Nenaladím žádné stanice

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod ttomm » sob 14. dub 2012, 16:05

Ahoj, mám problém s rádiem. Nemohu naladit žádné stanice. Mám originál Citröen rádio s CD. Když přepnu na rádio, tak to jen šumí a při ladění se protáčí frekvence pořád dokola a nic. Dříve hrálo a stanic se naladilo dost. CD hraje výborně, takže jde možná o něco s anténou. Jediné, co mě napadá, jestli jde zničit ten prut. Naposled, když jsem ho našroubovával, tak se mi ho povedlo několikrát protočit. Ten šroubek z prutu se prostě protočil v té gumové matičce. Mohl by se tím urvat drát? Jinak mě fakt nic nenapadá. CDčka už znám nazpamět :)
Je to XII r. v. 2002.
ttomm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 11. čer 2010, 0:23
Bydliště: ČR, Pardubice
Vůz: Citroën Xsara 1,4i; r. v. 2002

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod Cvrček » sob 14. dub 2012, 16:57

Přesně tak. Mohlo se to stát a nebyl by jsi první. Nový v Citroenu stojí do 150,-Kč.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod empík » sob 14. dub 2012, 17:11

Ešte ma napadá či si nemohol pretočením antény aj zoskratovať anténny prívod. Tieto rádia sú tak kvalitné, že dokážu hrať aj bez pripojenej antény.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod ttomm » sob 14. dub 2012, 17:54

Ono to občas nějaký zvuk vyloudí, ale vždycky se šumem, ale dneska mi to ukázalo Český rozhlas, takže to muselo zjistit podle RDS. Akorát mi to přišlo, že když už je něco slyšet, tak je to asi tak o 0,15 MHz níže, než je skutečnost, třeba ten rozhlas měl 89,55 místo 89,7 a beat měl 107,65 místo 107,8 MHz. Každopádně nemám pocit, že bych jakkoliv hnul s tou základnou na střeše, protočil se jen ten závit v prutu.
No a vypadá to teda, že budu ten prut potřebovat, tak se jen chci zeptat, jestli je jedno, jaký tam dát, když bude stejný průměr.
ttomm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 11. čer 2010, 0:23
Bydliště: ČR, Pardubice
Vůz: Citroën Xsara 1,4i; r. v. 2002

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod Cvrček » sob 14. dub 2012, 18:21

Už vím,kde jsem něco podobného četl. Zde: http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=60&t=8728
Jinak mě taky nešlo rádio po koupi auta. Koupil jsem prut v Globusu za pár korun se šroubem průměru 5mm. A najednou rádio hrálo.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod empík » sob 14. dub 2012, 18:41

Potrebuješ si určiť kde máš chybu. Skús dať druhú anténu ako ti radí Cvrček alebo pripoj asi 0,5 metra káblika namiesto antény - týmto vylúčiš chybu antény. Ak ti aj tak nebude hrať rádio tak musíš vytiahnuť anténny prívod ku rádiu a zapojiť tam ten 0,5 m káblik - týmto vylúčiš chybu anténneho zvodu. Ak ti ani tak nebude hrať tak je vadné autorádio. Ešte v tom prípade môžeš skúsiť resetovať autorádio odpojením konektorov napájania aspoň na 10 minút. Potom už len servis.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod betom » sob 14. dub 2012, 19:14

Koupil jsem na Xsaru Picasso univerzální anténu se šroubem M5 (červík s imbusem), který jsem vyměnil za závit M6 ze šroubu. Anténa stála kolem 60Kč a rádio na ní hraje dobře. Původní anténa nešla odšroubovat a v servisu mě varovali s namontovanou anténou jet do myčky, že by se mohla ze střechy vytrhnout a poškodit karoserii. Při demontáži silou se zalomil šroub v závitu a tak jsem ho musel odvrtat, "přejet" závitníkem a dát novou anténu. 8)
Uživatelský avatar
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1140
Registrován: sob 3. pro 2011, 10:42
Bydliště: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod ttomm » úte 17. dub 2012, 22:38

Tak jsem to vyzkoušel s univerzálním prutem a žádné zlepšení jsem nezaznamenal, takže budu muset zkusit zkoumat i jinde. Ale to až někdy bude čas.
ttomm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 11. čer 2010, 0:23
Bydliště: ČR, Pardubice
Vůz: Citroën Xsara 1,4i; r. v. 2002

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod ladin » stř 18. dub 2012, 12:16

Tak tohle se podobá mému problému, taky nešlo nic naladit, frekvence jela pořád dokola a nic nešlo uložit do paměti.
Zkoušel jsem jiné antény strčít přímo do rádia a stále to stejné. Rádio (origo) jsem dal do opravy a tam mi sdělili
že je vadný nějaký mikropocesor. Pro nákladnou opravu jsem na Bazoši koupil nové odkódované a hraju _ok_
Staré mi stále leží v garáži. CD hraje normálně.
Naposledy upravil ladin dne pát 15. srp 2014, 8:10, celkově upraveno 1
ObrázekObrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
ladin
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 338
Registrován: stř 26. lis 2008, 12:59
Bydliště: Havířov
Vůz: Xsara II 1,6 16V (12/2001)

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod ttomm » ned 29. dub 2012, 12:22

Tak jsem se včera konečně dostal k tomu, abych prověřil anténu. Vysunul jsem rádio a přes anténu jsem pustil proud z AA baterky a multimetrem ho i naměřil, takže tím by měla být vyloučena závada na anténě až k rádiu. Bohužel to začíná vypadat tak, že je asi něco s rádiem. Neznáte někoho v okolí Pardubic, kdo by levně zjistil závadu, jestli se mám taky začít dívat po nějakém novém kousku?
Jinak situace se malinko zlepšila, s našroubovaným prutem sice rádio automaticky nic nenaladí, ale po zadání frekvence -0,15 MHz je alespoň něco slyšet.
ttomm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 11. čer 2010, 0:23
Bydliště: ČR, Pardubice
Vůz: Citroën Xsara 1,4i; r. v. 2002

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod Hrnča » ned 29. dub 2012, 17:36

Já měl špatný zesilovač v tom bobku na střeše. Nechal jsem to u svého dvorního mechanika a pohoda. Před tím taky nic takřka nehrálo. Jen místní rádia. A i ty měly problém za kopcem hrát...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod Axel » čtv 14. srp 2014, 16:23

Pridam sa sem so svojim problemom
Tiez som si vsimol, ze radio zacina mat problem s vyhladavanim stanic a najme kvalitou zvuku. Uz som zacal poskulovat po rozborke anteny, ked som raz pri cakani na parkovisku neskusil zapnut radio bez kluca v zapalovani. A voila, hraje cisto, ladi...
Akonahle ale vlozim kluc a zapnem zapalovanie, v radiu zacne sumiet a odmieta ladit slabsie stanice.
Nejaka rada, kde zacat hladat problem?
Cestami aj necestami @ Obrázek
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázek
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 520
Registrován: úte 16. úno 2010, 14:18
Bydliště: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod Rope » pát 15. srp 2014, 13:47

Odpoj všechny možné zdroje rušení, vypni ventilátor topení a postupně zapojuj a uvidíš co to dělá. Zdroješ rušení mohou být: hands free, taxametr, kamera a další přídavné zařízení které tam nejsou origo. Popř odpoj napájení antény (pokud máš).
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod Axel » pát 15. srp 2014, 19:02

Radio je zarusene uz pri prepnuti do prvej polohy zapalovania... Ventilator teda nebezi.
Pridavne zariadenia nemam ziadne :-(
Neviem, ci mam napajanie anteny.
Cestami aj necestami @ Obrázek
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázek
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 520
Registrován: úte 16. úno 2010, 14:18
Bydliště: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: Nenaladím žádné stanice

Příspěvekod Axel » sob 16. srp 2014, 20:41

Pekna sobota znamenala, ze som sa odhodlal prist sumeniu na klb...
Podla rady som poodpajal poistky a pozapajal rozne spotrebice.

Zistenie cislo 1: kabel z nabijacky telefonu zapojeny to prednej zasuvky vyrabal "antenu" a jeho pohybom po interieri som rusil signal v radiu.
Zistenie cislo 2: odpojenie kabla nabijacky problem nevyriesilo. Priblizenie mojej ruky k radiu sposobovalo zasumenie prijmu :-D

Riesenie cislo 1: rozborka anteny. Cez zadne svetlo som to rozobral do poslednej srubky. Precistil, prestriekal kontaktolom, zlozil nazad. Vysledok: prijem cisty ako lesna studnicka :jup: :jup: :jup:
PS: kabel nabijacky uz zarusenie nesposobuje.
Cestami aj necestami @ Obrázek
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázek
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 520
Registrován: úte 16. úno 2010, 14:18
Bydliště: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Další

Zpět na Autohifi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků