Parkovaci asistent

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Vasik » čtv 25. bře 2010, 18:35

jj podívam se, ještě jsem nic takovýho nedělal tak se ptám než to rozvrtam ďíky
Předtím: Xsara 1,8 8V 66kw 1998 Obrázek
Poté: C4 1,6 16V Hdi 80kw 2006 Obrázek
Znovu poté : Ford Mondeo 2,0 TDCi 85kw 2010 ECOnetic
Současnost : Toyota Auris TS 1,6i 2017
Vasik
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 960
Registrován: ned 15. lis 2009, 15:34
Bydliště: PLZEŇ
Vůz: Toyota Auris TS 2017 1,6i

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » sob 27. bře 2010, 12:48

Včera,když jsem si byl měnit zadní tlumiče,tak jsem měl možnost se podívat u krátké Xsarky na tu průchodku z pod auta.
Ona je bezproblému připravená. Stačí jen vyndat tuhle černou krytku hned na kraji v kufru. Viz foto.
Obrázek
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » ned 20. čer 2010, 18:48

Tak po delší době době trošku oživíme toto téma. :D
Tento víkend jsem měl konečně čas na to,abych dal do kupy přední nárazník,který byl poškozený už při koupi a zadní nárazník nám v tomto týdnu nějaký imbecil u libereckýho Globusu rozpraskal tažným. Takže oba nárazníky musely dolů. A proč to nevyužít a nenamontovat parkovacího asistenta? A když už,tak tedy toho pohodlnějšího. Čtyři očka dozadu a dvě do předu.

Obrázek

Obrázek
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Škopek » ned 20. čer 2010, 19:05

Zdravím
Taky nad tím uvažuji,moc se mi líbí ty přední.Dej sem prosím co je to za model,kde ho koupit a kolik stál.Škoda že si nenafotil instalaci.Dík a věřím,že nejsem sám komu se to bude líbit.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Uživatelský avatar
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 839
Registrován: sob 8. lis 2008, 17:36
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » ned 20. čer 2010, 19:37

Jedná se o tuto sadu: http://www.parkujeme.cz/produkt/parkova ... -6-senzoru . A kupoval se přes Aukro.
Fotky z instalace nějaké mám. Ale ona je to více-méně jen svěšení nárazníků,navrtání,vsazení čidel ,zpětná montáž,rozdeklování skoro půlky auta,natažení kablíků přes celé auto,zapojení a kompletně vše smontovat jak bylo. :D
No,zase tak jednoduché to nebylo... Za prvé,přední senzory jsou dělané tak,že fungují při sešlápnutí brzdy. Což jsem vyřešil malým spínačem,který je v dosahu ruky od řadičky. Čili přední ukazují,když chci. Zadní jsou zapojené klasicky,přes světlo zpátečky.
Co se týká montážní výšky,tak jsem je dal pod dolní mez. V podstatě by to mělo být v těch černých lištách. Ale jelikož ty čidla byli stříbrné,tak jsem je dal pod. A první zkušenosti? Zadní fungují dobře. Ukazuje to předměty velikosti asi 15 cm nad zemí (U Breaka jsem měl čidla výše a i naklopená výš. Jednou se mi povedlo nacouvat do takového toho betonového truhlíku,co jsou ve městech (naštěstí to zachránilo tažný... :oops: ) Teď uvidíme,jak to bude v zimě. A přední musím ještě zvednout. Berou kdejaký trs trávy...
Jinak jsem slíbil instalaci totožné sady senzorů do dalšího Picassa,tak pokud bude zájem,je možné z toho udělat nějaký ten návod.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod MP » pon 21. čer 2010, 12:43

Nóó , tak mám o čem přemejšlet . Zadní mám , ale ty přední by se hodili , nějak nemám odhad na ten dlouhej čumák ... zkusím pohledat jestli se dá sehnat jen něco na předek .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod vlasta0303 » pon 21. čer 2010, 18:49

Ahoj.Prosím tě,kam jsi nainštaloval ten displej?Za sluneční clonu?Nepobrala by to nějaká jpska?Díky. :driv:
Obrázek
Uživatelský avatar
vlasta0303
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 417
Registrován: sob 13. úno 2010, 20:41
Bydliště: Plzeň-Locháč
Vůz: xsara-picasso 1.8i16v r.v.03 85kw B/LPG

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » pon 21. čer 2010, 23:14

Tak v první řadě musím trochu opravit svůj poslední příspěvek. Napsal jsem tam,že zadní jsou zapojené na brzdový světlo. Což je teda pěkná kravina. Takže jsem to opravil na správné,že jsou zapojené na světla zpátečky. Omlouvám se za mystifikaci.

To MP: Už jsem viděl na jedné Ochcávce,která měla vzadu origo senzory,a do předu namontovaného čtyř čidlového asistenta,kterýho jsem měl na Breaku. Akorát záleží,jak to vlastně budeš napájet.

To vlasta0303: Display jsem dal zatím semhle:
Obrázek
V Breaku jsem ho měl taky na podobným místě a zvykl jsem si na něj. Akorát se mi nelíbí ta stříbrná barva. Tak že ještě bude nějaká úprava. Jinak kdybychom s mou drahou nebyli tak výškově rozdílní,tak jsem uvažoval ten display zadělat do toho schodu,co je na palubce. Ale to by jeden z nás na to blbě viděl. Takže to asi zůstane tady. Co se týká zkusit to zobrazovat na něčem jiném,tak to asi jen tak nepůjde. Komunikace mezi samotným displejem a řídící jednotkou je přes dři drátky. A těžko říct,jak je to sdílené.

A pro malou inspiraci jedna momentka z instalace. Ta černá krabička je řídící jednotka celého asistenta.
Obrázek
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod vlasta0303 » úte 22. čer 2010, 20:04

No klobouk dolů, :ooo: .Rozpáral jsi to pěkně a ta drátovna. Tu řídící jednotku jsi schoval k tomu rolu od pásu:D :driv:
Obrázek
Uživatelský avatar
vlasta0303
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 417
Registrován: sob 13. úno 2010, 20:41
Bydliště: Plzeň-Locháč
Vůz: xsara-picasso 1.8i16v r.v.03 85kw B/LPG

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Kleki » úte 22. čer 2010, 21:17

To Vlasta 0303: R.J. je tam dolu pri podlahe blízko kolesa. Nie pri páse.
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Uživatelský avatar
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1229
Registrován: ned 26. říj 2008, 14:24
Bydliště: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » úte 22. čer 2010, 21:55

Přesně jak píše Kleki. Řídící jednotka je dole u podlahy. Jinam to nešlo,kuli délce kabelů od pravého předního a pravého zadního čidla. Ten kablík nahoru je k repráčku. Jinak to děsně jen vypadá. Po urovnání a napojení drátků tam,kam to patří,to už tak hrozný není. Jinak rozdělání toho boku je pohoda. Jen pár šroubků,jedna matice a tři plastový příchytky. Lehká práce tak na 15 minut. Neboj,taky z toho bude návod. Ale asi tak o víkendu. Teď v týdnu to asi nestihnu.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod vlasta0303 » stř 23. čer 2010, 20:35

O.K.Pohoda,já mám za 14 dní dovču/máma už bude doma z nemocnice/tak na to budu mít klid a čas,vnuk bude podávat verzajk. :D :driv:
Obrázek
Uživatelský avatar
vlasta0303
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 417
Registrován: sob 13. úno 2010, 20:41
Bydliště: Plzeň-Locháč
Vůz: xsara-picasso 1.8i16v r.v.03 85kw B/LPG

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » stř 23. čer 2010, 23:14

Tak to přeji hodně zdaru při práci! Pokud budeš kupovat totéž sadu,co mám,tak doporučuju koupit i tyto vymezovací podložky,které určitě ušetří část práce.
Jinak malá změna,návod na demontáž toho boku je již hotový. :D
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » ned 27. čer 2010, 20:26

Tak jsem si blbec udělal pěknej problém... Stalo se mi to,že jsem pravděpodobně našponoval kablík od levého předního senzoru,a ten se mi vytrhl. Ve středu jsem zjistil,že mi problikává při couvání upozornění na překážku 10cm vlevo vepředu. Důvod toho jsem zjistil dnes,když jsem měl čas na to,abych přední senzory nastavil výš. Ono jak se to z toho senzoru vytrhlo,tak se ty dva drátky zkratovali přes kovovou výztuhu,která je pod nárazníkem a asi tři cm nad tím čidlem.
Takže mám objednaný nový senzor a doufám,že to přijde co nejdříve,abych mohl o víkendu svěsit přední nárazník,vyměnit ten senzor a celé sestavit zpět. No a vlastně zjistit,kde jsem já blbec,udělal chybu... :nasr?
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod vlasta0303 » ned 27. čer 2010, 20:39

Ahoj CVRČKU!Mám prosím tě koupit pro celou sadu /6ks/těch" kroužků", nebo jen na předek/2/.Ta tvoje souprava je totiž super.Díky. :driv:
Obrázek
Uživatelský avatar
vlasta0303
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 417
Registrován: sob 13. úno 2010, 20:41
Bydliště: Plzeň-Locháč
Vůz: xsara-picasso 1.8i16v r.v.03 85kw B/LPG

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv se nikam nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků