Diagnostika po domacku

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Diagnostika po domacku

Příspěvekod jakub_k » ned 11. kvě 2008, 13:26

Zdravim,

hledal jsem tu v historii info o diagnostice a nic moc konkretniho jsem nenasel :(

co vim, tak na VW auta neni problem sehnat pod 1000kc kabel a pak uz je to jen otazka SW .. lide si pak mohou levne diagnostikovat zavady doma s notebookem ..

mate nekdo zkusenosti, jak je to u citroenu ? jaky kabel presne je potreba atd ? stacil by mi vypis chyb, nepotrebuji nejake grafy prubehu otacek atd atd ..

co jsem koukal vedle pojistek, tak je tam konektor, co vypada jako OBD2, ktery nabizeji treba zde:
http://obd.ec.cz/

pomerne nedavno jsem si koupil xsaru, a docela rad bych si zjistil chyby, tak nevim jestli si to mam nechat nekde vyjet za 500kc, a nebo radeji jeste pockat a snazit se sehnat nejaky kabel (klidne i draz, prece jen se to muze hodit casteji)

bohuzel kdyz se po necem takovem divam, tak ve spojeni citroen a diagnostika nalezam ceny spise v radech desitek tisic, coz je na me domaci pouziti MOC.
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rope » ned 11. kvě 2008, 13:33

Pokud nechceą kupovat kabel se softem za 12000, tak to neřeą levnějąí a funkční nic není, jen tak pro zajimavost, funkční kabel na VW i po canu za litr taky nekoupíą, nejlevnějąí klony s novým softem výjdou tak kolem 4500.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod jakub_k » ned 11. kvě 2008, 13:39

Rope píše:Pokud nechceą kupovat kabel se softem za 12000, tak to neřeą levnějąí a funkční nic není, jen tak pro zajimavost, funkční kabel na VW i po canu za litr taky nekoupíą, nejlevnějąí klony s novým softem výjdou tak kolem 4500.

a za tech 12000 se da sehnat co konkretne ?
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rope » ned 11. kvě 2008, 14:02

http://pc-autodiagnostika.cz/ tady někde o tom psal MIG, je to dost nové a moc tam o tom není.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod jakub_k » ned 11. kvě 2008, 14:16

Rope píše:http://pc-autodiagnostika.cz/ tady někde o tom psal MIG, je to dost nové a moc tam o tom není.


diky, a ktera z nich to je ? ta VAG-COM ?
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rope » ned 11. kvě 2008, 14:43

PSA, zatím tam o tom nic není, ale psal jsem si s p. Svobodou a zaváděcí cena je 13000, to o dvanácti jsem si spletlz nečím jiným, ale to není směrodatné, vagcom je diag. pro vw group a větąinu eobd po roce 2000, s tím ľe je to jen pro něco kolem emisi. Mám diag vagcom 7041 a kabel hexcan profesionál a moje 2000 nejde načíst vůbec.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod jakub_k » pon 12. kvě 2008, 9:18

K4my píše:
Rope píše:PSA, zatím tam o tom nic není, ale psal jsem si s p. Svobodou a zaváděcí cena je 13000, to o dvanácti jsem si spletlz nečím jiným, ale to není směrodatné, vagcom je diag. pro vw group a větąinu eobd po roce 2000, s tím ľe je to jen pro něco kolem emisi. Mám diag vagcom 7041 a kabel hexcan profesionál a moje 2000 nejde načíst vůbec.


pozor, v dnesni dobe neni vubec tezke sehnat kdejaky software "zadarmo" .... jakoze sem nic nerekl, ale sehnat se da opravdu vsechno a dokonce i diagnostika, jen je vzdy nejvetsi problem s kabely..... schema na vytvoreni kabelu mam a hned co bude cas a chut se do toho pustim, a pokud se zadari tak dam samozrejme vedet.


hmm, to zni dobre, a vis jaky SW shanet ? samozrejme ze si ho nesezenu zadarmo, ale koupim si ho ze ;) nemohl bys poslat to schema ?
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod K4my » pon 12. kvě 2008, 9:25

saaakrys ja to smaznul.... tak jako ja tady piratsvi rozhodne podporovat neminim, a jelikoz jsem jeste nemel moznost zadny SW pouzivat tak ti nepovim, staci se ale kouknout na internet, kdejaky universal je na xsaru prepych :-) osobne bych rad vedel co maji v citroen servisech a kolik to stoji........ jinak schema bosch systemu na autodiagnostiku jsem prekopiroval z jednoho anglickeho webu (myslim koncovku) je to v sekci tuning, jeste jsem to neprekladal, ale dole je obrazek to jen abys videl jaky drat potrebujes

http://www.bba-reman.com/images/xsara_sketch.gif

jinak tuning/ topic ECU Konektor

koncovka je dole u pojistek na palubovce, staci skontrolovat opticky zda sedi piny a tvar, to jen pro kontrolu zda ams opravdu bosch (to kdyby nahodou existoval nejaky atyp xsary)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

Příspěvekod řepák » pon 12. kvě 2008, 17:25

To jakub :
A co vlastně chceą tou diag. po domácku řeąit :shock: :?:

Kdyby jsi dal do vyhledávače .. ,,diagnostika,, jako já teď, tak tam to máą ....
http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... 59f74f14ad
a jeątě jeden : http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... 59f74f14ad
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod jakub_k » pon 12. kvě 2008, 17:31

řepák píše:To jakub :
A co vlastně chceą tou diag. po domácku řeąit :shock: :?:

Kdyby jsi dal do vyhledávače .. ,,diagnostika,, jako já teď, tak tam to máą ....
http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... 59f74f14ad
a jeątě jeden : http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... 59f74f14ad


to ja samozrejme hledal, ale nic moc jsem se nedozvedel ... chci alespon vypis chyb ... to znamena kdyz se mi rozsviti treba kontrolka airbagu, tak abych si zjistil, o ktery airbag presne jde, a ktery kabel mam spravovat .. nebo kdyz se rozsviti kontrolka zavady zapalovani, tak abych si pak nasel, co konkretne je spatne ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod řepák » pon 12. kvě 2008, 17:33

To se ti to tolik ,,sype,, :?:
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod jakub_k » pon 12. kvě 2008, 17:42

řepák píše:To se ti to tolik ,,sype,, :?:


no kdyby jen toto :) to je porad neco :(

ta kontrolka zapalovani je asi kvuli urezly trubce katalyztoru, airbag me trapi nejmin ted, spis to ze jsem resil vysypany zadni bubny, to ze ted pujdu na repasi zadni napravy, dale vymena prednich ramen atd atd ..

urcite jsem na spoustu veci zapomnel, a nechce se mi kvuli vsemu jezdit nekam na diagnostiku, tak si radsi koupim nejaky kabel a zjistim si vse sam ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod ElTorpedo » pon 12. kvě 2008, 17:44

no zrovna nevím jestli ta diagnostika bude tak přesná, ľe by kvákla o jaký drát se jedná? Nejsou ty hláąky spíą ve stylu např. anomálie napájení - Airbagy a hledej ©mudlo???
Uživatelský avatar
ElTorpedo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 11. srp 2006, 17:14
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvekod řepák » pon 12. kvě 2008, 17:47

jakub_k píše:
řepák píše:To se ti to tolik ,,sype,, :?:


no kdyby jen toto :) to je porad neco :(

ta kontrolka zapalovani je asi kvuli urezly trubce katalyztoru, airbag me trapi nejmin ted, spis to ze jsem resil vysypany zadni bubny, to ze ted pujdu na repasi zadni napravy, dale vymena prednich ramen atd atd ..

urcite jsem na spoustu veci zapomnel, a nechce se mi kvuli vsemu jezdit nekam na diagnostiku, tak si radsi koupim nejaky kabel a zjistim si vse sam ..

Tak ti nevím jestli to byla dobrá koupě .
Drľím ti palce ... i u nohou .
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod jakub_k » pon 12. kvě 2008, 17:48

ElTorpedo píše:no zrovna nevím jestli ta diagnostika bude tak přesná, ľe by kvákla o jaký drát se jedná? Nejsou ty hláąky spíą ve stylu např. anomálie napájení - Airbagy a hledej ©mudlo???


no ja bych cekal, ze to rozlisi treba alespon, jestli jde o bocni airbag ridice, a nebo o spolujezdce ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Uživatelský avatar
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 21. úno 2008, 9:58
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Návody a postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník