Vzduchovy Filter

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Vzduchovy Filter

Příspěvekod tonino » sob 12. pro 2009, 0:34

CAUTE.Mam otazku ohladom vzduchoveho filtra K&N na hdi v ci ho niekdo ma nahodeny,co sa zmenilo oproti normalnemu.Dakujem
tonino
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 17. kvě 2007, 22:17

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod masor68 » sob 12. pro 2009, 14:20

Nevím jestli ti to pomůže vzhledem k tvému HDI, ale pokud máš na mysli bavlněnou vložku filtru která se dává místo originálu do airboxu, měl jsem ji v minulém autě ( Laguna 1,8 ) a motoricky jsem nepoznal nic. Výhodou je že se filtr dá kdykoli vyprat a je prakticky nesmrtelnej, ale na výkonu ani na zvuku nijak nepřidá.
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Uživatelský avatar
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 466
Registrován: pon 30. lis 2009, 15:40
Bydliště: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod davados » sob 12. pro 2009, 16:53

Na Xsaře a Hdi,sem ji ještě neměl,ale na rendovi TD konus mám sice no-name za 350,- a určitě je znatelnej rozdíl v dynamice :) sání je hlučnější při vytočenym motoru,ale nemám ho v airboxu a není to nic hroznýho možná naopak :) no i když je Hdi samo o sobě oproti TD tichošlápek bude vložka ještě tišejší.Určitě kdybych bejval měl tuhle zkušenost před rokem Xsarka by dostala k vánocům buď kónus nebo K&N vložku.P.S. Teď sem ho pral asi po 10ti tisících a jen se nastříká nějakym saponátem (mám od K&N),nechá se uschnout a naimpregnuje jejich olejem ve spreji.No koupit papírák je jednodušší,ale ze zkušenosti říkám,že škrtí dynamiku.O kolik nevim,ale reakce plynu a zrychlení je s konusem/vložkou tak nějak veselejší :)
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod tonino » sob 12. pro 2009, 22:52

Diky za radu asi ho kupim potom vam poviem co sa zmenilo,ako reaguje na plyn a hlucnost.
tonino
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 17. kvě 2007, 22:17

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod Kvido » ned 13. pro 2009, 2:10

Mám přesně tento filtr v Airboxu ačkoliv nemám HDi,zvuk ti nepřidá žádný,výkon asi taky né,jelikož jsem zjistil,že ten airbox je debi... řešený a využívá jen asi 1/3 své plochy,alespoň u mého motoru,proto je lepší volba přímý kit sání. Každopádně je to dobrá investice,ty papíráky kulové vydrží,stačí jeden déšt,aby zvlhnuly a nalpí na sebe veškerý prach,mohu ti říct,že po každém vyčištění bavlněného filtru poznáš rozdíl,u mě jde motor od spod mnohem svižněji a je méně hlučný. Motor se mi při přeřazení jakoby přidušuje a podivně duní,jdu ten filtr vyčistit a prostříkat olejem,rozhodně si vem celou origo sadu na čištění,vydrží to dlouho. Používá se mycí sprej a po vysušení olej,který umožní lepší průchod vzduchu. Mám naježděno na ten filtr minimálně 20 tisíc km a stále jako nový.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod davados » ned 13. pro 2009, 3:15

Mám zas raketu :) po vycištěnî si zas užívám dynamiky turbochrochtu.Né že by to předtim nejelo,ale jak se filtr špinil a já si na to zvykal tak mi to ani nepřišlo,že už to neni co to bejvalo.Šlo z něj po cca 10ti tis dost humusu,tak ho asi budu prát častěji- vyjde to asi na 50,- + čas uschnutí a před nandáním na auto 20min než se vpije impregnace.Impregnoval sem to teď před vyjetim tak sem si dal mezitim kávu a cígo.Fakt nechápu jak sem bez něj mohl jezdit :wink: a jak píše Kvido je motor živější ocpodu a vzhlem k tomu,že mi turbo zabírá až nad 2500 ot,tak je to o dost příjemnější a funguje i když je to no-name Revolution.K těm "papírákům" asi maj "smysl" jelikož se nehraje na výdrž materiálu,ale na spotřebu :( P.S pro Xsamarády co za mnou museli jet na sraze:už mi to tolik nehulí :)
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod Škopek » ned 13. pro 2009, 9:33

Zdravím
Tak už mám pro Xsaruš dárek pod stromeček :lol:,ale nevím jak filtr nejlépe usadit do sacího potrubí. Koukal sem na netu,ale budu rád za každou vaší radu.Airbox můžu vyndat :?:
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Uživatelský avatar
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 839
Registrován: sob 8. lis 2008, 17:36
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod davados » ned 13. pro 2009, 10:14

Mám airbox vyndanej a nabastlil mi tam filtr kámoš.U filtru byli gumový redukce,ale neměli sme vhodnou pevnou výplň kvůli stažení páskou "motex" a pevný uchycení aby se nehejbal tak sme šli do baumaxu a kámoš tam asi za 20,- našel takovej plastovej bazmek co se dává do zdi a sou v něm kabely a na ní se dává zásuvka nebo vypínač.Mělo to dostatečně pevný stěny a tak sme to vyřezaly a daly do filtru a pak chyběl držák tak sme tam našli nějakou hliníkovou lištu a tu sme obtočily kolem filtru a připevnili ke šroubu co zbyl po airboxu.Už nevim kolik je v Xsarce místa v motoru,ale nějak to určitě půjde :wink: no možná bude potřeba ho nějakym plechem "odstínit" od tepla,ale to sme nedělali.Tady si najdi fotku toho filtru,třeba to bude inspirativní... www.renault19td.rajce.idnes.cz/renault19td
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod Kvido » ned 13. pro 2009, 20:16

Měl jsi koupit přímo KIT na tvou xsaru http://tuning.autodoplnky.cz/filtry-gre ... ko-s285602

Colin ho má a sedí parádně. Airbox musí ven.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod tonino » pon 14. pro 2009, 8:44

Rozmyslal som nad tym ale nepaci sa mi ked je to pri motore nasava to teply vzduch neviem neviem.
tonino
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 17. kvě 2007, 22:17

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod Škopek » pon 14. pro 2009, 9:10

Zdravím
Mám stejný názor,proto sem se ptal na usazení filtru.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Uživatelský avatar
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 839
Registrován: sob 8. lis 2008, 17:36
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod Kvido » úte 15. pro 2009, 15:27

Nemůžeš obyčejný konusový filtr napcat někde k nárazníku bez krytu,na to jsou mnohem dražší filtry,to by jsi se učistil. Jinak Airbox je vyhřívaný úplně stejně,mě třeba hadice do airboxu vede asi 3-5 cm za chladičem. Jinak colin má nerezové stínění ze strany od chladiče a přitom je přívod vzduchu veden z origo nasávače,takže přívod studeného vzduchu je zajištěn. Optimální je to tam prát náporem vzduchu jako u závodních aut. u tohoto filtru se stejně dočkáš jen zvukového efektu,koně ti to příliš nepřidá,ale udrží konstantní po delší dobu než u papírového filtru.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod Škopek » pát 18. pro 2009, 9:27

Zdravím
Tak použiju asi filter K+N,je to bez úprav a výsledek bude podobnej.
http://www.rajautodilu.cz/zbozi/6339/Sp ... -Xsara.htm
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Uživatelský avatar
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 839
Registrován: sob 8. lis 2008, 17:36
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Vzduchovy Filter

Příspěvekod masor68 » sob 16. led 2010, 10:45

masor68 píše:Nevím jestli ti to pomůže vzhledem k tvému HDI, ale pokud máš na mysli bavlněnou vložku filtru která se dává místo originálu do airboxu, měl jsem ji v minulém autě ( Laguna 1,8 ) a motoricky jsem nepoznal nic. Výhodou je že se filtr dá kdykoli vyprat a je prakticky nesmrtelnej, ale na výkonu ani na zvuku nijak nepřidá.


Tak musím změnit názor. Včera jsem nahodil vložku od KN a musím říct že rozdíl je cítit. Minulý příspěvek se týkal Laguny 8V a jelikož tento motor končí u 4000 ot/min, neměla tam výměna žádný vliv. U Picassa jde motor objektivně lépe do otáček, sice ne hned odspodu, ale to upraví jarní chip. Takže já hlasuju ano :)
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Uživatelský avatar
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 466
Registrován: pon 30. lis 2009, 15:40
Bydliště: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000


Zpět na Tuning & Styling

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků