Otevírání dveří za vlhka

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Otevírání dveří za vlhka

Příspěvekod Bronnsky » čtv 20. kvě 2010, 0:59

Zdarec, možná to bude znít divně, ale setkal se někdo z vás s tím, že když trochu déle prší a je vlhko, že se mu špatně otevírají dveře? Mi to dělá konkrétně u řidiče (samozřejmě nejčastěji používané) tak, že z venkovní strany musím kliku vyklopit až do pozice těsně před ulomením a teprve potom západka dveří povolí. Párkrát už jsem si musel dokonce otevřít přes jiné dveře, zevnitř. Za suchého počasí to chodí naprosto perfektně, stačí se kliky jenom dotknout. Mám to vypozorované už nějaký čas, ale až při současném prochcaném jaru, mě napadlo se na to otázat tady. Takže čím by to prosím mohlo být a jak tento nepříjemný jev odstranit? Díky
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Uživatelský avatar
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 28. čer 2007, 19:29
Bydliště: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Re: Otevírání dveří za vlhka

Příspěvekod Marek » čtv 20. kvě 2010, 21:06

Zdar, dělá mi to už několik let, zkoušel jsem prostříkat zámek skrze 2 otvory ve dveřích (kryté zátkami), bez efektu. Odkrýval jsem i tapecír a stříkal olej na zámek, opět bezúspěšně. Dělají mi to také pouze dveře u řidiče, je fakt, že hodně cest jezdím sám.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Otevírání dveří za vlhka

Příspěvekod Bronnsky » ned 23. kvě 2010, 18:13

Díky Markovi za reakci, ale téma je již bezpředmětné, protože v pátek mi ta klika už definitivně zůstala v ruce. :mrgreen: Nová, pochopitelně origo, neb v náhražce ji nikdo nevyrábí, 680kč. Děkuji, nashledanou, dovolte mi odejít... :mrgreen:
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Uživatelský avatar
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 28. čer 2007, 19:29
Bydliště: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Re: Otevírání dveří za vlhka

Příspěvekod riggo » pon 24. kvě 2010, 6:45

Az to madlo budes menit, prohledni si to ulomene, hned pochopis, kde "soudruzi z Francie udelali chybku". Mam takto menena uz tri madla. Dve svym pricinenim, jedno na parkovisti nejakym dobrakem, co zkousel, jestli jsem nahodou nezapomnel zamknout :twisted: Trochu mi hlava nebere tu cenu za nove madlo, protoze je evidentni, ze to lisuje nejakej matej nekde doma na dvorku(nepresnosti, otrepy po vylisovani atd.), urcite to neni originalni dil, co prodava Citroen servis, prestoze ho jako originalni bali a prodava.
"....a takhle my tady žijem!" :-)
Uživatelský avatar
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. bře 2007, 10:37
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Re: Otevírání dveří za vlhka

Příspěvekod bleriot11 » pon 24. kvě 2010, 20:45

Už jsem tu někde psal,jak jsem kliku opravil.Zůstala mi v ruce,po opravě cca 1,5 roku stále drží.Nestálo to nic,jen pokus zda to bude držet.Normálně jsem to na tupo slepil vteřinovým lepidlem,pak tam z drátu zatavil takové výztuhy a znovu zalepil.Jak říkám, drží to.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser


Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků