Parkovaci asistent

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod masor68 » sob 24. bře 2012, 8:19

To jste mě, vy dva montéři, hrubě podcenili :D Buď jsem to viděl na fotkách nebo jste mi to jeden nebo druhej už říkali, každopádně mám všechna čidla zevnitř doslova zalitá. Fór však asi opravdu bude v kvalitě použitých tyček, neboť i přesto že jsem styčné plochy důkladně odmastil, čidla nedrží.
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Uživatelský avatar
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 466
Registrován: pon 30. lis 2009, 15:40
Bydliště: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Škopek » sob 24. bře 2012, 11:30

Zdravím
Já jsem nic nelepil a čidla pořád drží na svém místě.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Uživatelský avatar
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 839
Registrován: sob 8. lis 2008, 17:36
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » sob 24. bře 2012, 18:41

To se nedivím. Dával jsi je do rovné plochy a výš. Což u Picassa bohužel zrovna moc nejde.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

couvací senzory

Příspěvekod Milan Hl. » pon 26. kvě 2014, 11:01

Poraďte. Při zařazení zpátečky se mi pravidelně rozblikají všechny kontrolky couvacího senzoru a přestanou blikat teprve po vyřazení. Vůbec nemám tušení čím to může být. Pravděpodobně to signalizuje nějakou poruchu. Díky za rady.
Milan Hl.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 12. říj 2008, 19:27
Bydliště: Holice
Vůz: Picasso 1,6 16V benzín 80 KV r.v. 2007

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Rope » pon 26. kvě 2014, 12:16

To asi nemáš origo? Pokud dodělané tak se občas stane že mají závadu, třeba zkus najít jestli tam není nějaký výrobce a pohledat radu někde v manuálech.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Milan Hl. » úte 24. čer 2014, 7:28

Tak jsem se po delší době dostal k hledání výrobce mého parkovacího asistentu a i když jsem se snažil, tak jsem žádného výrobce nenašel. Jediné co se mi povedlo najít je číslo displeje :01-07-08-008-0 DISPLAY LED BAR V2a PCB. Pokud to pomohlo k identifikaci a radě budu moc rád. Jinak musím asi celé zařízení vyměnit. :driv:
Milan Hl.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 12. říj 2008, 19:27
Bydliště: Holice
Vůz: Picasso 1,6 16V benzín 80 KV r.v. 2007

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod lydiem » úte 24. čer 2014, 8:47

Záleží taky na tom, jak máš čidla nainstalovaná. Někdy se do nich dostane voda a nadělá tam paseku. Mně kvůli tomu mechanik zalil čidla lepidlem z tavné pistole (z vnitřní strany nárazníku - tam, kde vstupuje do čidla kablík). Pokud by toto byla příčina rozblikání, tak asi jedině vedné(á) čidlo(a) vyměnit a nové(á) lépe zabezpečit proti vodě.
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázek
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod vena garážmistr » úte 24. čer 2014, 22:24

Většina park. asistentů provádí samodiagnostiku při každém spuštění. Takže při zařazení rychlosti pokud je vše OK jednou pípnou případně problikne display. Pokud toto nedělá tak je někde chyba. Chce to projít kabeláž zapojení konektorů do ŘJ asistenta. A taky jak píše Lidyem zkontrolovat jestli nejsou z funkční strany zašpiněné a ze zadu aby nebyli kablíky třeba prošouplý.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Milan Hl. » stř 25. čer 2014, 22:11

Tak po zařazení zpátečky správně zazní signál, probliknou všechny ledky, zhasnou, potud to je vše OK. Pak ale začnou všechny ledky blikat v pravidelných intervalech. Zkoušel jsem postupně všechna čidla odpojit a zařadit zpátečku, vždy to fungovalo obdobně, nic se nezměnilo. Jinak si myslím, že parkovací asistent je originální od výrobce, ledky jsou umístěny uprostřed nad zadním oknem. Řídící jednotku asistentu se mi zatím nepovedlo najít. :klik:
Milan Hl.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 12. říj 2008, 19:27
Bydliště: Holice
Vůz: Picasso 1,6 16V benzín 80 KV r.v. 2007

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod vena garážmistr » čtv 26. čer 2014, 6:46

Pokud teda v pravidelném intervalu blikají tak je některé čidlo špatné nebo je špatná kabeláž. Originální to určo nebude fabrika by dala display na palubku. Tyhle s displayem nad zadní okno se prodávají pro domontáž s tím že nemusíš tahat kabely přes celé auto. Takže buď opatrně po kablíku z display k ŘJ nebo po kablíku od čidla k ŘJ myslím si že jednodušší bude od čidla k ŘJ. , jestli si to dobře pamatuju tak picasso má za zadním kolem na levé straně (po směru jízdy) průchodku zvenku do karoserie takže bych se zaměřil na tuto místo a vevnitř v kufru pod tapecem bude ta ŘJ na které bude určitě nějaké číslo nebo něco podle čeho identifikovat výrobce asistenta. Podívej se tady http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=52&t=8135 hned druhý nebo třetí příspěvek je tam na fotkách vidět asi nejoblíbenější místo pro umístění ŘJ. atd.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Cvrček » čtv 26. čer 2014, 7:02

Co se týče průchodu dovnitř tak ten je na obou stranách. Je to vlastně odvětrávání,co je na bocích v kufru. To,co je výše v odkazu,tak u Oslíka (a zároveň i u svého) jsem vybral levou stranu schválně,protože jsem tahal dopředu kablíky pro display a oba přední senzory.
Osobně bych doporučil jít od těch ledek,co máš nad zadním oknem. Najít kablík a jít po něm. Řídící jednotka bude s největší pravděpodobností v autě. Takže to bude snadnější cesta,než hledat do které díry mizí kabely pod autem a kde ta má konec vevnitř.
Jo a jestli se nemýlím,tak originální parkovací asistent má jen pípák.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Milan Hl. » čtv 26. čer 2014, 23:45

Dík. Zítra se pokusím najít řídící jednotku, prohlídnout dráty zda nejsou někde poškozené. Nevíte jak lze zkontrolovat zda je čidlo funkční. A také mě překvapilo, že všichni řešili upevnění čidla. Já je mám normálně zastrčená v otvorech v nárazníku a jištěná proti vypadnutí jsou čtyřmi malými gumovými špuntíky, které jsou již z výroby přímo na čidle.
Milan Hl.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 12. říj 2008, 19:27
Bydliště: Holice
Vůz: Picasso 1,6 16V benzín 80 KV r.v. 2007

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod lydiem » pát 27. čer 2014, 1:49

Před časem jsem měla vzadu dvě čidla ze čtyř nefunkční, jelikož po opravě zadního nárazníku troubové v servisu kablíky k ničemu nepřichytili. Volně plandající kablíky si tedy udělaly pohodlí na výfukové rouře, aniž by tušily, že ta potvůrka celkem vydatně topí, a tudíž je to bude stát život :roll: Žádné pípání se nekonalo, pouze senzory na té jedné straně neviděly překážku. Po výměně čidel za nová vše v pořádku. Ovšem je to asi jiný druh senzorů, takže nevím, zda by se v tvém případě poškozený kabel projevil pípáním, nebo jen slepotou čidla.
Jediná zkouška funkčnosti, která mě napadá, je zapojit čidlo do prokazatelně funkčního systému a zjistit, zda vidí. Ovšem to je metoda dosti složitá asi těžko proveditelná, pokud nemáš po ruce testovací káru s majitelem ochotným nechat své senzory rozebrat... :|
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázek
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod Milan Hl. » pát 27. čer 2014, 12:27

Tak jsem se dnes dostal na k řídící jednotce a zjistil jsem, že se jedná o Couvací zařízení CV-04 (e1) . Dostal jsem se i k návodu CV-04 / CV-02 ( pravděpodobně novější typ) s cenou kolem 3 000,-Kč. Jako porucha která odpovídá mým problémům je popsané odpojené čidlo, vadné čidlo nebo vadný hlavní modul. Vše se dá údajně odzkoušet použitím nové součástky. Nevíte někdo jiné řešení jak poznat přerušené odzkoušet vadné čidlo. Díky za rady.
Milan Hl.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 12. říj 2008, 19:27
Bydliště: Holice
Vůz: Picasso 1,6 16V benzín 80 KV r.v. 2007

Re: Parkovaci asistent

Příspěvekod lydiem » pát 27. čer 2014, 15:52

Tady můžeš objednat náhradní čidlo a jedno po druhém zkusit vyměnit, jestli to pomůže. Pokud to nepomůže, je možná vadných čidel víc, takže pokud bys to chtěl řešit rychle, objednej si zrova čtyři a zkus vyměnit všechna. I tak se může stát, že to k ničemu nebude, ale pak holt už budeš vědět, že odešla ŘJ a zřejmě nezbyde než vyměnit celý systém. Mimochodem, můžu se zeptat, kdes tu jednotku našel?
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázek
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv se nikam nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků