Kabinový filtr - výměna

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod dael » stř 28. črc 2010, 8:48

Zdarec, chtěl jsem se zeptat ohledně filtru - mám xsaru 1.8 i 16V s klimatizaci. Chtěl jsem vyměnit filtr, tak jsem si objednal Filtron K1107 pro vozidla s klimou(jak uvádí Intercars i autokelly) , avšak ten mi tam nepasuje...je poněkud větší, než ten, co tam mám...Mám tam spíš čtvercový filtr a tento je hodně obdelníkový:-( Poradí mi někdo pls?? Dle obrázku jak vypadají, by mi tam víc seděl ten do vozidel bez klimy - ale tu tam opravdu mám :-D Nebo je tím míněná auto klima a né manual??
dael
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 1. čer 2010, 11:19
Bydliště: Prostějovsko...
Vůz: Citroen Xsara 1,8 16V, r.v.99

Re: Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod Aleš » stř 28. črc 2010, 10:41

Ahoj já když sem kupoval jinej tak sem vyndal starej a na něm bylo napsané Filtron a číslo. Případně bych to změřil a podle rozměrů ti to taky dohledaj.
XsaraII 2.0 HDi 66KW r.v.01 hatchback modrá metalíza
Aleš
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 202
Registrován: pon 6. črc 2009, 19:20
Bydliště: Kutná Hora
Vůz: XsaraII 2.0 HDI 66kw r.v. 2001

Re: Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod baffy » stř 28. črc 2010, 17:32

Ono ani kúpa nového filtra podla starého není Terno.hlavne ked si už nejaký majitel v poradí.Ja som to tiež takto praktizoval a nakoniec som došiel alebo došli :D na to že tam bol nesprávny kus už ked som kúpil auto.Doporučujem stránku http://service.citroen.com/ zadáš tam VIN,vyhladáš si diel pozrieš si obj.číslo podla ktorého si to kúpiš v shope.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod MP » stř 28. črc 2010, 19:07

No já to hledal zde:
http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?iKeys=23.6.0.21.6
... a pokud jsem ho kupoval pak jinde než přímo ve fabrice v podnikove prodejně , tak v Kelly , Meteor , i jinde mají katalogy s čísly jak to značí jiní výrobci .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod Sleemak » stř 28. črc 2010, 19:36

Já když jdu kupovat nějakou součástku na Xsaru tak zásadně s VIN kodem. Opíšou si posledních 8 čísel a podle toho jim v systému vyjede kus který by měl a má do auta přesně pasovat. Nakupoval jsem takto i pylový filtr. Zatím se mi nestalo, že by to selhalo, ale vše je možné....Já mám taky xsarku s klimou a měl sem tam taky filtron K1007 a pasoval. Teď tam mám nějaký od Maxgearu. Mám to zapsané v palubním deníku v autě. :mrgreen:
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod davados » úte 7. zář 2010, 5:28

Můžete mi někdo vyfotit jak to u r.v 2002 vypadá po sundání těch 3-4 torxů na čalouněni.Chtěl sem si kabinovej filtr vymenit,ale už sem nevěděl jak na to :( vim,že u 2003 sem ho měnil asi 3x a bylo to jednoduchý,ale tady sem vážně nevěděl jak.Třeba ho tam vůbec nemám :oops:
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod dokturek » úte 7. zář 2010, 6:05

po sundani toho tapecu je třeba se ohnout abys na to viděl ten kryt ma nakonci směrem k oknu maly šroubek jako zajištěni, po vyšroubovani tahat krytem na jednu nebo druhou stranu tedy aspoň ja to tak mam
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázek
Uživatelský avatar
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 986
Registrován: sob 15. lis 2008, 9:56
Bydliště: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod davados » úte 7. zář 2010, 6:14

Aha.Sroubky tam mam 2 tušim,že křížový.Odšrouboval sem 1 a nic.Ten 2hej mne nenapadl :( docela sem spěchal pro zákazníka a navíc tam montážník dal ŘJ od vysílačky,takže je tam ztíženej přístup :( mrknu na to až bude víc času.Díky moc.
P.S. už si to nepamatuju,ale měl sem zato,že u 2003 sem šroubky nepovoloval,jen sem ve směru šipky odsunul kryt filtru...
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod viteon » úte 7. zář 2010, 15:31

Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod davados » úte 7. zář 2010, 15:39

Děkuju.Možná sem u 2003 ten kryt se šroubkama neměl a proto to bylo jednodušší
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod Johan227 » pát 12. srp 2011, 15:44

dael píše:Zdarec, chtěl jsem se zeptat ohledně filtru - mám xsaru 1.8 i 16V s klimatizaci. Chtěl jsem vyměnit filtr, tak jsem si objednal Filtron K1107 pro vozidla s klimou(jak uvádí Intercars i autokelly) , avšak ten mi tam nepasuje...je poněkud větší, než ten, co tam mám...Mám tam spíš čtvercový filtr a tento je hodně obdelníkový:-( Poradí mi někdo pls?? Dle obrázku jak vypadají, by mi tam víc seděl ten do vozidel bez klimy - ale tu tam opravdu mám :-D Nebo je tím míněná auto klima a né manual??


Tak jsem právě řešil podobný problém, autokelly jsem si koupil nový kabinový filtr podle jejich katalogu a stalo se mi přesně co tobě. V jejich katalogu (podle typu auta) vůbec neuvádí Filtron K1127 a to je ten, který právě potřebuji já a zřejmě i ty a jeho rozměry jsou 220x225x36.......
Johan227
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30. srp 2006, 16:45

Re: Kabinový filtr - výměna

Příspěvekod PSAservice » pát 19. srp 2011, 21:39

Tak kvůli chybě v katalogu jsem volal i do PHA na centrálu AK maj je zaměněný pro vozidla s klimatizací mejí filtr pro vozidla bez klimatizace a obráceně. Nejlepší je jak někdo psal výše vyndat juknout na číslo a objednat. Bohužel se prostě autokelly nemá ani k opravě takovéhoto detailu :-( Nebo ještě lepší je zaregistrovat se na citroenbox podle svého VIN najít díl zjistit kod náhrady a objednat :-) Třeba když tam všichni zavoláte, že to mají špatně tak to časem opraví :-(
A jen pro info rád vyčnívám z kolektivu :-D Mám na to povahu a ještě k tomu jsem v takové dobrém znamení, špatná kombinace :-D
brouk pytlík práce všeho druhu :-D, s čímkoli pomůžu pokud to bude v mých silách více v odkazu mého profilu
Mělník a široké okolí
PSAservice
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 18. srp 2011, 11:15
Bydliště: Mělník
Vůz: XSARA VTS, 2.0i, benzín, 1999

Jak jde proud vzduchu u topeni?

Příspěvekod Petr_R » sob 29. dub 2017, 12:13

Zdravim,

snad sem to dal spravne. Mel bych dotaz.

Koupil jsem novy kabinovy filtr pac v Xsare byl ještě puvodni z vyroby, ano ctete dobře :), koupil jsem Mann-Hummel a na nem je napsano air flow a sipka ( tedy proudeni vzduchu) a chtěl bych se zeptat jak to proudeni vzduchu jde.

Predpokldam, ze jde jako by od radiatoru topeni do paulobovky, ale byl bych rad kdyby mi to nejaky zkusenejsi Xsarista potvrdil :). Zatím jsem ten filtr dal tak jak jsem si napsal domenu, ze vzduch proudi jakoby zvenku > radiator topeni > filtr > vstup jakoby do palubovky.

EDIT: Ale spis mam ted pocit, ze je to presne opacne, protože proc bych filtroval vzduch az po tom co projde radiátorem. Není to spis opacne, ze vstup z palubky z venku > filtr > radiator topeni > výduchy?

Diky předem za info

Petr
Petr_R
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 27. bře 2017, 10:08
Bydliště: Brno
Vůz: Citroen Xsara 1.4i


Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků