Centrální zamykání

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Centrální zamykání

Příspěvekod Milan D. » úte 30. led 2007, 17:18

Mám problém, včera a dnes z ničeho nic mi nešlo odemčít a zamčít auto dálkově, centrál šlape, vše je ok a pak to zase nejde, myslím, že je v klíčí ( ovladači ) v háji beterie, jak to nenásylně rozeberu a vyměním baterii, díky.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

centrální zamykání

Příspěvekod lupl » úte 30. led 2007, 18:18

V obvodovém švu "rozloupni" ovladač na dvě poloviny a potom už je to maličkost. Původní baterie je typ SONY CR 1620 3V LITHIUM CELL. Průměr baterie 16 mm.
Pokusím se přiložit fotku, ale nevím jestli se zadaří.,
XSARA II; 1.6 16V; 07/03
lupl
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 16. čer 2006, 20:02
Bydliště: okres Kladno

Příspěvekod viteon » úte 30. led 2007, 19:27

Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Příspěvekod Milan D. » stř 31. led 2007, 21:52

Dík, vše jsem rozdělal, ale není to baterkou. Dělají to ošoupaná tlačítka. Na gumě je uhlík, který převádí signál na plošňáku a to je v háji a teď záleží jak to zmáčkneš, myslím, že ta guma s tlačítky se asi sehnat nedá, jak znám machry z Citroenu, tak mě řeknou, nový klíč a přijímač na centrál a já budu o 5 litrů chudčí, tak to radši na ty klíče dupnu, prosím poraďte jak to vykoumat, něco nalepit, podložit atd, díky moc.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod viteon » stř 31. led 2007, 21:56

Milan D. píše:Dík, vše jsem rozdělal, ale není to baterkou. Dělají to ošoupaná tlačítka. Na gumě je uhlík, který převádí signál na plošňáku a to je v háji a teď záleží jak to zmáčkneš, myslím, že ta guma s tlačítky se asi sehnat nedá, jak znám machry z Citroenu, tak mě řeknou, nový klíč a přijímač na centrál a já budu o 5 litrů chudčí, tak to radši na ty klíče dupnu, prosím poraďte jak to vykoumat, něco nalepit, podložit atd, díky moc.

guma se prodává, někdo tady nebo na citroenech psal že stojí 202,-. Místo té vodivé vrstvy bych zkusil vodivý lak nebo kousek alobalu??? bez záruky!!!!
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Příspěvekod MP » stř 31. led 2007, 22:02

Podobný tlačítka jsem měl kdysi dávno na hodinkách a taky to přestalo fungovat , kamoš je rozdělal a ty uhlíky na tlačítkách pořádně "ošudlal" grafitem - z té nejměkčí obyčejné tužky . Pak to fungovalo , jak dlouho nevím , pak na nich odešlo něco jinýho .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Milan D. » stř 31. led 2007, 22:09

Díky moc chlapi, já to už nějak vykoumám, zkusím nejdříve to nějak svépomoci a pak půjdu k Citrónům s prosíkem na pohovor, se kterého se budu léčit celý týden ohledně blbé gumy s tlačítky.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod viteon » stř 31. led 2007, 22:13

Milan D.: ještě nápad - zkus propojit ten tišťák třeba šroubovákem, jestli je ovladač OK. Tento test mám za sebou tak před třemi lety.
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Příspěvekod bleriot11 » stř 31. led 2007, 22:14

Takových zařízení z čeho se to dá použít je dost,třeba starý mobil(některý druh)tu vodivou gumičku bych tam nalepil vteřinovým lepidlem.Minimálně to vyčisti lihem,mělo by to chodit.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Příspěvekod darnel » stř 31. led 2007, 23:31

Milan D. píše:Dík, vše jsem rozdělal, ale není to baterkou. Dělají to ošoupaná tlačítka. Na gumě je uhlík, který převádí signál na plošňáku a to je v háji a teď záleží jak to zmáčkneš, myslím, že ta guma s tlačítky se asi sehnat nedá, jak znám machry z Citroenu, tak mě řeknou, nový klíč a přijímač na centrál a já budu o 5 litrů chudčí, tak to radši na ty klíče dupnu, prosím poraďte jak to vykoumat, něco nalepit, podložit atd, díky moc.


Ta guma se dá koupit u Citroena, akorát se musí většinou objednat. Jsou dvě a stojí dohromady kolem dvou stovek. Taky jsem je radši vyměnil, jednu mám teď navíc.
darnel
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 20. srp 2006, 17:39
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Milan D. » ned 4. úno 2007, 23:04

Dík za rady zatím mi to chodí tak nějak na přeskáčku, někdy v pohodě, někdy na potřetí atd, zkusím tam něco nalepit a vyčistit, uvidíme. Jinak na Xsaru II, kde jsou tlačítka na ploše, se náhradní gumičky nedělají a nedodávají, můžou jen dodat celé dálkové ovládání za 2500 Kč, v Citroenu ( Ústí nad Orlicí ) byli opravdu slušní, omluvili se že je to mrzí a sami s tím mají problémy, protože nejsem jediný, který to řeší a má s tím problémy, gumičky se dají sehnat pouze na klíče XSARY I, kde je ovládání na hraně klíčů a jsou tam dvě membrány, tak budu zkoušet, ale na tom to nejezdí, mějte se. :roll:
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová


Zpět na Cokoliv se nikam nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků