Ikdy? u? jsem to zkou?el a fíčí to oboje najednou v pohodě.
kolik stojí ten díl co ti shořel nový?
čau kvído
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 16. říj 2006, 10:36

tak Mar?as musíme vymyslet jak to spravit,zjistil jsem kolik to stojí a myslím,?e i z vrakáče to bude pálka.
Myslí?,?e to co jsi rozdělal nepůjde předělat,skrátit,nebo nastavit ?


Dobrý den,
na tento vůz lze objednat dva druhy pojistkových skříněk : s 23 pojistkami za 2940,- a se 30 pojistkami za 2722,-
Svazek od spínací skříňky do pojistkové skříňky je pouze s centrálním svazkem přístrojové desky za 63 800,-
Ceny jsou s DPH

Tak teď nevím,budu to muset udělat jinak,asi budu muset rozdělat pojistkovou skříňku a najít volnou pojistku a tam navést proud asi přímo z baterky,jinak mě nic zatím nenapadá,ale po přívodu proudu do pojistky ventilátoru s jiné pojistky tak to funguje v pohodě,ale ventilátor má velký odběr,tak a? něco neodpálím.
A napájení je nejdříve do pojistkové kříňky nebo přes spínačku ?

Kdo rozumí elektrice ? Poraď te někdo ? 63 800 kč na nový svazek kabelu nemám.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 16. říj 2006, 11:49

Je?tě jednou jsem se díval na to foto a vypadá to fakt na vypálené kabely,ale mo?ná by se daly nahradit novými,jen ty po?kozené,pokud je knim rozumný přístup nebo staré tam nechat a natáhnout jenom nové,ale ten díl do spínačky by byl hor?í.
skusil bych se poptat tady: http://www.autoelektrika.cz/katalogy/pr ... talogu.php

To musí jít,já tam zkusil napsat,ale zatím nic.

Problém je ,?e některé vrakáče kabelá? a drobnosti vyhazují asi neví kolik to stojí.
Ale ne? to koupím za?li mi ten návod jak se k tomu dostanu a? zjistím zda mám naprosto stejný problém.
Dneska lituju,?e nemám feldu,ale a? předjedu nějakou Oktávku ,tak mě to přejde.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Martas » pon 16. říj 2006, 18:50

Kvido, ty jsi se ptal v citroenu na ten kus kabelu co jsme ti včera posílal? A za něj chtěj 63 800,-? Za kus kabelu takový prachy? To si snad někdo dělá kurva prdel :shock:
xsara 1,8 16V VTS
Martas
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 207
Registrován: pon 18. zář 2006, 16:42
Bydliště: Hořice nebo Jičín

Příspěvekod Rope » pon 16. říj 2006, 19:06

Kvido, přestaň fňukat a nahoď foto. Furt jenom podle fotky a podle fotky.
Pokud nevím o co go tak neporadím. Co je v prdeli, kabel ze spínačky, pojistkovka nebo co?
posta@hf-servis.com
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod Sbohem vąem » úte 17. říj 2006, 7:00

Je to tak ,prdel si nedělají ,opravdu to prý stojí 63 800 kč,psal jsem i do jiných a cena byla stejná,je to kurva mazec,za to mám druhou Xsaru. :twisted:
Pokusím se to zapojít ,jak MP a uvidíme co to udělá. :shock:
Co? je přivést proud z jiného drátu nebo přímo z baterky ke kabelu k relátku (a? zjistím který to vlastně je),a mezi to dám 30 A pojistku,snad to pomů?e. :D
Pokud někdo ví jak je to propojené,tak sem stím. :evil:
Po?lu tady nějaké Mar?asové foto,snad mu to nebude vadit. :idea:

To co tu napí?u tu sice nepatří,ale doufám,?e v tomto příspěvku nemám chybu,proto?e kamarád který Citroënům nefandí,ale občas tohle fórum nav?tíví,mě zdrbal za ?patnou gramatiku a to prý měl z če?tiny čtverku,to jen tak kvůli němu. :frc: :kick:

Doufám,?e se to povede a pak zase mů?u :drie:
Přílohy
PA154483.JPG
PA154483.JPG (14.69 KiB) Zobrazeno 13775 krát
PA154482.JPG
PA154482.JPG (16.04 KiB) Zobrazeno 13775 krát
PA154480.JPG
PA154480.JPG (15.34 KiB) Zobrazeno 13775 krát
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Sbohem vąem » úte 17. říj 2006, 7:07

Mar?as,při?el mi nový emil s informacemi o tom co jsi rozebral.

Dobrý den,
tento kontakt spínací skříňky nelze koupit samostatně, ale pouze se spínací skříňkou. Na toto vozidlo existují dva druhy:
s BSI za 5055,-
a bez BSI za 4908,-
Zámek přijde u? slo?ený a proto je potřeba znát kód klíče. Zji?tění kódu klíče stojí 600,-

Tak se sna? to dát spátky do kupy bo to kurňa fakt stojí dost.Nebo nav?tivit nějaký vrakač kde to kurňa budou mít v kupě a pude ten bazmek namontovat do to samochodu spátky.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod MP » úte 17. říj 2006, 17:52

Tak to teda čumím .... jak na ty ceny tak na ty fotky jak je to vypálený . Tak to jsem to teda "vychytal" zavčasu .
Kvído : kdy? to píchne? hned k baterce tak to bude? mít pod proudem furt , bez ohledu na to jestli bude zapnutý zapalování nebo bude bě?et motor ..... Za chvíli ti napí?u odpověď na maila.
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Rope » úte 17. říj 2006, 18:48

No dost dobré, akorát v tom nevidím problém, kus kablu, relátko spínací 40A, pojistkové pouzdro a pojistka 30A, konektorky a je to. Pkoud chce? poradit ze zapojením pískni, ale MP je ?ikovný a u? ti asi poradil. Pokud chce? aby to fungovalo a? po nastartování, tak to jde taky.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod MP » úte 17. říj 2006, 20:40

No já nevím jestli jsem poradil , jen jsem popsal jak jsem to vyře?il já , a kupodivu , přesto ?e elektrice moc nerozumím , to funguje .... u? 3/4 roku . Pravda , první měsíc jsem měl strach aby mi Xsara nevzplála z důvodu závady na elektroinstalaci ....ani nepomyslet rad?i .
Rope:Tobě valí ventilátor u? při zapnutém zapalování ??? Mě a? kdy? valí motor .... nebude rozdíl v zapojení s klimou a bez ??
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Rope » úte 17. říj 2006, 20:54

Teď jsi mě dostal, já nevím. Bohu?el X stojí před domem , ale ven do te kosy nejdu. Zítra jedu do práce autem ?éfa od ?eny, budu mu něco dělat (na autě). Mo?ná ne? klima neklíma tak BSI ne BSI.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod Martas » stř 18. říj 2006, 17:57

KVIDO co je to BSI? :?: Já nemám tu?ení.Dneska jsem volal na jeden vrakáč a tam mi řekl ?e předbě?ná cena 700,-,ale pak se ?el podívat zda to maj.ale bohu?el :? snad v pátek to jedu je?tě na jeden tam snad bude úspěch
xsara 1,8 16V VTS
Martas
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 207
Registrován: pon 18. zář 2006, 16:42
Bydliště: Hořice nebo Jičín

PředchozíDalší

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků