Laděný výfuk ???

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod Shaggy... » pon 12. zář 2011, 11:52

Záleží co od toho čekáš. Mladá má na svoji Sáře koncový díl Supersprint přímo pro 1.6i 16v a jinak výfuk serie. Už jsme to tak koupili takže nemůžu říct jestli to jede alespon trochu líp. A zvukový projev téměř žádný, to by jsi musel potom vyndat kat aby to bylo slyšet.
Xsara I. 2.0i 16v VTS 6-ti st. převodovka ( Odlehčená řemenice na klice, regulátor tlaku paliva, komplet nerez 2,5´ výfuk na míru, filtr K&N, svíčky Denso, snížená hlava, odlehčený setrvačník, upravená ECU )
Shaggy...
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 3. kvě 2008, 20:21
Bydliště: Vrbová Lhota
Vůz: Xsara I. 2.0i 16v VTS, AR 159 SW 1.9jtdm

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod Sleemak » pon 12. zář 2011, 18:53

Pokud nechceš moc upravovat uchycení tak na origo háky i gumy by mohl jít ultersport z http://www.spei.cz/eshop/vyfuky když se proklikáš tak si můžeš vybrat laděný výfuk dělaný přímo na xsaru a vybereš si koncovku jakou budeš potřebovat. Nevím jak na tvůj ročník, ale na Kvídovu Xsaru sedí teb ulter pěkně, když tak mu pošli SZ. Jinak samotný koncový tlumič ti výkon řekl bych nepřidá vůbec. Jen ti to bude buď pěkně brumlat nebo hodně řvát. Pokud chceš výkon, tak kat pryč a nové laděné svody které tě vyjdou od 7-10 tis. v levnější variantě a tam už ten výkon půjde o něco nahoru.
Jinak na xsaru navalíš i neorigo univerzální výfuk akorát si s tím budeš muset hrát aby ti seděl pěkně jak na háky tak do nárazníku. Já měl prvně homade nerez a ten brumlal dost, sice pěkně, ale jsem rád že už je pryč. Teď mám Yamahu ze silniční motorky (přes STK bez problémů) a ta je tichounká jako miminko. Tak hodně štěstí při výběru a instalaci.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod mio » pon 12. zář 2011, 18:58

Souhlas se "Sleemak". Pokud by jsi s toho trošku chtěl dostat , tak by jsi musel koupit výfuk i svody komplet jiné.Pokud budeš nechávat kat. a origo svody tak jsi měl za katem dát jen "trubku" bez středního tlumiče a koncový kvalitnější a určený přímo na tvůj motor.Jestliže budeš dávat origo střední tak poslední tlumič už je jedno jaký (jen nekupuj něco co nepřežije dvě zimy ),nikdy to nebude mít takový zvuk jako bez středního tlumiče. Výfuk je tak trošku alchymie, každý se projevuje jinak ,otevřený (průchozí) jde do vyšších ot. tím pádem vyšší max rychlost.Přivřený (komory) má vliv na chování motoru v nízkých ot. (bez vytáčení:) rozjezdy, akcelerace .Sám jsem zkoušel tři a na konec byl nejlepší koncový origo ale benzín (hliník),střed pryč a větší rozměr trubky už od turba a samozřejmě leštené kanálky sání,výfuk.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1266
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod husaberg » stř 14. zář 2011, 15:16

Ja jsem koupil tenhle http://www.a1racing.cz/vyfuk/rs-type-un ... r-color-3/ s uchycenim sem se musel trochu hrat, ale vphode. Museli mi akorat v serviu dodelavat trubku k napojeni na stredak..za cca 400,-. Je tam i silencer, kdyz ho tam mam, tak to jen decentne brumla:) skoro ani nejde poznat ze tam nejaky ladak je. Bez silenceru to uz je jina parada :D to je radost poslouchat :lol:
Xsara II 1.6 16V (110 hp) VTR 00' , 6.5 l/100km
Uživatelský avatar
husaberg
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: ned 30. srp 2009, 8:17
Bydliště: Uh.Hradiště - Brno
Vůz: Citroen Xsara 1.6 VTR (80kw)

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod Citr0nik » úte 15. lis 2011, 22:59

husaberg dal som na tvoj vyfuk .. co si napisal .. :) cakam ho do 2dni.. uvidime .. co to bude za rachot .. :D
Citroen Xsara Break 66kw r.v.2001.. 151 000km.. system Common Rail BOSCH :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Citr0nik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: čtv 10. lis 2011, 20:53
Bydliště: Žilina- Turie
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDi 66kw r.v.2001

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod mio » stř 16. lis 2011, 17:38

Hm to bude rachot to budeš koukat sejmi zadní tlumič výfuku a natoč bez něj bude to naprosto stejné jako bude mít tvůj očekávaný to není benzín nikdy nebudeš mít zvuk jak na benzínu..........musel by jsi odstranit prostřední tlumič a kat pak bude slyšet syčení z turba a trošku hrubší zvuk asi jako V3S ale na rachot podobný benzínu zapomeň :D
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1266
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod Sleemak » stř 16. lis 2011, 19:08

To CitrOník: počítej s tím, že výfuk budeš muset proklatě upravit, jednak co se týče délky výfukové trubky, ale hlavně budeš muset upravit a na koupený výfuk navařit háky na uchycení. U breaku to není sranda, protože od posledního háku to je k okraji nárazníku minimálně dobrých 50-60 cm. Pokud chceš mít tlumič právě na kraji celého systému potrubí, netuším jak ho uchytíš, budeš muset vymyslet nový systém, popř. zasáhnout do částí karoserie, navařit nějaká nová oka na zavěšení tlumiče.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod Citr0nik » stř 16. lis 2011, 19:32

obzeral som si to .. bohuzial zasiahnem aj do blatnika.. aby bolo aj pekne vydiet vyfuk .. uvidime .. koncom tyzdna by mal prist takze vykend rozmyslania a na vyfuk moc varit nwechcem .. dam tam pasik jkrtoy sriahnem a zavesim na uchyta .. len musim piatok kupit nejake rurky .. :) uvidime vsetko pofotim .. ako som dopadol ..
Citroen Xsara Break 66kw r.v.2001.. 151 000km.. system Common Rail BOSCH :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Citr0nik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: čtv 10. lis 2011, 20:53
Bydliště: Žilina- Turie
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDi 66kw r.v.2001

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod Cvrček » stř 16. lis 2011, 19:59

Docela zbytečná práce u HDi. Ale když si myslíš,že ti to k něčemu bude. Mio to napsal správně.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod Sleemak » stř 16. lis 2011, 20:03

No tak držím palce ať to vyjde, já mám podobný výfuk ze silniční motorky, jen mám tlumič uložen jako standardní výfuk a vývod mám prodloužený tenkostěnnou trubkou a navařenou koncovku výfuku. Výfuk je zavěšený na originál gumách a jeden hák je navařený právě na pás plechu který objímá tělo tlumiče. Trubky jsou spojené originální sponou. Jen mám v tvém případě obavy, že tlumič bude tak velký že se ti pod nárazník bude těžko pasovat, protože je tam cca 30 cm od kraje nárazníku taková příruba která dost zavazí..Šak uvidíš, kdybys něco potřeboval pošli SZ a vyfotím ti jak to mám já..
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod Citr0nik » stř 16. lis 2011, 20:17

mio nejde zase o taky vyrazny Agresivny zvuk .. +ze budem pocut turbo sicat .. :) len posledny diel vyfuku sa my rosipal.. tak dam vymenu za nejaky tuning .. zase nepotrebujem aby som "rucal" kde pridem .. len lepsi zvuk ... :) casom uvidime .. a ako si to myslel ze odstranit koncovy tlmic ?.. a navarit rovno ten.. RS-Type ? .. no pozeral som to ... tiez tam je malo moznosti ale neco popremyslam ..

-- přidáno Str 16. Nov 2011, 20:29 --

hosi a co STK ??? .. problemy s tym nebudu s tym koncovym tlmicom ? .. alebo ked vymontujem katalizator ?..

-- přidáno Str 16. Nov 2011, 23:29 --

hosi este takto prestudoval som nejake stranky a pod.. ma to nekto ? na Diesel ? alebo 2.0HDi ?.. pretoze ako vsade citam je lepsie zhodit aspon jeden tlmic a nahradit klasickou rurkou.. niekde zase najlepsie zhodit katalizator a dat miesto neho REZONATOR .. zmeni sa EMISIA ? .. ci ? pretoze niekde pisu ze ked dam prec kat. bude vetsia dymivost a niekde naopak.. tak ja uz neviem :roll: :roll: ze rezonator vyzera podobne ako katalizator ze na STK vydia a pokial EK je ok ... takze ??? co s tym ? zrusit stredny tlmic a katalizator nahradit REZONATOROM ?.. alebo ma to niekto inak ?.. popripade ake rezonator ? by sa tam vosiel pasoval fungoval ako ma .. pisu ze lepsie sa oplati kupovat rezonator v polsku .. no co vy na to ?????????????????? :shock: :shock: :? :klik:

-- přidáno Str 16. Nov 2011, 23:48 --

proste chcem od toho aby to islo trosku viac AGRESIVNEJSIE ako to ide teraz .. idem tam: http://www.tuning-in.sk/sportovy-vzduch ... sal-v.html a http://www.a1racing.cz/vyfuk/rs-type-un ... r-color-3/ .. takze to by teoreticky mohlo byt hlucnejsie ?? alebo? ? nepotrebujem sicanie truba ani nic podobne .. len vydiet nejaky rozdiell .. mozno pre niekoho HNUS .. ale mne osobne sa to paci v Istej MIERE .. co vy na to teda ? treba tie rezonatori ? a debiliny ? :mudr: :klik:
Citroen Xsara Break 66kw r.v.2001.. 151 000km.. system Common Rail BOSCH :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Citr0nik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: čtv 10. lis 2011, 20:53
Bydliště: Žilina- Turie
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDi 66kw r.v.2001

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod mio » čtv 17. lis 2011, 8:13

Žádný sport filtr do HDI nedávej,kup origo papírový kvalitnější např. mann !! Rezonátor nedávej.Pokud chceš odstranit kat tak ho vyjmi, lépe to pojede bude větší hluk ale bude ti to hulit, a na stk emisemi neprolezeš.Jestli máš prostřední tlumič výfuku (některé hdi ho neměly) tak ho odstraň a dej místo něj trubku.Když už jsi tenhle objednal tak ho namontuj jako poslední.Pak poznáš změnu jak ve zvukovém projevu tak v max rychlosti.Ale v nižších otáčkách stratíš, proto by jako poslední výfuk měl být komorový , aby tam alespoň nějaký protitlak byl.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1266
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod Citr0nik » čtv 17. lis 2011, 11:54

cize ked odstranim katalizator tak sa zvysi dymivost ?.. pretoze niekde pisu opak .. ja uz neviem :oops: a ano mam tam aj stredovy diel...
Citroen Xsara Break 66kw r.v.2001.. 151 000km.. system Common Rail BOSCH :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Citr0nik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: čtv 10. lis 2011, 20:53
Bydliště: Žilina- Turie
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDi 66kw r.v.2001

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod Sleemak » čtv 17. lis 2011, 12:59

Hlavně s tím budeš mít spoustu práce. Pokud budeš dávat rezonátor nebo nahrazovat jen tlumič musíš dát nějakou tenkostěnnou trubku, ta se dá sehnat v různých průměrech. Na technické nejsou blbci a poznají rezonátor od katu. Já jsem byl na technické s čerstvě namontovaným a upraveným výfukem z motorky a novým středovým dílem a bez problémů. Ale jestli chceš aby ti auto jelo agresivněji tak ti výfuk nepomůže a pokud chceš jen agresivní zvuk a jezdíš dlouhé trasy tak tě to možná brzo přejde. Jezdil jsem rok a půl s rachotem a teď jsem rád za tichý výfuk.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Laděný výfuk ???

Příspěvekod mio » pát 18. lis 2011, 17:17

Tady máš diskusi i s videem (sport výfuk HDI) http://www.peugeot-club.com/forum/viewt ... pid1200014
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1266
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

PředchozíDalší

Zpět na Tuning & Styling

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků