Jak vyměnit ochranné plast. liąty na náraznících a dveřích??

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Jak vyměnit ochranné plast. liąty na náraznících a dveřích??

Příspěvekod brian » stř 11. dub 2007, 17:42

Zdravím, jsem tady nový a Xsara je mé první auto.Mám ji 4 měsíce a jsem naprosto spokojen. Bývalý majitel měl auto garáľováné a jelikoľ parkuji na sídláku, tak se potýkám s tím, ľe někteří lidé neumí vystupovat z auta. Zajímalo by mě tedy jakým způsobem by se daly ty ochranné liąty vyměnit.

1) Přední a zadní levá třetí část na straně spolujezdce - musí se sundat nějak celý nárazník? Nebo tio jde i nějak méně sloľitě?

2) Boční ochranné liąty ve dveřích na straně spolujezdce - př. i zadní - je to tam nějak nalepený či nějak nacvaknutý. Zkouąel jsem s tím nějak pohýbat, ale moc se to netvářilo, ľe by to chtělo jít ven.

Předem děkuji za Vaąe rady.
Prosím Vás, kdyby někdo náhodou měl tyto součásti, které jsem popisoval, tak ja bych měl 100% zájem- ovąem nepoąkrábané!!
Díky a zdar.
Xsara I / r.99 / 1.8i 66kw / Exclusive Royal / stříbrno-modrý liftback /// př. i zad. el. okna, 4 airbagy, originál rádio, multifunkční volant, poloautomat. klima, el. zrcátka - výhřev, senzor deště stěračů, přední mlhovky.
Uživatelský avatar
brian
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 9. dub 2007, 10:35
Bydliště: Vyškov na Moravě

Příspěvekod jan452 » stř 11. dub 2007, 22:13

Xsara Break 1,8i Exclusive - 98
Uživatelský avatar
jan452
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 208
Registrován: pát 19. led 2007, 18:29
Bydliště: Zvolen - SR
Vůz: Xsara I Break, 1998, 1,8i 8v Exclusive

Příspěvekod MP » čtv 12. dub 2007, 7:26

Ten roh toho nárazníku jsem sundával .... kdyľ jsem vycouvával z garáľe a nevąiml jsem si ľe mě spadla bedýnka od zeleniny a byla opřená o ten nárazník , tak jsem kus toho roľku uątípl ... je to tam jen nacvaknutý , ale jde to hodně blbě . Navíc bylo kolem nuly a při takové teplotě plasty moc nespolupracujou . Navíc jsem pod tím leľel a nemohl jsem tam zlámat ruce , místa je tam málo . Aľ jsem to měl svařený tak nacvaknout to jde v pohodě :-)
Pokud můľeą tak auto někde na rampu , nebo co nejveją zvednout ... a» se u toho nemusíą hodinu válet .
Ty liąty na dveřích nevím ... ale myslím ľe se musí celá liąta posunout , nevím jestli dopředu nebo dozadu , a pak k sobě .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod brian » pon 16. dub 2007, 8:42

Koukal jsem na ty nárazníky - respektive pod ne. U zadního to není problém je to tam duty-pod tím nárazníkem a k tem packam od list se dá no problem dostat.

Horąí je to vąak u předního, kdyľ pod to kouknu tak je to tam zadělaný nějakejma krytama, zkrátka to není jen tak přístupny. Je snad nejakej jinej grif, neľ to celý rozdělávat, máte zkuąenost?
Xsara I / r.99 / 1.8i 66kw / Exclusive Royal / stříbrno-modrý liftback /// př. i zad. el. okna, 4 airbagy, originál rádio, multifunkční volant, poloautomat. klima, el. zrcátka - výhřev, senzor deště stěračů, přední mlhovky.
Uživatelský avatar
brian
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 9. dub 2007, 10:35
Bydliště: Vyškov na Moravě

Příspěvekod MP » stř 18. dub 2007, 7:52

Včera jak jsem se válel pod autem tak jsem koukal na tu liątu na př. nárazníku . Fakt jsem to sundával tak jak jsem ti to popsal v mailu ... Začal jsem na tom konci co je na boku ( u kola ) , jeden ten zobáček po druhým .... a ąel seměrem dopředu ( k SPZce ) Chce to jen trpělivost a trochu tam zalomit ruce .... Oni ty první zobáčky jsou docela přístupný a jak to bude pak trochu odchlípnutý tak to půjde líp tam vepředu . A kdyľ to nemáą v laku tak se nemusíą bát ľe nějak podřeą lak ....
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012


Zpět na Návody a postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků