Xsara Picasso - nove repro

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod Buff » úte 12. říj 2010, 19:19

Zdravím páni,
uvažujem nad výmenou audia v mojom picasse. Potreboval by som od vás ale rady..
Tie repráky, čo mám teraz, strašne zle to hrá, pri basoch to až puká, skresluje, jednoducho sa nedá počúvať..

Chcel by som si preto svojpomocne audio. Problém so spájkovaním nemám žiaden.. Avšak v aute je pôvodný zosilovač, respektíve originál autorádio...
Nové repro by som taktiež chcel napasovať namiesto starých, žiadne nové čalúnenie a tvarovanie dverí..
Vedeli by ste mi niečo odporučiť ?

Samozrejme chcel by som, nech to dokáže poriadne zaduniť, a nepraská to pri pokuse o nejaký bas. Cenu si neviem predstaviť, v akých kategóriach to chodí.. Treba meniť aj rádio ? Respektíve existuje niečo za rozumnú cenu s podporou mp3ok ?
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 187
Registrován: čtv 24. pro 2009, 11:49
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod masor68 » stř 13. říj 2010, 7:51

Řešil jsem úplně stejný problém: Namísto původních repro jsem dával Helix Blue ( nějak kolem 2000Kč/pár) a čekal malý zázrak, ale ten se nekonal, drobný rozdíl v reprodukci byl patrně způsoben placebo efektem. Potíž je opravdu v tom uchycení reproduktoru, který opravdu jen visí na plastu tapecu a při každé příležitosti se rozdrnčí. Shodil jsem tapec a študoval jak dál. Je to jednodušší než se může zdát - truhlář mi udělal z MDF 22mm podložky, které naperu na vnitřní plech dveří po vyříznutí toho plastového bazmeku držícího reprák. Nevím jestli bude stačit jedna a nebo, kvůli stahování okna, přijdou dvě na sebe. Plech dveří i díry ve vnitřím plechu přijdou polepit tímto: http://www.denbraven.sk/produkty/0733M.htm
Pro jistotu jsem koupil i nový repra, ty Helixy přijdou dozadu:
http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/kicx-icq-6-2
a hlavně rádio:
http://www.prohifi.cz/autoradia-s-cd/kenwood-kdc-w7037y
Zatím jsem nahodil jen rádio a musím říct že to je opravdu veliký krok dopředu a to nejen proto, že samozřejmě konečně hraju MP3, ale výkon a zvuk je o 100% dál než origo. Měl jsem trochu lufta z modrého podsvícení, ale je to jen o zvyku a teď mi to už přijde samozřejmé. Na tu úpravu dveří mi zatím vůbec nezbývá čas, ale pokud nezačne mrznout, snad to zvládnu do konce října a dám vědět.
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Uživatelský avatar
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 466
Registrován: pon 30. lis 2009, 15:40
Bydliště: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod Buff » čtv 14. říj 2010, 7:38

Čiže, jednoducho povedané, zaprel si ten držiaci rámik o dvere ?
Takže reprák namiesto toho, aby rozhúpaval celé čalúnenie, tak prenáša to na dvere, tým pádom pevnejší spoj ?
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 187
Registrován: čtv 24. pro 2009, 11:49
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod Buff » čtv 14. říj 2010, 7:39

Ešte keď pozerám, špekuluješ s audiom..
Nemáš náhodou pinout toho originál rádia na Picasso ?
Lebo robím si SUB, a chcel by som, aby sa zapínal spolu s rádiom, preto by som potreboval vyvedenie pinov z rádia vedieť..
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 187
Registrován: čtv 24. pro 2009, 11:49
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod masor68 » čtv 14. říj 2010, 14:00

Proud pro woofer jsem v minulém autě vytáhl "na prasáka" přímo z drátu u rádia - zkoušečkou jsem v konektoru našel který drát je spínaný a na ten jsem ho píchnul.

To Picasso jsem ještě fikat nezačal, ale prostě to uchycení na tapecu z výroby vyřežu přesně podle MDF podložky (myslím že venkovní průměr je 184, ale nechci kecat), aby mezi tapecem a podložkou nebyla žádná mezera. Zespodu ji chytnu po asi 60% plochy k vnitřnímu plechu - víc to nejde, neboť v plechu je výkroj. Zvenku přišroubuju repro a tím vyřadím z muziky tapec.
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Uživatelský avatar
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 466
Registrován: pon 30. lis 2009, 15:40
Bydliště: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod ColinMcRay » čtv 14. říj 2010, 14:59

ohledně toho spínání a vypínání SUBwooferu je na svazku od rádia modrý kabel označený jako REMOTE a ten ovládá zapínání a vypínání zesilovače (na který je připojen SUB)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod masor68 » čtv 14. říj 2010, 15:50

A hlavně jsem si pod volantem udělal malinkej vypínač, protože i když se dal woofer štelovat na rádiu, občas bylo třeba ho vypnout docela - třeba důchodci na zadních sedadlech :mrgreen: - ale to už jsme daleko od tématu.
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Uživatelský avatar
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 466
Registrován: pon 30. lis 2009, 15:40
Bydliště: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod Rope » čtv 14. říj 2010, 18:17

ColinMcRay píše:ohledně toho spínání a vypínání SUBwooferu je na svazku od rádia modrý kabel označený jako REMOTE a ten ovládá zapínání a vypínání zesilovače (na který je připojen SUB)

Tak tohle neplatí pro originál o kterém je řeč. Hanís kura čti nedělej nám ostudu.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod Buff » čtv 14. říj 2010, 23:24

A neviete náhodou, ako je to s tým pinoutom ? Má to vôbec spínanie na externý zosík ?

Ešte taká otázka ? Kade ide kabeláž od reprákov ? Lebo rozhodol som sa, že rezať originál čalúnenie nebudem, ale spravím si subák, a na normálnych repro radšej trošku uberiem basom..
Subák budem napájať ako odbočku od repro..

Čiže potreboval by som vedieť, ako tie káble idú, kade, a ako to rozobrať..

Diky :)
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 187
Registrován: čtv 24. pro 2009, 11:49
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod Buff » stř 21. zář 2011, 7:21

Je to už dávno,
čo som tu bol.. :D

Do auta som sa nijak nepúšťal, aa myslím že sa to moc neoplatí, keďže o 2 mesiace oslavuje 9 rokov :jup:

Tak mi napadlo, či to hrkanie, resp. rezonovanie a akoby skreslené basy nemajú na príčine povolené repráky. Nejak sa mi to proste nechce veriť, že by to takto bolo. Odnovoty zle vytlmené dvere a že to tak skákalo.. Naviac som si všimol že zadné jeden hrá celkom dobre, a druhý robí tie pazvuky už pri nižších volume..

Takže chcel by som kuknúť na skrutky. Ak sa nemýlim, tak tie sú schovaté pod sieťkou reproduktoru. Je nejaká jednoduchá cesta ako tú sieťku vybrať ? Doteraz som to na iných repro, napr. sub od PC "vypačoval", ale sieťka sa mi vždy trocha zdeformovala. Viete o nejakom lepšom riešení, tak aby sieťka neutrpela ujmu ?

Aká je šanca že to budú mať na príčine uvoľnené šróby ?
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 187
Registrován: čtv 24. pro 2009, 11:49
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod jojos » stř 21. zář 2011, 15:20

Sieťka ide von celkom lahko,stačí trochu zatlačiť zboku a potiahnuť,je to plastové,takže sa nič nezdeformuje

Ups,teraz sa dívam,že máš Picasso,tak tam neviem :oops:
Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Uživatelský avatar
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 942
Registrován: čtv 2. říj 2008, 18:21
Bydliště: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod Cvrček » stř 21. zář 2011, 16:12

U Picassa je to podobné. Kryt držína čtyřech zácvacích. Stačí slabý šroubovák a za chvilku je venku. Mrkni se tady,v návodu na demontářž tapecu je fotka,kde je mřížkasundaná a je dobře vidět,na kterých místech jsou ty zácvaky.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod Buff » čtv 22. zář 2011, 18:35

No, dneska som dal dole mriežky, pustil volume a sledoval čo sa bude diať.
Na moje prekvapenie, šróby sú zatiahnuté celkom dobre, repráky sa nehýbali. Dokonca ani skákanie umelohmotného krytu dverí sa akosi nekonalo.
Takže teraz následuje otázka, resp. viacero.
S audiom chcem niečo robiť. Nechcem do toho vraziť moc velké prachy.

Takže ako to spraviť ?
1, Vymeniť repráky ?
2, Vymeniť rádio ?
Neviem, ktoré z nich to vlastne kazí. Či rádio neutiahne tie reproše, alebo rádio je dobré a tie repráky sú hnoj. Čakal som že budú mať nejakú značku, logo - no nič sa nekonalo. Šedé repro, basy / stredobasy.
Neviem teda či vymeniť repro alebo rádio. Rádio by som velmi nerád, keďže ovládanie na volante a integrácia s palubným počítačom je fajn. To ovládanie by sa dajak dalo poriešiť, ale zase peniaze navyše.
Keď vymením len repro, bojím sa, že to nebude stíhať rádio, a teda kvalita ostane tam kde je.

Alebo je tu 3. riešenie, a to kašlať na repro, a hodiť do kufra tubu / subwoofer box. Nechcem len hučať na ludí okolo, teda nemám to v záujme vôbec, ale chcem aby mi to pekne bassovalo vnútri.
Z tých boxov som uvažoval niečo aktívne, značka SAL :chrum:
Niečo takéto :
http://autoomega.sk/index.php?id_sek=16 ... aradenie=9
http://autoomega.sk/index.php?id_sek=16 ... aradenie=9
http://autoomega.sk/index.php?id_sek=16 ... aradenie=9

Ešte k výmene reprákov. Toho sa celkom bojím, lebo keď tak by som chcel dať komponentné, a neviem kam by som šupol tie výškače, keďže výrobu vlastných z akrylátu si netrúfam.

EDIT : Otázka na masora. Ako hrajú tie KICXy ? Môžeš tomu "uťať" ? Či zas to hneď začne skreslovať a robiť hovadiny..
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 187
Registrován: čtv 24. pro 2009, 11:49
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: Xsara Picasso - nove repro

Příspěvekod masor68 » sob 8. říj 2011, 8:02

to Buff:

Kicxy hrají znatelně lépe než Helixy, ale může to být (a asi i bude) způsobeno tím že jsem dveře vylepil asfaltovými pásy. Hanbou je že jsem se dodnes nedokopal k instalaci MDF kroužků, které mi už druhý rok zahálí v garáži :oops:

Ač jsem byl na Slovensku na vojně, nevím co je "uťat" :D ale soudím, že u nás bude synonymem slovo vohulit - tak to můžu, ale ne tak jak jsem čekal, začne to zkreslovat dřív než by bylo záhodno, nicméně definitivně bych to posoudil po těch MDF, přísahal jsem si říjen, tak snad... Pokud by to bylo pořád málo, asi by musel přijít ke slovu subwoofer.
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Uživatelský avatar
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 466
Registrován: pon 30. lis 2009, 15:40
Bydliště: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000


Zpět na Autohifi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků