Automatická převodovka - zkušenosti

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod vizovjan » pát 12. pro 2008, 22:45

Zdravim,
sháním auto pro moji manželku a žena ma požadavek na automat.
Vybírali jsme a dostali jsme se ke Xsare v kombiku.
Zajimalo by mě o kolik moc je automat ve starší Xsare finančně náročnější na údržbu a taky jak je spolehlivý?
Kazí se to hodně a nebo je to držák tahle převodovka?
Na auto mame vyhrazených tak 100 000 Kč.
Díval jsem se da se sehnat tak ročník 1999-2000.
Myslíte si že to je dobrý kup - Xsara s automatem?
vizovjan
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 12. pro 2008, 22:39

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod ColinMcRay » pát 12. pro 2008, 22:56

Ahoj, já mám Xsaru v automatu rv. 97 a už s ní jezdím po našich cestách druhým rokem. S automatem jako takovým a jeho výhody tady nebudu rozpitvávat když už zřejmě víš o čem je řeč.
V Xsaře jsem s automatem max. spokojen a nemám s ním žádný zádrhel že by muselo auto do servisu nebo se muselo něco měnit, nic takového. Jen občas vyměním olej v aut. převodovce.
Podle toho že převodovka ještě měněná nebyla tak bych řekl že 11 let provozu už asi držák bude.
Jen se holt musí počítat s krapet vyšší spotřebou oproti manuálu ale to je samozřejmé.

štastnou ruku při výběru :wink:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod vizovjan » pát 12. pro 2008, 23:18

to ColinMcRay
Jakou mas prosimte tak pribliznou spotrebu?
Mam vyhlidnute u tohoto prodejce zelenou Xsaru za 89 tKc s automatem. Co si o te nabidce myslis?

http://www.tipcars.com/own/nown/applica ... 1229120127
vizovjan
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 12. pro 2008, 22:39

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod ColinMcRay » pát 12. pro 2008, 23:35

tak já jezdím dost často takové ty couračky na 15km tam 15km zpět... a žere mi to kolem 9 litrů. na delší cesty to klesá k 8-8,5 jak kdy. ALe co sem se díval tak ty máš vyhlídnutý už ten nový automat kerý má kultivovanější chod a je o 2 roky mladší a další plus pro tebe nebo spíš manželku motor 1.6 ten určitě taky nebude žrát jako moje 1.8 :mrgreen:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod vizovjan » pát 12. pro 2008, 23:42

Takze od roku 1999 se montuje nejaka novejsi automaticka prevodovka?
Spotrebu jsem nejak tak predpokladal, a jak pises ta 1,6 by snad mohla zrat o neco min.
A jinak teda jsi celkove se Xsarou spokojeny?
A ma Xsara nejake klasicke zavady a problemy na ktere by se zena mela pripravit? :D
vizovjan
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 12. pro 2008, 22:39

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod ColinMcRay » pát 12. pro 2008, 23:52

letos máme s Xsaruš špatný rok ale jinak v pohodě... spíš takové prkotiny které naštvou ale to najdeš asi u každého auta které si nebereš ze salonu.
většinou jsou to takové blbosti jako špatný zámek, prorezlý vyfuk, občas zazlobí elektrika... nechci aby Xsara vypadala jako auto, které se pořád kazí, nebo má víc much než všechny ostatní ojetiny. Je to spolehlivý parták jak na ježdění po městě tak klidně k moři... :driv:

Celkově jsem s Xsarou hodně spokojený a opravdu "překoná vaše představy" jak říká reklamní slogan :mrgreen:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod dapata » sob 13. pro 2008, 14:12

vizovjan píše:Takze od roku 1999 se montuje nejaka novejsi automaticka prevodovka?
Spotrebu jsem nejak tak predpokladal, a jak pises ta 1,6 by snad mohla zrat o neco min.
A jinak teda jsi celkove se Xsarou spokojeny?
A ma Xsara nejake klasicke zavady a problemy na ktere by se zena mela pripravit? :D



do května 1999 se do vozidel Xsara montovala automatická převodovka typ ZF 4 HP14
od června 1999 se montuje převodovka AL4 , tu mám ve svém vozdile já a dle tvého výběru ji má i tebou vyhlédnuté vozidlo. Oproti 4 HP14 která je čistě "hydraulická" je tato "elektrohydraulická", tedy přeřazování jednotlivých stupňů nevyužívá tlaku,ale je řizena svojí řídící jednotkou atd...atd.....
Přeřazování je hladší a je omezen podtrh. Vetšinou se pohybuji po městě a spotřeba je něco okolo 9 litrů, mimo město mi též klesá k 8 litrům.
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř 30. kvě 2007, 7:24
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod vizovjan » sob 13. pro 2008, 17:32

Takze zkusenosti s automatem ve Xsare jsou pozitivni? :wink:
Spotreba by sice mohla byt jeste o chlup lepsi, ale tak automat je automat.
Mel jsem obavu ze to bude vyzadovat nejaky drazsi servis, ale zatim jsem z teto diskuze pochopil, ze to snad nebude tak hrozne :D
Na co bych si mel pri koupi Xsary dat pozor?Je nejaky jeji typicky nesvar, ktery se da odhalit pri beznem pohledu na auto.
Jinak jsem samozrejme domluveny s prodejcem ze na to kouknou v Citroen servisu, tak to by snad mohla byt zaruka toho ze to nebude nejaky vrak.
vizovjan
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 12. pro 2008, 22:39

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod dapata » pon 15. pro 2008, 6:40

davados píše:Delala se xsara II Break HDI automat? A pokud ano jaky mate s ni zkusenosti.Manual mne tady uz .......,takze dokud nevyhraju mrak penez byla by xsara II v automatu dalsi volba.A asi benzin.Pokud ji nekdo mate zkuste napsat zkusenosti HDI+automat.Diky



ano i motor HDI byl osazen automatickou převodovkou.
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř 30. kvě 2007, 7:24
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod Dutch » úte 16. pro 2008, 23:14

Taky se připojuji se zkušenostmi s automatem. Xsaru mám cca 2 roky, najeto cca 20.000, celkem tedy 120.000 a /musím to zaklepat :-)/ zatím s automatem žádný problém nemám. Po městě si to nemůžu vynachválit, na dálnici se s ní dá jet trvale 150, akorát u pumpy nadávám a ježí se mi vlasy hrůzou při pomyšlení, že by něco na automatu odešlo. Snad se tam nestane....
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Uživatelský avatar
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 12. říj 2006, 21:10
Bydliště: Plzeň

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod janmacek » sob 25. čer 2011, 0:29

Zdravím všechny a zvláště ty, kteří mají automatickou převodovku AL4. Jaké máte zkušenosti s výměnou oleje, případně s kontrolou jeho stavu? Ptal jsem se ve 2 autorizovaných servisech a v obou mi řekli, že u tohoto typu se olej nemění, je tam doživotní náplň. Chtěl bych tedy aspoň zkontrolovat hladinu oleje, ale četl jsem, že to není tak jednoduché, musí se to dělat jen při určité teplotě (snad 60 C) a kontrola snad vypadá tak, že se půl litru oleje vypustí a nalévá se tam nový po rysku. Tak se bojím, když s tím pojedu do servisu, aby mi to spíš nezkazili a nedali tam oleje málo nebo moc.
Mám to tedy někde zkusit nebo mám na převodovku zapomenout? Zatím, tj. po 8 letech a 110000 km, řadí krásně hladce a bez problémů.
janmacek
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 22. lis 2010, 10:54
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara 1.6 16 V, 2003, automat

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod baffy » sob 25. čer 2011, 23:15

V prílohe nájdeš postup ako vymeniť alebo skontrolovať hladinu oleja v tvojej prevodovke
EDIT: Citroen upozorňuje ,že špeciálny polosyntetický olej sa nesmie miešať so žiadnym iným olejom a tak ako píšeš náplň je doživotná teda sa nevymieňa.Otázne je kolko rokov života dávali autu? :D Takže pozor na to čo tam doleješ
Automat.prevodovka.doc
(36 KiB KiB) 1000 krát
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod lada.beroun » pon 18. črc 2016, 13:50

Po několika letech to tady oživím :-)
AL4 - olej měnit po 60.000 km - co tvrdí v servisech o doživotních náplních jsou kecy. Mám zkušenost ze značkového kdy jsem si nechal měnit olej, protože padala do nouzáku a i to dojebali /přelito o 1l/, ale to jsem zjistil, až když jsem to padání musel řešit a vyřešit sám. Až budu mít čas hodím sem fotky.
lada.beroun
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 28. lis 2009, 21:27
Bydliště: Beroun
Vůz: XSARA II-2004, 1.6-16V AT, VW Passat 2006 2,0FSI 110 kW,Ford C-MAX 1,8 16V 92kW - 2006

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod dapata » pon 18. črc 2016, 15:09

Takže to padání do nouzového režimu bylo ve tvém případě způsobeno vyšši hladinou převodového oleje?
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř 30. kvě 2007, 7:24
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Re: Automatická převodovka - zkušenosti

Příspěvekod lada.beroun » úte 19. črc 2016, 7:06

Vyšší hladina způsobovala přehřívání oleje, padání do nouzáku bylo způsobeno vadným selenoidem na "mozku" AP
lada.beroun
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob 28. lis 2009, 21:27
Bydliště: Beroun
Vůz: XSARA II-2004, 1.6-16V AT, VW Passat 2006 2,0FSI 110 kW,Ford C-MAX 1,8 16V 92kW - 2006

Další

Zpět na Cokoliv se nikam nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků