cukání motoru - obecné téma

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Nepravidelné cukání motoru.

Příspěvekod Dzamby » ned 1. pro 2013, 14:58

Zdravím všechny,
je to asi půl roku, co jsem si koupil Citroen Xsara 1,4i rv.: 1998 z německa. Zezačátku to byl velmi spolehlivý vůz, jen jsem si nemohl zvyknout na tužší spojku. Ale to sem nepatří. Po +/- čtvrt roce se mi začal vůz přehřívat, tak to vedlo k výměně termostatu. Nějakou dobu se nic nedělo, až se mi rozsvítila kontrolka motoru. Hned jsem jel ke známému do servisu, diagnostika ukázala, že mám špatný válec, ale auto běželo na všechny, tak jsem se nakonec dozvěděl, že by to mohla být klika kvůli klapání motoru v určitých otáčkách a autu dávali týden...je to už asi 2 měsíce a auto stále funguje, až na to, že hlavně do kopce v určitých otáčkách cukne, ale hned jede dál. Do toho se mi sem tam rozsvítí kontrolka motoru, ale třeba ihned ten den zase zhasne. Přemýšlel jsem o koiupi nového motoru, ale chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemá stejné zkušenosti popřípadě radu, jak auto spravit (ovšem kromě výměny kliky, to by se mi kapánek prodražilo). Nebo jestli nemáte nějakého spolehlivého prodejce motorů za rozumnou cenu. Auta se totiž nechci vzdát bez boje. :-)
Děkuji předem za odpovědi. :-)
Dzamby
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 1. pro 2013, 14:48
Bydliště: Most
Vůz: Citroen xsara 1,4i 1998

Re: Nepravidelné cukání motoru.

Příspěvekod empík » ned 1. pro 2013, 15:24

Ako prišli na to, že máš špatný valec? Merali sa tlaky vo valcoch? U tvojho typu motora dosť často odchádza tesnenie hlavy ,či aj hlava tak to si už nepamätám. Pokiaľ ti naskočí kontrolka motora, tak by si to mal dať na Lexiu a tá by mala ukázať viac. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Nepravidelné cukání motoru.

Příspěvekod Dzamby » ned 1. pro 2013, 16:21

To ukázala diagnostika, teď si nejsem 100% jistý, co s ním bylo, ale běžel na všechny 4. :-) O těsnění mi řikali taky, ale spíš se přikláněli ke klice, už jen kvůli tomu klapání. :-/ Hlavně to cukání je dost nepravidelně, necuká to pořád, někdy to pár dní necukne, pak zase třeba 2x-3x denně. 14 dní kontrolka nesvítí, pak se z ničeho nic třeba na den na dva rozsvítí a pak zase nic. Natankoval jsem tam i kvůli radám na pročištění 100 oktan na SHELL, na chvíli to odeznělo, ale po nějaké době zase.
Dzamby
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 1. pro 2013, 14:48
Bydliště: Most
Vůz: Citroen xsara 1,4i 1998

Re: Nepravidelné cukání motoru.

Příspěvekod empík » ned 1. pro 2013, 18:00

Pokiaľ to niekoľko dní ide v poriadku, tak určite nemôže byť vadná kľuka. Pri vadnej kľuke by to muselo robiť stále. V tomto prípade by som sa viac prikláňal k elektrickej závade. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Nepravidelné cukání motoru.

Příspěvekod Fanatik » ned 1. pro 2013, 18:14

Jestli by byla chycená klika, tak by se v nižších otáčkách ozývalo takové duté klepání.
A co voda v benzinu. Občas si může čerpadlo cucnout štamprdličku a pak motor cuká.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1362
Registrován: stř 22. zář 2010, 20:33
Bydliště: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: Nepravidelné cukání motoru.

Příspěvekod Dzamby » ned 1. pro 2013, 23:28

No poradili mi vyměnit třeba palivovej filtr, pak že to můžou způsobovat i lambdasondy nebo třeba vyměnit i svíčky, tak jsem se chtěl zeptat i tady, jeslti s tím někdo nemá nějaké ty zkušenosti, abych zbytečně nerval peníze do něčeho, co nakonec nebude fungovat.
Dzamby
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 1. pro 2013, 14:48
Bydliště: Most
Vůz: Citroen xsara 1,4i 1998

Re: Nepravidelné cukání motoru.

Příspěvekod Cvrček » ned 1. pro 2013, 23:40

Mě to nedá se nezeptat. Jaká to byla diagnostika,když to ukázalo špatný válec? Ono tím se tadé nechá hodně zamluvit. Spíše by bylo dobré vědět jaké to vyhodilo chyby a jestli to byla nějaká univerzální diagnostika a nebo origo,či zakoupená Lexie.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nepravidelné cukání motoru.

Příspěvekod Dzamby » ned 1. pro 2013, 23:46

Byla to podle mě univerzální diagnostika, jen mi je dost divný, že když mi to chvíli necuká a nesvítí kontrolka, přijde cuk, ale jen půl vteřinový, rozsvítí se kontrolka, ale auto cukne zase až po určité době. Kontrolka zhasne a objeví se až při dalším cuknutí, které je nepravidelné.
Dzamby
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 1. pro 2013, 14:48
Bydliště: Most
Vůz: Citroen xsara 1,4i 1998

Re: Cukání motoru

Příspěvekod Dzamby » stř 4. pro 2013, 20:22

Tak zkusím vyměnit svíčky, palivový filtr a vyčistit klapku a snad to bude ok, dám po tom všem vědět výsledek. :-) stejně už má dost nalítáno a pochybuju, že ta blbka přede mnou něco takovýho dělala...Kdyby s tim zmizelo i to klapání motoru, byl bych úplně spokojenej, ale o tom si můžu nechat asi jen zdát :/
Dzamby
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 1. pro 2013, 14:48
Bydliště: Most
Vůz: Citroen xsara 1,4i 1998

Re: Cukání motoru

Příspěvekod Verdom » čtv 5. pro 2013, 9:26

Při výměně svíček si je pořádně prohlédni a očisti kabely a lištu.
Mě u jednoho auta (1.4l 1998) dělalo to samé a cukalo to. Pak jsem po zhasnutí v garáži zjistil, že je proražená zapalovací lišta a vysoké napětí někdy prošlehává do bloku motoru a tím pádem jeden válec místy nepálil. Strčil jsem tomu do cesty slídovou destičku a byl roky klid. Nicméně může být i zapalovací lišta K.O. a pak bys musel koupit novou.
.Obrázek
Uživatelský avatar
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 9. zář 2005, 10:22
Bydliště: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Re: Cukání motoru

Příspěvekod Dzamby » ned 19. led 2014, 16:43

Tak jsem vyměnil svíčky, palivovej filtr, vyčistil váhu vzduchu a cuká to pořád...všim jsem si zasviněnýho vzduchovýho filtru, tak zítra kupuju a měnim, tak uvidíme...auto letí hned ráno do servisu kvůli geometrii, tak hned odpoledne to dodělám, uvidim, co mi známej řekne na to cukání, jestli to neni vstřikem, zkusim pak 3. vstřik vyměnit za 1. a uvidíme, co řekne diagnostika. Bohužel vstřiky nejsou zrovna levný, tak snad to přejde tou výměnou vzduchovýho filtru. :/

-- přidáno ned 19. led 2014, 16:46 --

Jinak na tu zapalovací lištu se ještě kouknu taky, uvidíme, co s tím je...Cuká to jinak, předtim mi to cukalo hlavně na 3. kvalt při cca 1900 otáčkách, teď to cuká sice míň, ale i na 5. kvalt, tak uvidíme, co s tím. :/
Dzamby
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 1. pro 2013, 14:48
Bydliště: Most
Vůz: Citroen xsara 1,4i 1998

Re: Cukání motoru

Příspěvekod Marek » ned 19. led 2014, 18:08

Také lze udělat reset ECU, podívej se do této diskuze na str.5 (od 30. 5. 2012).
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Cukání motoru

Příspěvekod Dzamby » pon 20. led 2014, 16:44

Tak auto je po geometrii, zjistili mi tam i, že je to 3. vstřik, tak je to levnější alternativa, bál jsem se tý kliky. :/ Tak vynaložim nejdřív výdaje do additiv, prý by to mohlo pomoct, že je asi za*ranej a může to vyčistit a nebo odešel do vstřikového nebe a budu muset sehnat nový. :/ Tak teď mam před sebou zatim už jen výměnu vzduchového filtru, ale dám si tam asi sportovní, ať si udělám radost. :-)
Dzamby
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 1. pro 2013, 14:48
Bydliště: Most
Vůz: Citroen xsara 1,4i 1998

Re: Cukání motoru

Příspěvekod rosta12345 » pon 20. led 2014, 19:46

na aditiva bych se vykašlal a rovnou bych to vyndal a nechal to vyčistit ultrazvukem
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázek
Uživatelský avatar
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1948
Registrován: sob 6. čer 2009, 19:07
Bydliště: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Cukání motoru

Příspěvekod Barty94 » pát 24. led 2014, 11:44

Zdravím, mám takový problém, asi před týden mi mechanik měnil těsnění pod hlavou a dával mi do auta novou hlavu i svíčky, auto stálo asi 2 týdny, teď po výměně mi auto při lehkém plynu začne cukat a má problém se zrychlením, dělá mi to na všechny převodové stupně při cca 1500 - 1800 otáčkách pak už to necuká a jede v pohodě, při volnoběhu auto necuká a startuje bez problému napoprvé, když tam dám plný plyn tak to necuká ale ta akcelerace není taky taková jako před výměnou, a tak se ptám zda to může být tím že se s autem nejezdilo a mohly se třeba ucpat vstřiky nebo něčím jiným, poraďte prosím, klapka je podle mechanika v pořádku, je to 1.9D 51kw r.v.1999
Barty94
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 16. lis 2013, 9:03
Bydliště: Třinec
Vůz: Citroën Xsara, 1.9D, 51KW, Diesel, 1999

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv se nikam nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků