Podsvícení přístrojové desky

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod carlos8 » sob 21. kvě 2011, 15:22

no myslim že to asi nechám někomu udělat přeci jenom je to jemná práce zrovna když jsem našel diody i s objímkami za 14kc kus a kde seženu ty modré smd diody a nešlo by nechat bilé zbavit ciferníky zelené a nečím modrým stříknout místo zelený
carlos8
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát 5. lis 2010, 22:31
Bydliště: jicin
Vůz: 1.6 16v VTS r.v.2002

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod trestik » sob 10. bře 2012, 14:10

ColinMcRay píše:kdyby jste si tohle téma přečetli a neptali se furt na to samé tak by jste věděli že to co tu ukazujete jsou žárovky dobré tak do blinkrů a parkovaček ale do přístrojovky by jste je nedali ani heverem. Jediné žárovky/diody s paticí jsou zde na obrázku (barvy můžete mít samozřejmě jiné)
Obrázek

A žádné jiné !!! Více o cenách a barvách je na eshopu http://www.autodoplnky.cz


Chtěl bych se informovat o dvou věcech, včera jsem si na aukru pořídil bílý polep budíku se světle modrou barvou číslic a pod. Pro tuto verzi bude asi nejlepší zvolit bajonetové žárovky které má Colin na výše uvedeném obrázku v barvě bílé nebo modré? Modrá žárovka/ledka by to akorát ještě víc zasytila nebo myslíte, že by to nebylo špatné k těm modrým číslům?

Počet žárovek by byl tedy cca 10

Obrázek

Druhá věc která mě zajímá, jaké LEDky koupit pokud chci měnit i podsvícení pod ovládáním klimatizace, seštelováním zrcátka a celkově všude na př.desce? Jsou tyto co jsou zobrazeny níže na obrázku?

Obrázek
Uživatelský avatar
trestik
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 5. dub 2010, 13:01
Bydliště: Domažlice
Vůz: Xsara I, 1.6i, benzín, 07/99

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod ColinMcRay » pon 12. bře 2012, 14:28

do ovladani klimy jsou stejné jako do přístojovky i hodin jinak to jsou SMD teda aspoň co mám já s Kvídem a to myslím žy by bylo na soukromou zprávu přími Kvídovi jak to dělal :-) je to klučina šikovný :D
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod Mara8 » ned 31. bře 2013, 17:27

Zdravím, taky jsem si celou přístrojovku podsvítil modře ale nastal jeden problém.. když jsem otvíral ty 2 plasty, v nichž je ukryta ta deska se žárovkama tak se mi z jedné vytrhla ta páska co vede do počítadla ujetých kilometrů-Nejspíš tam byla nějak přilepená ale když jsem ji chtěl dat zpět, tak mi to vůbec nešlo a sotva se tam ukázal nějaký náznak, že by to mělo ukazovat ty kilometry. Nemá s tím někdo zkušenost? :?
Mara8
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 27. úno 2013, 15:28
Bydliště: Drnovice(ZL)
Vůz: Citroën Xsara I - 1.8i 66kw r.v.98

Re:

Příspěvekod cypo » čtv 9. kvě 2013, 6:16

K4my píše:jo modry bych si taky nechal libit, hodilo by se to k mymu image vozu, nicmen zeleny neni spatny, spise me osobne stve ze mi palubovka skoro vubec nesviti ;) strasne slabe oproti jinym autum. A hlavne zeleny je to proto protoze je to mezinarodne standartizovana barva... je to dalsi vec za co by ti rozlobeni fizlove mohli dat pokutu ;) trebas :) proste oznaceni svetel je zelene, a oznaceni dalkacu je modre :) tak to proste dle vyhlasky musi byt :) a ne vsechno modre :D ale na to kaka pes ;)




ja som si dal palubku na modro no kontrolky svietia ako maju :) len stupnice a rucicky modre
cypo
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26. črc 2012, 11:03
Bydliště: Čadca
Vůz: Xsara N0 1.9 TD Coupé :)

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod spam » čtv 30. led 2014, 13:17

Čau, prosím o radu...
Dnes jsem dokončil výměnu prasklých žárovek v přístrojovce a ovladačích topení. Než jsem to dal dohromady, tak jsem to zkoušel a vše svítilo jak má, teď jsem to dal dohromady a nesvítí mě nic.
Nesvítí podsvícení budíků, neblikají blinkry, nesvítí ovl. topení, hodiny... prostě nic
Nějaká rada čím to? Moc děkuju :cry:
spam
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30. led 2014, 13:10
Bydliště: Vysočina
Vůz: Xsara, 1.9 TD, 1999

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod viteon » čtv 30. led 2014, 13:34

neupadl při zpětné montáži nějaký konektor?
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod spam » čtv 30. led 2014, 13:59

Ne, to ne. Měl jsem přístrojovku zaplou i v průběhu skládání do sebe, pak jsem dával dohromady středovej panel a přístrojovka pořád svítila.
Mám takovej pocit že od zapojení autorádia (neorigo) to přestalo svítit všechno.
Jinak k těm blinkrů, oni blikají když je zapnu ale neblikají kontrolky (zelené šipky)...
spam
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30. led 2014, 13:10
Bydliště: Vysočina
Vůz: Xsara, 1.9 TD, 1999

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod Rope » čtv 30. led 2014, 15:00

U zrovna ne moc odborné montáže autorádia často dochází ke spálení pojistky právě od světel. Odpoj to rádio a vyměň pojistku a uvidíš.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod spam » pát 31. led 2014, 10:41

Tak, asi vyřešeno... Pojistka prasklá byla, tu jsem vyměnil ale stejně nic, takže jsem odpojil rádio a taky nic, tak jsem už nevěděl co, tak jsem odpojil ovl. intenzity podsvícení a propojil to na přímo a v tom praskla pojistka. No takže jediný co tak bylo už jen osvětlení zapalovače, který to všechno dělalo. Takže jsem to odpojil a vše svítí jak má až na to, že nemám ten ovladač intenzity podsvícení, kterej to asi odnesl, Ten musím sehnat někde... někdo nějaký?
spam
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 30. led 2014, 13:10
Bydliště: Vysočina
Vůz: Xsara, 1.9 TD, 1999

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod Thomas112 » pon 1. zář 2014, 16:01

Zdravím, chtěl bych si taky podsvítit palubovku modře. Z všeho co jsem četl tak nevím co je dobrý. Poprosil bych co by bylo nejjednodušší a nejlevnější :D Díkes
Uživatelský avatar
Thomas112
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte 4. pro 2012, 15:03
Bydliště: Křivsoudov, ČR, 4 km od D1 EXIT 66
Vůz: Citroen Xsara 1,8i 16V 81 kW, r. v. 1999, modrá metal, tří dveře

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod ColinMcRay » čtv 4. zář 2014, 21:06

http://uni.autodoplnky.cz/led-zarovky-s-patici-do-palubni-desky-bajonet-ko-s267413

Návod by měl být mezi návody :D ale popravdě je ta demontáž přístrojovky uplná brnkačka :wink:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod Thomas112 » čtv 4. zář 2014, 21:41

Palubovku jsem už několikrát demontoval při výměně žároviček v osvětlení budíků a s těma modrejma žárovičkama nestačili by tyto http://www.motocentrum.pel.cz/cs/eshop-ctyrkolky-motorky/autodily/autozarovky/celosklo-12v-1-2w-modra-33855.html ty LED jsou nějak moc drahé :)
Uživatelský avatar
Thomas112
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte 4. pro 2012, 15:03
Bydliště: Křivsoudov, ČR, 4 km od D1 EXIT 66
Vůz: Citroen Xsara 1,8i 16V 81 kW, r. v. 1999, modrá metal, tří dveře

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod ColinMcRay » pát 5. zář 2014, 7:57

NE NESTAČILO... (je to stejné jako bys chtěl dát žárovku ze záchodu do blinku)... Ale klidně si to zkus :D
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Podsvícení přístrojové desky

Příspěvekod jindra.lup » úte 10. úno 2015, 15:46

Zdravim vas.
Moc prosim o radu - hledam a nenachazim...
Jaky typ patice je na Xsarach rok 1999 na osvetleni tech budiku???
Byl jsem v kramu a pan mi nebyl schopen prodat zarovky. Ze musim prinest vzorek. A ja se k vymene chystam o vikendu a navic na taboristi az tam budu na vikend na karavanu. Takze se do kramu nedostanu.
Pan mi rikal ze je hodne druhu patic (rikal napr. oznaceni B8,5D, BX8,4D a tak... )
Navic nevim kolika Watove tam mam koupit.
Tak moc prosim o radu.
Velice dekuji. "Lup"
PS: Prosim o shovivavost - autum moc nerozumim :-P

Doplnuji: Tak jsem nekde nasel ze by melo jit o zarovky typ T5 a patici B 8.5 b.
Je to tak ???
Kuju za info ;-)
Uživatelský avatar
jindra.lup
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 10. úno 2015, 13:05
Bydliště: Písek
Vůz: Citroen Xsara 1.8 break (N6) rok 1999 (bez klimatizace)

PředchozíDalší

Zpět na Tuning & Styling

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron