Klimatizace

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Klimatizace

Příspěvekod Surmi » ned 1. črc 2012, 13:25

Hoj tak sem nato koukal a vetrak se mi točí ješte tak minutku možná 2 když vypnu klimu :wink:
Xsara 1.6 16V 80kW r.v.2003-Tatík
Peugeot 307 2.0 HDi 66kW Siemens r.v.2002 -bejvalka
Peugeot 207 1.4HDi 50kW r.v.2006
Škoda Octavia RS 2.0TDi 125kW
Obrázek
Surmi
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 652
Registrován: ned 3. kvě 2009, 15:50
Bydliště: Havířov
Vůz: Škoda Octavia II 2.0TDi RS 125kW

Re: Klimatizace

Příspěvekod dokturek » ned 1. črc 2012, 14:03

dik a ted kde bude zakopany pes :)
zatim mrknu na relatka

-- přidáno 01 črc 2012 17:17 --

tak jsem měl venku relátka a vypadaji jako nová ještě je mužu proměřit pokud někdo poradi jak měl jsem venku i odpory co sou u chladiče a na oko jsou dobry ale tam bych problem neviděl. na co se tedy ještě zaměřit???
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

-- přidáno 01 črc 2012 17:18 --

kdo poradi?

-- přidáno 01 črc 2012 20:09 --

tak jsem to vyskoušel ještě jednou a sahara se vypne jen když vypnu motor
jestli tu je někdo zkušeny at se ozve
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázek
Uživatelský avatar
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 986
Registrován: sob 15. lis 2008, 9:56
Bydliště: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Klimatizace

Příspěvekod ladin » ned 1. črc 2012, 20:11

Jak píše "Surmi" sahara jede asi do jedné minuty po vypnutí klimy, zkoušel
jsem to dnes v garáži, abych sám věděl jak to funguje,motor studený jen tak na
blafačku, pak sahara vypnula , motor běžel dál.
Bude ti to stačit?
ObrázekObrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
ladin
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 338
Registrován: stř 26. lis 2008, 12:59
Bydliště: Havířov
Vůz: Xsara II 1,6 16V (12/2001)

Klimatizace vypadává

Příspěvekod vitek.s » pát 27. črc 2012, 6:52

Mám problém s klimatizací - již několik měsíců se stává, že občas vypadne, rozepne spojka a tímpádem se zastaví kompresor a přestane chladit, zezačátku to byl jev čistě náhodný a oběvoval se téměř výhradně při delším stání. Postupem času začala klimatizace vypadávat čistě nahodile, někdy chvilku po startu, jindy po sto kilometrech, někdy fungovala bez problémů. Většinou pomohlo vypnout a zapnout motor, nebo autu dopřát několikaminutovou pauzu. Nyní se ovšem dostala do fáze, kdy sepne jen na pár minut, téměř výhradně jen po startu motoru a už nenaskočí. Naskočení klimy nesouvisí s vnější teplotou - někdy jede při teplotách okolo 20°C někdy při teplotách okolo 30°C - její fungování je opravdu věc náhody. Předpokládal jsem, že mám slabý tlak chladiva, v servisu byl okruh zkontrolován a doplněno cca 40g, což je velmi malý ubýtek a s touto závadou by neměl souviset, nicméně ani po doplnění není žádná změna. Klimatizace je automatická. Ventilátor sahary se točí po zapnutí klimatizace, ventilár v kabině taktéž funguje na všechny stupně, sahara byla měněna cca 2 měsíce zpět - pískalo ložisko a z důvodu plánované cesty (která se neuskutečnila) jsem volil její výměnu. Nevíte někdo, čím by to mohlo být?
sloučeno
vitek.s
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 30. pro 2011, 16:21
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Picasso, 2.0 HDI, 2000

Re: Klimatizace

Příspěvekod vena garážmistr » pát 27. črc 2012, 9:38

Šel bych po elekrice,po ovládacím vedení spojky u kompresoru příp. po mechanickém stavu samotné spojky na kompresoru. Pokud kabinový ventilátor fachá a sahara je nová tak tam podle mě už není moc věcí kde by mohla být chyba. Ještě jak je na tom to čidlo jak je v kabině tam je taková malá vrtulka která nasává vzduch z kabiny na čidlo a tím se reguluje teplota pokud si to dobře pamatuju. Na palubce někde v tom radiusu jak má kolena spolujedec je takový malinký jako průduch tak za ním je ta vrtulka a čidlo. Pokud by tohle nefungovalo správně tak to může špatně vyhodnocovat a tudíž neustále vypínat.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Klimatizace

Příspěvekod vitek.s » pát 27. črc 2012, 17:16

mé další poznatky -

1. pojistky jsou OK, ty co by se mohli týkat klimatizace jsem všechny vyměnil za nové, ostatní prošel.
2. čidlo v kabině - nevím jak jej vyzkoušet, ALE - systém evidentně reaguje na změnu teplot v kabině, protože když nastavím přibližně stejnou teplotu jaká je v kabině, intenzita foukání se změní, stejně jako aktivní výdechy, čím víc se vzdaluju od skutečné teploty v kabině tím víc má systém snahu přidávat na intenzitě, ovšem spojka nesepne. Kompresor se zdá být ok, když spojka sepne, kompresor chladí.


předpokládal jsem zaoxidovaný kontakt nebo přerušený kabel, to by ovšem klima vypadávala a nabíhala zhruba pořád stejně, ale její interval sepínání je čímdál menší a menší. Kloním se tedy k závěru, že bude něco se spojkou - ale ani nevím co a vlastně ani nevím jak se k ní dostat (nad kompresorem klimatizace je čerpadlo serva) a vyzkoušet zda funguje :(
vitek.s
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 30. pro 2011, 16:21
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Picasso, 2.0 HDI, 2000

Re: Klimatizace

Příspěvekod baffy » pát 27. črc 2012, 17:27

Na blokovanie kompresora má vplyv viacero vecí.Napr.presostat po prvom bloknutí odstaví kompresor na 1 minutu,pri druhom bloknutí 4 minuty,pri treťom a ďalšom 16 minút.To preto aby sa opakovane nezapínal a vypínal.Ďalej to môže spôsobovať: sonda teploty výparníku,sonda teploty vonkajšieho vzduchu,už spomínaný snímač tlaku chladiva a info o teplote chladiacej kvapaliny.Možno by to chcelo na diagnostiku a overiť tieto veci.No a samozrejme aj tá spojka ale pokial po vyp.motoru a znovu naštartovaní to zopne tak by som to asi vylúčil.
Spojku by si mohol overiť tým,že ju napojíš napriamo a budeš vedieť či je ok alebo ...
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Klimatizace

Příspěvekod vitek.s » pát 27. črc 2012, 17:37

tak to vypadá, že se nejspíše servisu nevyhnu, nicméně pokud spojka sepne alespoň na chvilku a kompresor taktéž jede, potrubí těsní (nebyl téměř uník chladiva a vakuová zkouška OK) tak by to nemuselo být až tak drahé, ne?
vitek.s
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 30. pro 2011, 16:21
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Picasso, 2.0 HDI, 2000

Re: Klimatizace

Příspěvekod Cvrček » pát 27. črc 2012, 21:32

A co se zkusit na to podívat od spodu? Nebo sundat pravé přední kolo a podběh a máš tu spojku přístupnou z boku. Pak jí třeba přes jinou baterku připojit na přímo. Tím můžeš klidně nechat motor běžet na volnoběh a zjistit jestli je spojka plně funkční.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Klimatizace

Příspěvekod vitek.s » pon 30. črc 2012, 15:14

rozděláno, proměřeno, zjištěno - na spojku nejde proud, jinak spíná, kompresor tlakuje. takže nejspíše vadné čidlo, nebo poškozená kabeláž. Teď jen jak se k čidlům dostat a jaké tam vlastně jsou? spíš teda kde vlastně začít - asi bych první zkusil jít po ovládacím panelu - údajně bývá často chyba v něm, jde to nějak vyzkoušet, nebo si musím opatřit druhý panel?
vitek.s
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 30. pro 2011, 16:21
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Picasso, 2.0 HDI, 2000

Re: Klimatizace

Příspěvekod rosta12345 » pon 30. črc 2012, 15:30

tady máš nějaké schématka tak nejlíp když vezmeš měřák nebo zkoušečku a budeš postupně měřit proč ti nesepne spojka
http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=57&t=8230&start=15
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázek
Uživatelský avatar
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1948
Registrován: sob 6. čer 2009, 19:07
Bydliště: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Klimatizace

Příspěvekod vitek.s » pon 6. srp 2012, 18:00

minulý týden jsem to nevydržel a auto putovalo servisem, výsledek byl, že klima klimovala bez problémů 5dní, dneska zase nejede. Nové zjištění, když jsem se v tom začal hrabat, na konektor co vede ke spojce jde po zapnutí klimatizace cca 13,5V když stejné napětí přivedu na spojku z jiného zdroje, spojka sepne, myslel jsem, že je vadný konektor, ale když jsem propojil konektor přes měřák, naměřil jsem nulu. Zkusil jsem tedy na svorky místo spojky připojit žárovku - nic - nesvítí. Závěr je tedy takový, že sice napětí ke spojce jde, ale jakmile tam začne být odběr, napětí spadne, čím to může být?
vitek.s
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 30. pro 2011, 16:21
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Picasso, 2.0 HDI, 2000

Re: Klimatizace

Příspěvekod rosta12345 » pon 6. srp 2012, 22:32

tipuju že to někde má velký přechoďák, nebo někde uhnila kostra :?:
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázek
Uživatelský avatar
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1948
Registrován: sob 6. čer 2009, 19:07
Bydliště: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Klimatizace

Příspěvekod vitek.s » úte 7. srp 2012, 8:15

konektor jsem znovu rozpojil, kostru připojil na přímo, +připojil na původní drát, nefunguje - kostra je tedy nejspíš v pořádku a vadný bude dle mě kabel +, zkusím to dneska projít, ale teda rozmotávat svazek se celkem bojím
vitek.s
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 30. pro 2011, 16:21
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Picasso, 2.0 HDI, 2000

Re: Klimatizace

Příspěvekod Cvrček » úte 7. srp 2012, 10:50

Rozmotávat hned nemusíš. Začni tím,že najdeš druhý konec toho kabelu a tam zkus měřit. Každý drát má své označení,takže to je jednodušší.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv se nikam nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků