OEM ovládání rádia

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Příspěvekod glaver » úte 1. dub 2008, 20:51

Rope píše:1. nepią příspěvky pod sebe, zvol tlačítko upravit a rozviň myąlenku, podívej se jak to vypadá.
Bude to asi ono, co myslíą tím blbě popsané?
U BSI je jiné ocládání rádia a nato se redukce dělají.
[/url]

srry, trochu jsem to prekombil :oops:
no myslim tim, ze se u tech redukci nepise, pro jakej typ to je, bud je tam jen citroen nebo treba xsara, c2, c3, c5 atd. a ty predpokladam BSI maj....
tak ted jsem z toho upe korys, pac jsem myslel, ze vsechny ty redukce, napr. http://www.stualarm.cz/produkt/52sctp00 ... panasonic/ , jsou prave pro citroeny s BSI
Xsara Break 2.0 HDi 90HP 1999 Obrázek
Uživatelský avatar
glaver
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 21. bře 2008, 12:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod jakub_k » úte 1. dub 2008, 21:04

ja u toho druheho obrazku vidim napsano, ze jde o xsaru pred face liftem, tzn. nejspise bez BSI
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rope » úte 1. dub 2008, 21:10

jakub_k píše:ja u toho druheho obrazku vidim napsano, ze jde o xsaru pred face liftem, tzn. nejspise bez BSI

Jakube, který druhý obrázek myslíą? Nejlepąí je vytáhnout rádio a porovnat to podle typu. Já mám X1 00, mám bsi a adaptér mám který je určen pro P206.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod jakub_k » úte 1. dub 2008, 21:12

tento:
http://renault.hostuju.cz/Snimek2x.JPG

je tam napsan presne ten model radia, jako mam ja v X1 bez BSI
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod glaver » úte 1. dub 2008, 21:13

nevim na co jakub reaguje, ale vim, ze bsi nemam... rikali mi to, navic je to v infu na service.citroen.com

update: mno na tenhle obrazek jsem koukal, a je to nejak podezdrele jednoduche, pac ty odpurky nebudou urco moc drahy
update2: ted me tak napada, dyt ty odpurky jsou asi v tom ovladani, zejo, tz. ze tohle je pouhe zapojeni, takze nanic :-/
Naposledy upravil glaver dne úte 1. dub 2008, 21:21, celkově upraveno 2
Xsara Break 2.0 HDi 90HP 1999 Obrázek
Uživatelský avatar
glaver
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 21. bře 2008, 12:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod jakub_k » úte 1. dub 2008, 21:15

glaver píše:nevim na co jakub reaguje, ale vim, ze bsi nemam... rikali mi to, navic je to v infu na service.citroen.com


no psal jsi, ze tam neni pro kterej typ to je, ale ted jsem si to precetl jeste jednou a asi jsi myslel ze to neni napsane na tom stualarmu :)
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod drystone » stř 2. dub 2008, 10:49

Koupil jsem si Blaupunkt Queens MP56, s tím ľe pouľívám flash disk.
Naąel jsem adaptér ovládání na volant Xsara - Blaupunkt. Dost by zajímalo mě, jestli s tím má někdo zkuąenost, co vlastně je pod tou smrą»ovačkou za součástky...??? Určitě to nebudou součástky za 1400, nebo kolik to stojí...
Přílohy
bla.jpg
bla.jpg (15.84 KiB) Zobrazeno 11803 krát
blaupunkt-queens-mp56-original.jpg
blaupunkt-queens-mp56-original.jpg (39.27 KiB) Zobrazeno 11803 krát
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázek
Uživatelský avatar
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 11. úno 2006, 9:22
Bydliště: Plzeň-Jih

Příspěvekod glaver » stř 2. dub 2008, 17:00

drystone: podle me odpory, ale jistej si moc nejsem...
me by stacilo, kdyby mi nekdo, rekl s urcitosti, kterou tu redukci muzu pouzit pro xsaru bez bsi a prozradit, jakej má bsi v ovládní rádia význam a proč to není jedno :o)

btw: me se libi Blaupunkt Kingston MP47, ale nikde nepisou o moznosti pripojeni k ovladani na volantu :o( ostatne to nepisou u zadnych Blaupunktu, ale prodova se na ne redukce, tak ja nevim :o)
Obrázek
Xsara Break 2.0 HDi 90HP 1999 Obrázek
Uživatelský avatar
glaver
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 21. bře 2008, 12:13
Bydliště: Praha

Příspěvekod SilverGhost » čtv 3. dub 2008, 22:17

No, ono je to tím, ľe u staré plečky, jako mám já, probíhá ovládání mezi volantem a rádiem po čtyřech drátech. Resp. po třech, čtvrtej je na osvětlení rádia. A u novějąí probíhá ovládání přes Can bus. Coľ je maličko sloľitějąí pro bastlíře.

Naątěstí se mi podařilo sehnat jednoho, co mi to k Beckeru snad vyrobí, uľ dostal proměřené hodnoty a teď bude záleľet na jeho ąikovnosti. Jinak Dietz dělal tyto adaptéry mezi xsaru a různá rádia, ale uľ se nedají sehnat. A uľ se nevyrábí.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázek
Uživatelský avatar
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1363
Registrován: čtv 2. lis 2006, 20:33
Bydliště: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Příspěvekod K4my » pát 4. dub 2008, 8:01

podle servicecitroenu a rozlouskani VINU jsem zjistil ze BSI ma i VTS z roku 1999. X1 z r2000 ho ma taktez .... Tudiz ten kdo BSI ma muze teoreticky koupit kdejake radio s redukci jakou ma xsaraII a ovladani mu fungovat musi.. bohuzel nemam to overeno, nicmene v brzske dobe se na to chystam. Jinak volbu radia kompatibilni s volantem a BSI vozu by vam meli poradit v kazdem servise Citroen. Jedinej problem je ze se kod konektoru, nebo co to je, lisi znackou radia, pro kazdou znacku je to jinak oznaceno. Na to me v Kunine upozornovali ....
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

Příspěvekod RadimK » pát 4. dub 2008, 13:40

Zalezi taky na typu radia. Ja, ikdyz mam auto bez BSI, tak signaly k ovladani z volantu jdou do radia po 1 vodici. Takze to bastleni nebude pro vsechny radia tak jednoduche...
RadimK
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 30. črc 2007, 14:32
Bydliště: Těšín
Vůz: XI Break, r. 98, 1.8i

Příspěvekod Rope » pát 4. dub 2008, 20:41

K4my píše:podle servicecitroenu a rozlouskani VINU jsem zjistil ze BSI ma i VTS z roku 1999. X1 z r2000 ho ma taktez .... Tudiz ten kdo BSI ma muze teoreticky koupit kdejake radio s redukci jakou ma xsaraII a ovladani mu fungovat musi.. bohuzel nemam to overeno, nicmene v brzske dobe se na to chystam. Jinak volbu radia kompatibilni s volantem a BSI vozu by vam meli poradit v kazdem servise Citroen. Jedinej problem je ze se kod konektoru, nebo co to je, lisi znackou radia, pro kazdou znacku je to jinak oznaceno. Na to me v Kunine upozornovali ....

k4my: to s tím BSI jsi objevil ameriku :idea:
Upřesnění pro ty kdo tomu nechcou věřit: BSI s xsary 1 není totoľné s x2, tudíľ redukce na rádio a volant pro dvojku nebude stoprocentné fungovat na jedničce. Mám to na více typech odzkouąené. Jedině ľe by existovalo něco univerzálnějąího a to nemyslím. Rád se ale omluvím pokud to existovat bude.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod Maer » sob 5. dub 2008, 6:34

Tak jak tak na to koukam tak sehnat dobry radio s podporou nebo tim nastavcem na volant je pomerne umeni.... Dej te mi tedy nejakz typ co mi bude dobre hrat a bude se dat ovladat volantem .... 8)
Citröen Xsara 1,8i Exclusiv 66kw r.v. 1997 + funkční volant :P 6,9 L/100Km (ted uz minulost)<br>
Škoda Octavia r.v. 2002 1,9TDi Exclusiv
Maer
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 117
Registrován: ned 2. bře 2008, 2:24
Bydliště: Zatec

Příspěvekod ToFra_XsaraBreak » čtv 24. dub 2008, 8:49

------------------------------------------
ToFra, Xsara Break 1.4i rv 1999
ToFra_XsaraBreak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon 31. bře 2008, 13:37
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: OEM ovládání rádia

Příspěvekod ok2ucx » ned 9. lis 2008, 14:23

MasterOfPuppets píše:Mám zakoupený rádio Panasonic CQ-C5303N a potřeboval bych k němu redukci na ovládání rádia na volantu.
Původní rádio bylo : Philips 22RC465/35
Už jsem poptal několik prodejců a bylo mi řečeno, že redukci na tento druh rádia nemají, jen na multiplex. Jak vypadá rádio multiplex?
Nemá někdo zkušenost s výrobou takového redukčního kabelu?


Ahojky,

pro auta s původním rádiem 22RC465/35 už existuje řešení: viewtopic.php?f=12&t=4567. Vím, že toto vlákno je už staršího data...
Všechny Panasonicy s hnědým drátem s černým proužkem (co nikam nevede) vzadu v kableláži jsou tímto převodníkem ovladatelné. Mohu dodat. Stejně jako pro Blaupunkty, Sony, Pioneer a JVC. Zatím.

Pavel
Uživatelský avatar
ok2ucx
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 6. lis 2008, 12:37
Bydliště: Zubří, Valašské království
Vůz: Volvo S60 T5 2002, Volvo XC70 2.4T 2002, VW Brouk 1966

PředchozíDalší

Zpět na Autohifi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků