Autorádio

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Autorádio

Příspěvekod Milan D. » sob 16. srp 2008, 21:00

Dobrý den, mám XSARU 2,0HDi 2001, 66kW, mám problém s autorádiem, nemám palubní počítač a mám ovládání hlasitosti na volantu. Dnes jsme čistili sprejem klimatizaci a výdechy foukání vzduchu a měnili kabinový filtr a zničeho nic mi při nastartování nejde zvuk rádia, jinak úplně vąe jde, přepínání stanic, ovl. hlasitosti, displey nad rádiem je ok a akorát to psalo ext. mute a za půl hodiny zachrastilo v reprácích a rádio zhaslo úplně, jenom funguje display na datum atd., mám takový neblahý pocit, ľe rádio odeąlo do věčných lovią», asi někde zateklo čistidlo, poraďte, díky moc, pojistka je ok - to by neąel display. :cry:
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod Rope » sob 16. srp 2008, 21:05

Zkontroluj pojistky, displej a rádio je něco jiného. Pokud budou OK, tak vytáhni rádio a zkontroluj připojení popř. proměřit napájení. No a pak si dej inzerát ľe koupią jinééé.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Autorádio

Příspěvekod jk » sob 16. srp 2008, 21:16

Milan D. píše:Dobrý den, mám XSARU 2,0HDi 2001, 66kW, mám problém s autorádiem, nemám palubní počítač a mám ovládání hlasitosti na volantu. Dnes jsme čistili sprejem klimatizaci a výdechy foukání vzduchu a měnili kabinový filtr a zničeho nic mi při nastartování nejde zvuk rádia, jinak úplně vąe jde, přepínání stanic, ovl. hlasitosti, displey nad rádiem je ok a akorát to psalo ext. mute a za půl hodiny zachrastilo v reprácích a rádio zhaslo úplně, jenom funguje display na datum atd., mám takový neblahý pocit, ľe rádio odeąlo do věčných lovią», asi někde zateklo čistidlo, poraďte, díky moc, pojistka je ok - to by neąel display. :cry:

Tak to uľ si třetí o kom vím, ľe mu po dezinfikaci klimatizace zdechlo rádio. Asi se ti do něj dostala pěna. První 2 případy byly ale na xantiíích. Kolik si tam té pěny nacpal? A jak si ji aplikoval?
jk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 16. črc 2006, 20:58
Bydliště: Vysočina
Vůz: Xantia 2, 2.0Hdi 109k, rv 99, starám se občas i o Xsaru 2, 1.4i rv 2001

Příspěvekod řepák » sob 16. srp 2008, 21:47

Rope píše:Zkontroluj pojistky, displej a rádio je něco jiného. Pokud budou OK, tak vytáhni rádio a zkontroluj připojení popř. proměřit napájení. No a pak si dej inzerát ľe koupią jinééé.

....no tedy , v tobě je ale dobroty , jako v p...i medu :D
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod Milan D. » sob 16. srp 2008, 22:21

No tak různě do vąech průduchů celý sprej, no tak to si dám asi inzerát na nové rádio, ale musím jeątě oponovat, protoľe pojistka je společná pro rádio a ten malý display nad ním ( display je ok ) a rádio je v háji a jsem blb, pokud tedy rádio nemá jeątě svoji pojistku uvnitř rádia, jeątě dotázek, rádio seľenu za pár korun, ale někde jsem tady četl jak to potom pořeąit s tím ovládáním na volantě, dejte mi odkaz, díky.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod jk » sob 16. srp 2008, 22:28

Celý sprej to je docela dost, mně vydrľí tak na 3-4 aplikace.
jk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 16. črc 2006, 20:58
Bydliště: Vysočina
Vůz: Xantia 2, 2.0Hdi 109k, rv 99, starám se občas i o Xsaru 2, 1.4i rv 2001

Příspěvekod jakub_k » ned 17. srp 2008, 15:48

pojistka je jeste vzadu na tom radiu, ale tou bych nerekl ze to bude, to by ti zhaslo hned a ne ze nejdriv nejde zvuk a pak az nic ..

pokud bys koupil nove radio, tak mam pocit ze u X2 budes muset dat jeste par stovek za odblok, tusim ze je to nejak sparovany s ridici jednotkou.. s ovladanim na volantu myslim problem nebude, pokud teda koupis to stejne original citroenacky radio ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milan D. » ned 17. srp 2008, 18:41

Dnes mi nejdříve chcíplo radio komplet, vyměnil jsem pojistku a světe div se, ono rádio funguje, ale stejně to budu muset rozdělat a mrknout na to, jeątě mám dotaz, moľná uľ to tady bylo, ale kdepak bych naąel rozkreslení zapojení rádia, ovládání na volantu a propoj s řídící jednotkou nebo jak je to provedeno a co by bylo potřeba pokud bych nedával originál rádio, díky moc.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod Rope » ned 17. srp 2008, 20:17

To uľ tady bylo několikrát, adapter na radio stojí cca 1500, pokud chceą bastlit, tak přeji příjemnou zábavu. Někde mám i to schéma, tak to pohledám.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod Milan D. » pon 18. srp 2008, 6:59

Děkuji za přání a pokud pohledáą to schéma, tak ti budu vděčný, stejně mi na tom radiu něco prostě nepasuje, je to nějak propojený s řídící jednotkou? No prostě uvidíme, jestli se jeątě nějaká daląí závada projeví.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod jakub_k » pon 18. srp 2008, 19:23

az budu doma, tak mam schema na X1(je to jen nejaky odporovy delic), na X2 to podle me tak jednoduche nebude
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milan D. » čtv 21. srp 2008, 14:30

Dobrý den, závada se dále ąíří, rádio je celkem ok, ale začínají se mě objevovat nesmyslné rozsvěcování kontrolek, občas se mi vypne otáčkoměr a rychloměr, problikne mi kontrolka diagnostiky, ale jinak auto je ok, byl jsem včera u známého na diagnostice, motor ok, ale vnitřní systém má hláąku o vnitřní řídící jednotce, ta je pod palubkou a vąe ovládá, nemá někdo zkuąenosti co s tím a kde ji najdu, moc nevěřím, ľe je v háji, spíąe někde asi zateklo nebo je tám divný kontakt apod., no uvidíme.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod pj » pát 22. srp 2008, 13:28

chce to asi nechat poradne vyschnout - ta pena je ve skutecnosti tekutina, ktera se ze zacatku jen jako pena tvari - jak uvadis asi to nateklo do elektriky pote co to bylo nacpane do pruduchu.
U mne po aplikaci peny na vyparnik bylo auto OK, ale ja byl do 6 hodin a pak dalsi 3 tydny marod (podezreni ze jsme chytl nejakej bordel z toho vyparniku). Takze co jsme "usporil" na servise se "objevilo" zase jinde.
Jinac jsem se take snazil dlouho dopatrat co a kam strikat a pena do pruduchu neé.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 20. čer 2006, 11:36
Bydliště: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Příspěvekod Milan D. » úte 2. zář 2008, 10:05

Takľe více neľ po týdnu závada stále trvá, zítra jedu za borcem, který to způsobil a pak jak to vidím budu muset navątívit odborníky přímo v Citroenu a budu krvácet, uľ jen ľe přejedu práh servisu to bude stát litr a pak budu poslouchat co mám vąe ąpatně, nevíte o někom ąikovném na elektroniku v Pardubickém kraji nebo v okolí Svitav, Ústí nad Orlicí a pod., nechci se svoji Xsary zbavit, slouľila mě dobře, ale taková blbá závada, to bolí.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

Re: Autorádio

Příspěvekod hatzdek » úte 7. říj 2008, 17:36

Lidi potřebuju poradit mam nové autoradio a ta mrcha se sama nevypina až po nějaky cca 1 minutě cvakne rele a vypne se neda se nějak nastavit aby se vipinaho hned ?
hatzdek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 2. říj 2008, 14:04
Vůz: Xsara 2,0 HDI, 2000

Další

Zpět na Autohifi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků