Brzdovej buben

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Příspěvekod dusang » stř 4. črc 2007, 11:19

MP píše:Ono je taky asi potřeba to pak i přiměřeně utáhnout .... nevím jak to tam je , ale asi ne moc aby se loľisko nezku.... , a ne málo aby mě pak nepředjelo vlastní zadní kolo .


Myslim, ze sa to utahuje na 200 Nm.
Tiez v najblizsom case planujem vymenu zadnych brzd a prave kvoli tomu utiahnutiu si chcem kupit momentovy kluc... :roll:
Xsara 1.6i SX '98 Obrázek
Uživatelský avatar
dusang
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 64
Registrován: pát 15. črc 2005, 9:38
Bydliště: Martin, SR

Příspěvekod Sbohem vąem » stř 4. črc 2007, 12:53

Já kdybych řekl dřív tak mi otec mohl z práce dovést rázový utahovák a nemusel jsem se stím tak mordovat,ale firmu má od domova vzdálenou 45 km a nikomu se tam nechtělo,ale aspoń příątě uľ budu vědět.
S tímto by to ąlo určitě http://www.narex-makita.cz/razove-utaho ... ex-esr-30/

Moľná,ľe se něco takového dá půjčit i v Baumaxu.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod MP » stř 4. črc 2007, 14:00

Dík za tip Kvído .... jdu se zeptat jestli to tady maj v půjčovně ... neľ běhat kolem auta s leąenovou trubkou ...
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod řepák » stř 4. črc 2007, 15:40

No kdysi sem sundaval na ąkodlice bubny takovým udělátkem asi za sto kč . Naąroubovalo se to místo matky , pak o čtvrt otáčky povolilo a praątilo se do toho pořádným bacátkem . Dal-li bůh tak to odskočilo a bylo to rozbitý ..... :D
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod jan452 » stř 4. črc 2007, 20:19

řepák píše:No kdysi sem sundaval na ąkodlice bubny takovým udělátkem asi za sto kč . Naąroubovalo se to místo matky , pak o čtvrt otáčky povolilo a praątilo se do toho pořádným bacátkem . Dal-li bůh tak to odskočilo a bylo to rozbitý ..... :D

Máą síce pravdu, ale to tvoje "udělátko" slúľilo na stiahnutie bubna z kuľeµa zadnej polosi na ktorom bol bubon nasadený a nie na povoµovanie upevňovacej matice.
Xsara Break 1,8i Exclusive - 98
Uživatelský avatar
jan452
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 208
Registrován: pát 19. led 2007, 18:29
Bydliště: Zvolen - SR
Vůz: Xsara I Break, 1998, 1,8i 8v Exclusive

Příspěvekod řepák » stř 4. črc 2007, 20:36

jan452 píše:
řepák píše:No kdysi sem sundaval na ąkodlice bubny takovým udělátkem asi za sto kč . Naąroubovalo se to místo matky , pak o čtvrt otáčky povolilo a praątilo se do toho pořádným bacátkem . Dal-li bůh tak to odskočilo a bylo to rozbitý ..... :D

Máą síce pravdu, ale to tvoje "udělátko" slúľilo na stiahnutie bubna z kuľeµa zadnej polosi na ktorom bol bubon nasadený a nie na povoµovanie upevňovacej matice.

No a proč sem to moje vyprávění zakončil : :D :?:
... to ąlo větąinou tuąím 28" nasazenou na leąenovou trubku :?:
Tady se asi nic nezměnilo .
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod MP » stř 4. črc 2007, 21:02

Takľe HOTOVO :lol:
Sice jsem nepouľil rázovej utaho-povolovák jak mě poradil Kvído , protoľe neľ bych dojel do půjčovny tak by měli zavřeno . Pouľil jsem tedy osvědčenou leąenovou trubku délky asi 1 m . A zabral svejma 80 kilama .... ąlo to . Předtím jsem si jeątě vyznačil polohu matice na hřídeli , abych ji stejně daleko zaąrouboval . Pak uľ to celkem ąlo , podle návodu jak tady někdo psal jsem zaą»oural v díře po ąroubu a zatlačil pod paknu tu páku a pak stáhl buben dolů , ąlo to trochu ztuha , přes ten malej okraj kterej na něm byl , ale dal si říct .
Pak je potřeba si zapamatovat jak tam jsou vąechny ty pruľinky a ten samostav - já si to nakreslil na papír . Přehodit pakny , pospojovat je těma pruľinama a mechanismama a připevnit na desku , nasadit buben , zaąroubovat matici .... Ten první buben jsem řeąil tak hodinu , neľ jsem naąel způsob jak to poskládat aby se mě to nerozskočilo neľ to přidělám . Druhá strana byla za půl hoďky hotová .
Mohl jsem to nafotit , ľe jo .... no já vím , ale na fo»ák jsem si vzpoměl aľ kdyľ jsem měl auto na zvedáku před otevřenou garáľí a ta neąla zavřít , a nechat to tam bez dohledu ...
Zejtra se pustím do předku .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Předchozí

Zpět na Návody a postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků