Nejdou otevřít dveře

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Nejdou otevřít dveře

Příspěvekod jiřík » stř 6. črc 2011, 10:02

Ahoj lidičky, potřebuju radu nad zlato ! U xsary Picasso (2001) jsem u zadních pravých dveří použil dětskou pojistku a bohužel teď nemůžu otevřít dveře ani zevnitř ani zvenčí. Někdy se mi stalo, že když jsem odemkl auto centrálem, tak tyto dveře jsem musel poprvé otevřít zevnitř. Teď ale s tou pojistkou zůstaly nedobytný. Zkoušel jsem všechno možný - pojistku na pal. desce, klíč v zapalování apod. - nic nefunguje. Koukal jsem na drátka v husím krku ve dveřích - vypadají zdravě. Tak už si nevím rady - a zrovna vozím děti. Jestli má někdo zkušenost - podělte se prosím. Díky. :cry:
jiřík
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 16. úno 2008, 10:55
Bydliště: Č. Krumlov
Vůz: Xsara 1.8i - 8V, 98

Re: Nejdou otevřít pravé zadní dveře.

Příspěvekod Rope » stř 6. črc 2011, 10:12

Nezakládej duplicitní témata, to ti nepomůže a jen to znepřehlední fórum. To že jsi ****** sis asi řekl několikrát sám a tak ti to opakovat nebudu. Ja osobně bych zkusil sundat tapecír a dostat se k motorku (zámku) a prvně bych zkusil poklepem mu trošičku pohnout kontakty. Mnohokrát se stalo že pouhý poklep druhou stranou šroubováku pomohl. Trpělivost přináší růže. Pokud nepomůže nezbyde než hrubá síla.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Nejdou otevřít pravé zadní dveře.

Příspěvekod jiřík » stř 6. črc 2011, 17:00

Takže nejsem aspoň sám, kdo neví jak na to ! Ale díky za přednášku.
jiřík
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 16. úno 2008, 10:55
Bydliště: Č. Krumlov
Vůz: Xsara 1.8i - 8V, 98

Re: Nejdou otevřít pravé zadní dveře.

Příspěvekod Rope » stř 6. črc 2011, 19:58

Ja vím jak na to !!! To jsem ti napsal, bohužel jsem to nedělal na picassu. SuperB, octavia, golf4. mazda6, transporter T5 někdy pomohlo to co jsem ti napsal a někdy prostě dlouhý majzl a kladivko. Třeba na jedné octavce sem násilím sundal tapec a zjistil že nejde napětí na motorek a tak jsem si ho přivedl jinudy a bylo, ale v tvém případě kdy ti to blblo že to nešlo někdy zvenku to asi nebude ten případ. Pokud chceš takový návod jak udělal Milajda na čištění čočky, tak to nemohu sloužit.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Nejdou otevřít pravé zadní dveře.

Příspěvekod Cvrček » stř 6. črc 2011, 23:05

Podívej se sem: viewtopic.php?f=61&t=8446&p=85102#p85102 . TO je můj návod na demontáž tapecu zadních dveří (teď jsem doplnil ztracené fotky,takže je zase kompletní). Ke všem šroubům,co jsou ve dveřích a částem,které je potřeba vyndat se dostaneš,ikdyž jsou dveře zavřené.
Akorát nebudeš mít tolik místa na vycvakání těch osmi příchytek,takže tam bude asi nejlepší ta Ropeho rada s majzlíkem a prostě je seknout. (Nové příchytky koupíš v Citroenu pod objednacím číslem 6991S6 v ceně 6Kč za kus)
A Až budeš mít boční a dolní stranu volnou,tak jsou čtyři zácvaky u kličky a pak již celý tapec vysuneš nahoru a dostaneš se tam,kam potřebuješ.
Osobně jsem je rozebíral,když byli otevřené. Ale co jsem koukal,tak když si vyndáš zadní sedačku,tak bys mohl mít rozumný prostor,aby se ti to povedlo sundat a dostat se k zámku.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nejdou otevřít pravé zadní dveře.

Příspěvekod Rope » čtv 7. črc 2011, 9:23

Ja myslel majzlem rozbít zámek pokud se nedostaneš na táhla, tak jsem to hold musel dělat na passatu nebo superbu a na te mazdičce. Možná se ale půjde dostat na táhlo od kliky a pak......
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

nejdou odemknout dveře

Příspěvekod langoš » úte 24. dub 2012, 16:06

Čau lidi,nejdou mi odemknout pravé dveře u spolujezdce a to ani centálem ani z venku klíčem a ani ze vnitř tim čudlem,při odemikání klíčem to nejde přemoct ,zřejmě se tam v tom mechanismu něco seklo seklo,jde to nějak rozebrat?díky za rady
langoš
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 10. pro 2011, 19:13
Bydliště: Horšovský Týn
Vůz: xsara 19td 99


Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků