Jak správně zapojit autorádio

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Jak správně zapojit autorádio

Příspěvekod Luky » pát 23. čer 2006, 16:12

Caues lidi, prosim vas mam takovej problemek, zapojil jsem autoradio Alpine do Xsary II, padlo tam jako ulity, ale...
Kdyz zhasnu motor, vypnu klicek, radio hraje, zamknu auto, jdu pryc, za chvilku prijdu, radio je vyply, coz by nevadilo:), ale kdyz ho zase zapnu nic si nepamatuje - je to jako by do pristrojovky sel jeste po zamknuti proud a tak po 5 min. by se vse vyplo jako by nekdo vytahl plus od baterky, jak to mam zapojit, aby si to pamatovalo vse? Diky Luky
BLACK PEARL
Uživatelský avatar
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 499
Registrován: čtv 22. čer 2006, 22:08
Bydliště: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

Příspěvekod Rope » pát 23. čer 2006, 21:39

z rádia vedou kabely, nebo přímo iso konektor? Pokud kabely tak přehodí? červený s ?lutým. Pokud přímo Iso, tak je nejlep?í vypichovákem vytáhnout piny a přímo je přehodit. Pak bude v?e jak má být.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod Luky » stř 28. čer 2006, 22:11

Tak jsem to vyresil, radio sice neni na klicek, ale pamatuje si stanice, takze ho vzdycky vypnu a pohoda, stejne si beru panel domu, tak to ani neprijde. zatim
BLACK PEARL
Uživatelský avatar
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 499
Registrován: čtv 22. čer 2006, 22:08
Bydliště: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

Příspěvekod vs001 » stř 12. črc 2006, 12:32

zkus se podívat do pojistkové skříně, najdi pojistku od rádia, já tam mám dvě polohy pro pojistku, kdy při jedné rádio hraje pořád a vypínám si ho sám a při druhé se zapíná a vypína na klíček
vs001
 

Příspěvekod Luky. » pon 14. srp 2006, 9:47

Jojo, je to tak, dal jsem pojistku do druhe polohy. trochu se v tom povrtal a radio se vypne tak minutu po zamknuti auta, po odemknuti se zase zapne a pamatuje si vse, diky... zdar Luky
Luky.
 

Re: Autorádio

Příspěvekod hatzdek » stř 8. říj 2008, 8:53

ahoj lidi no s tim jak piše Luky mam stejnej problem a jeho vyřešení je pořád jaksi na prd protože mi přijde blbost odchazet od auta ve kterym hraje radio a po minutě se vypne bych potřeboval vědět jestli to nejde udělat tak abych vypnul kliček a okamžitě se vyplo a když zapnu kliček tak se zaplo je zajimave že to original to umělo
hatzdek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 2. říj 2008, 14:04
Vůz: Xsara 2,0 HDI, 2000

Re: Autorádio

Příspěvekod jk » stř 8. říj 2008, 18:03

Originál rádio se vypínalo povelem od BSI (datově). To samozřejmě klasické rádio neumí. Musel by si na ISO konektor na místo spínaného napětí rádia přivést napětí za klíčkem. Pak by se rádio vyplo okamžitě po odpadnutí tohoto napětí.
jk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 16. črc 2006, 20:58
Bydliště: Vysočina
Vůz: Xantia 2, 2.0Hdi 109k, rv 99, starám se občas i o Xsaru 2, 1.4i rv 2001

Re: Autorádio

Příspěvekod hatzdek » stř 8. říj 2008, 18:27

to znamena že pokud nemam bsi tak sem nahranej i s dalkovym ovládánim z volantu ?
hatzdek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 2. říj 2008, 14:04
Vůz: Xsara 2,0 HDI, 2000

Re: Autorádio

Příspěvekod jk » stř 8. říj 2008, 19:05

hatzdek píše:to znamena že pokud nemam bsi tak sem nahranej i s dalkovym ovládánim z volantu ?

Řekl bych, že v tom máš asi trochu chaos. BSI nemá s ovládáním z volantu nic společnýho. Pokud chceš použít DO z volantu, tak si musíš zakoupit vhodný převodník mezi konektor co vede z volantu a tvoje JVC. Pak ti to bude fungovat. Jen si dej pozor aby si koupil správný převodník. Nevím jak je to u xsary, ale u xantíí byly minimálně 3 varianty zapojení ovládání z volantu. Tyto adaptéry stojí kolem 1500kč (alespoň pro xantii).
jk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 16. črc 2006, 20:58
Bydliště: Vysočina
Vůz: Xantia 2, 2.0Hdi 109k, rv 99, starám se občas i o Xsaru 2, 1.4i rv 2001

Re: Autorádio

Příspěvekod hatzdek » stř 8. říj 2008, 23:12

to bude stejne i pro xsaru jen sem právě slyšel že proto aby mi to šlo potřebuji vyšší třídu rádia či co ale v papirech u rádia mám že to dálku umí aspoň teda obyč ovladač takže si myslim že ta redukce by mohla pomoci akorat v prodejně mi říkaly že u francouzů sou z 80 % neuspěšni
hatzdek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 2. říj 2008, 14:04
Vůz: Xsara 2,0 HDI, 2000

Re: Autorádio

Příspěvekod jk » čtv 9. říj 2008, 18:49

hatzdek píše:to bude stejne i pro xsaru jen sem právě slyšel že proto aby mi to šlo potřebuji vyšší třídu rádia či co ale v papirech u rádia mám že to dálku umí aspoň teda obyč ovladač takže si myslim že ta redukce by mohla pomoci akorat v prodejně mi říkaly že u francouzů sou z 80 % neuspěšni

Mám asi 2 roky v Xantii JVC KD-G612. Na rádiu je vstup v podobě krátkého kabelu zakončeného stereo jackem. Mám pocit, že je popsán jako REMOTE. Myslím si že výrobci rádií používají stejný způsob ovládání u různých tříd svých autorádií. V případě JVC je to datový signál - používá stejný protokol jako infrčervené dálkové ovládání rádia. Tomu že je problém dodat správnou redukci docela věřím. Sám jsem nebyl schopnej sehnat vhodnou redukci na můj volant. Nakonec ji vyrobil na zakázku jeden šikovnej člověk z Xantiaclubu.
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopi ... c&start=90
jk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 16. črc 2006, 20:58
Bydliště: Vysočina
Vůz: Xantia 2, 2.0Hdi 109k, rv 99, starám se občas i o Xsaru 2, 1.4i rv 2001

Re: Autorádio

Příspěvekod Rope » čtv 9. říj 2008, 19:27

Tak tady tomuhle říkám pomoc, pokud si někdo najede na tvůj odkaz a následně na polské stránky, tak tam je schéma ovládání xsary1 a systém sony, stejně by měl být zapojen i pionéér. Teď už jen rozebrat ovládání na volantu a vyměnit odpory za ty se správnou hodnotou a "je to". :jup: :jup: :jup:
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... lotyca.htm
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Jak správně zapojit autorádio

Příspěvekod hatzdek » úte 14. říj 2008, 16:36

tak sem si pěkně obědnal datovou jednotku aby mi šlo dalkový ovládání z volantu namontoval sem a nic prej u francouzu se to z 80% nepovede a mam smulu nemuže někdo poradit jestli je to opravdu neřešitelné
hatzdek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 2. říj 2008, 14:04
Vůz: Xsara 2,0 HDI, 2000

Re: Jak správně zapojit autorádio

Příspěvekod Rope » úte 14. říj 2008, 20:48

Máš xsaru 2000, tedy by si měl mít bsi, pokud ti to hraje ještě pár minut tak ho máš víceméně jistě. Napiš mi přesné označení původního rádia a já ti řeknu jestli to jde. Já osobně mám taky 00 x1 s bsi a mi to funguje, odzkoušeno na sony, pioneer a samozřejmě že kenwoood.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Jak správně zapojit autorádio

Příspěvekod hatzdek » úte 14. říj 2008, 22:38

původní rádio je original citroen značky pioneer a bsi mam to sem si jistej ale zkoušel sem tam ten adapter a nefungovalo to tak sem ho zase vratil pokud mi poradiš budu moc rad nemužu to bez toho ovladani vydržet
hatzdek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 2. říj 2008, 14:04
Vůz: Xsara 2,0 HDI, 2000

Další

Zpět na Autohifi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků