Parkovaci asistent

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod davados » ned 29. srp 2010, 18:45

Xsarku jsem už s nějakým,možná origo parkovacím asistentem koupil.Má jen 3 čidla na zadku a je pípací.Je to super věc :wink: až bude čas na "hraní si" zkusíme zjistit výrobce a že bych zkusil dokoupit čidla na předek
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Škopek » čtv 23. zář 2010, 8:05

Zdravím
A co tyhle bezdrátové,nemusí se rozebírat půl auta. http://www.parkujeme.cz/produkt/bezdrat ... -4-senzory. Jen aby to chodilo.Uvažuji,že se přes zimu do nějakých pustim.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Uživatelský avatar
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 839
Registrován: sob 8. lis 2008, 17:36
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod snoopy » pát 24. zář 2010, 10:04

a jak se v těch senzorech mění baterky? tedy jaké tam jsou a jak dlouho vydrží?
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Uživatelský avatar
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1601
Registrován: stř 8. črc 2009, 13:17
Bydliště: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod jojos » pát 24. zář 2010, 14:53

V senzoroch nie sú baterky,senzory sú pripojené káblom k riadiacej jednotke v kufri,tá je pripojená na svetlo spiatočky a kostru.Bezdrátový je prenos údajov z jednotky do displeja,ktorý musíš tiež zapojiť na šťavu :wink:.Stačí si prečítať návod.
Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Uživatelský avatar
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 942
Registrován: čtv 2. říj 2008, 18:21
Bydliště: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod lydiem » pát 24. zář 2010, 18:56

No tak to jsou teda lumpíci. Mně to taky z obr. připadalo, že jsou čidla bez drátu. Což by byla velká výhoda, že by se nemusel sundavat nárazník :wink:
Pravda, tu řídící jednotku tam mají vyfocenou, což mi přišlo zvláštní, ale i tak si myslím, že to schválně narafičili, aby to vypadalo, že čidla dráty nemaj. Ne každý si čte návod na instalaci před zakoupením - takže sem tam nějaký zbrklík naletí.
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » pát 24. zář 2010, 22:05

Ty bezdrátový jsou podle mě takový lákadlo,jak si to zjednodušit. Ale ve finále je to opravdu více práce. Protože protažení samotného kabelu do předu je docela jednoduché (u Breaka jsem sundával jen kryt A sloupku,jinak to šlo bez jakékoliv demontáže podél hrany dveří). V případě,že bych hledal ve předu napájení pro display,tak toho budu muset rozdělat více,protože se budu muset dostat do pojistkovky. A to je víc,než jeden plast na sloupku.
Lydiem: až po tvé rekci jsem koukal i na tu sadu,co máme. Oni to mají takhle dělané na fotkách asi u všech sad. Ale máš pravdu,neznalý jedinec si to koupí a pak dostane "drátovnu" kterou nečeká.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod masor68 » stř 29. zář 2010, 10:18

Čidla jsou fajn, ale o víkendu jde nárazník potřetí dolů. Hrubě jsem podcenil jeho sklon a když jsem ho shazoval podruhé, dal jsem pod čidla ty střední podložky, čímž jsem je sice narovnal, ale zdaleka ne tak jak bylo potřeba. Tudíž mě čeká celá taškařice do třetice a naperu tam ty nejsilnější které v balení byly. Poprvé jsem nárazník demontoval asi 30min., podruhé něco málo přes čtvrthodinu a teď to šacuju tak na 10min. 8)
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Uživatelský avatar
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 466
Registrován: pon 30. lis 2009, 15:40
Bydliště: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod masor68 » ned 31. říj 2010, 10:10

Tak jsem si až dnes plivnul do dlaní a vrhnul se na ty čidla. Byl jsem donucen, neboť se objevila nová taškařice - při každém zařazení zpátečky se rozsvítila nula a komplet levá strana diod a samozřejmě se rozeřval pípák. Trochu jsem se s tím mazal, protože jsem si, trouba, zapomněl vyheverovat jednu stranu a to se tam pak fakt blbě dostává :? Vydloub jsem čidla, navlékl ty nejsilnější vyrovnávací podložky, zatavil, nasadil nárazník jen tak nasucho a zkusil - vše OK! Hurá, namontoval jsem vše nazpět včetně lamp, nastartuju, zařadím a a čidla nazdáár - svítící displej a vzteklej pípák mě opět pozdravily :evil: No nic, mě to přece baví - nárazník dolů a pokus-omyl. Nebudu tu následující hodinu rozebírat, ale dopadlo to tak že jsem prohodil dráty mezi oběma čidly na levé straně a je po problému. Pro mě to nemá pražádnou logiku, ale už se mi nad tím nechce ani trochu přemýšlet. Zatím jsem to zkoušel v garáži, večer ještě napíšu zkušenosti z reálu.

edit 16:02

Tak to funguje na 95%. Vše OK, jen při couvání na nerovnostech sem tam chytne krátký odraz. Chtělo by to ještě chlup.
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Uživatelský avatar
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 466
Registrován: pon 30. lis 2009, 15:40
Bydliště: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » ned 31. říj 2010, 16:17

To že to chytá ty odrazy od země je dané tím,že jsou namontované pod daným jmenovitým výškovým rozměrem. Taky jsem ty svoje usadil na druhý pokus. A to jsem musel ty čidla otočit o 180 stupňů a mám klid. (tohle se musí udělat i u druhého asistenta,kterého jsem montoval) Akorát mi docela není jasná příčina problému,co máš. Když to vezmu podle toho,co se mi povedlo na předku,tak mi to přijde,že to někde na čidle jde do zkratu. Ale jelikož ti to funguje po přehození,tak to je nějaký divný. Aleši,zkoušel jsi po přehození jak zabírají jednotlivá čidla na té levé straně?
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod masor68 » ned 31. říj 2010, 17:29

No jasně. Když jsem připojil 1-1 a 2-2, 1 šlapalo OK a 2 hlásila nulu. Po připojení 1-2 a 2-1 vše v pořádku, obě čidla hlásila správné hodnoty. V tomhle bodě právě postrádám logiku, stejně jako v tvém otočení o 180°- proč teda ti výrobci určují TOP stranu? Kde je asymetrie čidla?
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Uživatelský avatar
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 466
Registrován: pon 30. lis 2009, 15:40
Bydliště: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » ned 31. říj 2010, 20:00

To otočení čidla má jednoduché vysvětlení. Když se podíváš na to čidlo,tak střed je sklopený cca 5 stupňů směrem dolů.A výrobci počítají,že to čidlo dáš do roviny v předepsané výšce. U Picassa to dáváš pod tu předepsanou výšku. Tím pádem měníš předpokládaný úhel snímání a mělo by se to dát více jako směrem nahoru. A to vlastně jednoduše uděláš tak,že otočíš čidlo o 180stupňů. Tím dostaneš snímač z mínus pěti do minimálně nuly a nebo ještě třeba do plusu stupňů a přestane to zabírat šutry.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod masor68 » ned 31. říj 2010, 20:08

Hm, to jsem si nikdy nevšim (dělal jsem druhé) a nejradši bych si jednu flák - Lydiem mi říkala žes to otočil a já si klepal na čelo, jako že je to blbost. No, až to budu někdy sundavat popáté, tak je prostě otočím. Každopádně se ale všechny tyhle věci hodí našim pokračovatelům :wink:
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Uživatelský avatar
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 466
Registrován: pon 30. lis 2009, 15:40
Bydliště: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » ned 31. říj 2010, 20:16

No ono to je docela blbina,když toho sklopení samotného snímače oproti celku nevšimneš.
Když jsem to dělal na Breaku,tak tam jsem tohle neřešil,protože tam to šlo do předepsané výšky. Kdež to tady u hrbatý to jde cca 10cm pod předepsanou výšku a tak je potřeba něco udělat s úhlem snímání.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Skodax » ned 7. lis 2010, 12:17

Hodlam kupovat zadní senzory na Sáru. A jen se ptám na zkušenosti jakou možnost bych měl koupit. Sestra chce i display a u toho nevím na jaký zdroj napětí ho mam připojit a zároveň bych chtěl bezdrátovou verzi se 4 senzory dozadu. Plus nějaká rada jak u Sáry 5dv. sundat šikovně zadní nárazník? Díky
Uživatelský avatar
Skodax
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned 20. pro 2009, 18:21
Bydliště: Plzeň
Vůz: Citroen Xsara II 1.6 16V rv 2000

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » ned 7. lis 2010, 13:22

Ono pokud koupíš bezdrátové,tak budeš muset někde ve předu najít nějaký plus nejlépe "po klíčku" pro napájení displaye. Jinak práce je vlastně totožná. Stejně vše vzadu musíš udělat,jen netaháš kablík k displayi do předu. Pokud zvolíš ty "drátové",tak budeš tahat kablík dopředu,ale tam nemusíš hledat to napájení displaye.
Na trhu je docela dost různých sad. A to i různých variant displayů. Tady v tomto vláknu jsou dva druhy i vyfocené. Záleží už jen na tom,co chceš.
Co se týká demontáže nárazníku,tak vyšroubovat tři šrouby,co vidíš po otevření kufru,dva ze spodu. šrouby,co drží podběhy a pak je jeden šroub u špičky nárazníku,který drží nárazník s blatníkem. (snad jsem na nějaký nezapomněl)
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv se nikam nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků