Výměna žhavících svíček a víka ventilů 1,9 TD

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Výměna žhavících svíček a víka ventilů 1,9 TD

Příspěvekod MP » čtv 16. říj 2008, 8:46

Tak jsem se tomu včera věnoval a ještě to stíhal dokumentovat .
Prvně demontovat chladič vzduchu - celkem pět šroubů - a odpojit z něj ty dvě hadice .
Obrázek
Pak demontovat víko ventilů ... je na třech šroubech M6 ... a odpojit z něj jednu hadici
Obrázek
Vyměnit těsnění . To starý bylo úplně ztvrdlý , takže nemělo cenu dotahovat víko , protože to se akorát prohne a nepřimáčkne to těsnění víc . Cena za těsnění byla cca 140 Kč .
Obrázek
A když už je to takhle všechno dole tak bych koukl na žhaviče :
Obrázek
Prvně z nich odšroubovat ten káblík kterým jsou spojený ( M5 matičky ) a pak jednu po druhé vyšroubovat - maj šestihran 12 mm . Přístup celkem v poho ... o něco lepší než k penězům :wink: A pak jednu po druhé vyzkoušet připojením na baterku . Měla by se takhle nažhavit :
Obrázek
Pěkně od konce . Jedna dělala chvilu že nic a pak se nažhavila uprostřed ... takže do koša a vyměnit . Fotka je horčí kvality , se mě třepali ploutvičky ... v jedné jsem držel foťák a v druhé v kleštích žhavič a ještě ho držel na kontaktu od baterky .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4373
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Výměna žhavících svíček a víka ventilů 1,9 TD

Příspěvekod riggo » pát 17. říj 2008, 6:50

Anabazi se zhavicema mam uz za sebou(loni pred zimou), zajimalo by me to tesneni pod viko. Za tyhle penize to je z Citron servisu nebo replika?Dik za info..
"....a takhle my tady žijem!" :-)
Uživatelský avatar
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. bře 2007, 10:37
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Re: Výměna žhavících svíček a víka ventilů 1,9 TD

Příspěvekod MP » pát 17. říj 2008, 8:23

Z Meteoru ... kolik by to vyšlo v Citroenu nevím ... ale službu to udělá stejnou .
Žhaviče jsem kontroloval loni před zimou , jeden byl špatnej tak jsem ho vyměnil . Letos byl zase jeden špatnej , tak jsem koupil tři a vyměnil je všechny zbývající ... Ale chytalo to zcela bez problémů i s tím jedním nefunkčním , po jeho výměně jsem nepoznal rozdíl , pořád na to chytá stejně výborně . Ale jsu takovej punťa , tak to musí bejt v cajku :wink:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4373
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Výměna žhavících svíček a víka ventilů 1,9 TD

Příspěvekod Logan » pon 3. zář 2018, 12:51

Ahoj,

v rodině máme Xsary už víc jak 10 let a jelikož jsem potřeboval auto na víkendové výlety kolem +- 100 km a nechtělo se mi kupovat nic nového, pořídil jsem taky Xsaru. Vždycky jsme ale měli 2.0 HDI s elektronikou, teď mám klasickou 1.9 TD. Chtěl bych před zimou měnit svíčky a fotky v tomto vláknu již bohužel nefungují. Není možné, že bys je měl někde zálohované?

Díky!
Logan
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 3. zář 2018, 12:46
Bydliště: Havířov
Vůz: Xsara Break, 1.9 TD, 1999

Re: Výměna žhavících svíček a víka ventilů 1,9 TD

Příspěvekod MP » pon 3. zář 2018, 13:55

Tak už nemám , ukládal jsem je na imageshack.us , a to pak přestalo fungovat , a s tím se ztratili i fotky ... :x
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4373
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012


Zpět na Návody a postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků