Reportáž o Tunigu a Stylingu

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Reportáž o Tunigu a Stylingu

Příspěvekod ColinMcRay » sob 2. led 2010, 13:52

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/4 ... aha-ceska/

Tahle reportáž ve mě vyvolala velkou míru nevole a myslím že byla jednoznačně jednostraně zaměřená. Opravdu smíchali všechny kdo upravujou auta krom pana Bezoušky, Janiše a spol. do jednoho pytle. Opravdu profíci, smíchat hudbu z večerníčku Pat a Mat, říct že přítlačné krídlo je uplně k ničemu když máte motor 1.2 (což je pravda) a k tomu dát obrázek nabušené Toyoty Supry, nebo další obrázky kde prostě jednoznačně dělají s kluku co mají auta v Tuning Scene bastliče a tuzery, šmeliře a já nevím co... Prostě ta reportáž je vyvážená tak na 50%, neukázali jak by měl nějaký (dobrý) tuning vypadat... A taky postavit odborníky v českém automobilovém světě proti klukům z garáže... prostě se mi to nezdá férové. Pokud bych mluvil za sebe o svém autě v reakci na tuto reportáž tak bych asi napsal že jsem jako mírný tuzer začal ale myslím že jsem se toho už vyvyroval a učelnýma upravama motoru, podvozku, brzd, a případnou montáží originálních kožených sedaček nepatřím mezi nějaké bastliče (ikdyž podle té reportáže mezi ně asi taky patřím) Podívejte se na video sami a udělejte si vlastní názor.

Mimochodem mám dojem že u těch výfuku stál Skopek :?:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Tuzing

Příspěvekod Škopek » sob 2. led 2010, 14:30

Zdravím
Pořad sem vyděl v mnoha věcech měl pravdu a v jiných asi né.Sem rád,že se televize tímto tématem zabívá.Opravdu tam Skopek stál.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Uživatelský avatar
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 839
Registrován: sob 8. lis 2008, 17:36
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Tuzing

Příspěvekod rosta » sob 2. led 2010, 15:11

Ahoj tu reportáž sem viděl a souhlasím s ní,protože to co se v ní říká je podle mě pravda bohužel ač se ti to líbí nebo né tak je to tak,protože každý den potkám nějakého tunera ve fabii htp se 2 křídly,logemRS na přední mřížce,pochromovanými plastovými klikami a s velkým nápisem "EXTRÉME"v zadní části což v jistém slova smyslu extrém je :D A abych řekl pravdu tak sem zatím na silnici nepotkal opravdu upravéné auto vídávám jen auta esteticky ozdobená ruznými plastovými dekoracemi.Možná to bude tím,že nejezdím po tuning srazech tam ty upravený auta asi jsou.Tot muj názor tak mě za něj prosím nekamenujte :D
rosta
 

Re: Tuzing

Příspěvekod ColinMcRay » sob 2. led 2010, 15:36

nehodlám nikoho kamenovat, a neříkám že to co říkají není pravda, je holá pravda že 70-80% toho čemu říkají "vytuněné auto" stojí za starou belu a ještě se tváří že udělali nové Porsche. Ale v tom případně nemají používat zábery z Tuning cupu! V tom vidím problém že i tu českou špičku která dělá vynikající auta zaškatulkujou mezi ty co objíždí pumpy a kupujou všechno co se leskne a je na tom nápis tuning. O to mi jde
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Tuzing

Příspěvekod MP » sob 2. led 2010, 15:36

Taky jsem na to čuměl , a taky jsem si říkal že to je "skopek"
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Tuzing

Příspěvekod rosta » sob 2. led 2010, 15:51

Nechci se hádat nebo tady rozpoutat debatu,ale ty záběry ukazují proto,protože tam těch 70-80% aut jezdí.Většina těch kluku vytvoří "něco" doma garáži no a kde jinde se stím pochlubit než na nějakým srazíku.
Pro me je tuning tohle http://www.auto-iq.cz/mazda_mazda-rx-8_inz41285.html
A ne nějaká omega s velkým křídlem na víku kufru a samolepkou přes celý bok nebo žlutý punto 1,2 16v
rosta
 

Re: Tuzing

Příspěvekod ColinMcRay » sob 2. led 2010, 15:58

ano tohle je podle mě tuning auto a té ty hruzy co měli v reportáži, jenže o tomhle neřekli ani pul slova...
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Tuzing

Příspěvekod skopek » sob 2. led 2010, 17:11

No jo no Colin má pravdu u těch výfuků jsem stál já.
xsara I 1,9 D alias traktor, nejede nežere.
skopek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát 9. led 2009, 20:23
Bydliště: Olomouc...aspoň teda o víkendech
Vůz: xsara I 1,9 D nejede nežere

Re: Tuzing

Příspěvekod Rope » sob 2. led 2010, 18:51

Prohlédl jsem si video, ale nemohu se vším nesouhlasit, taky se setkávám se spoustou borců co tvrdí že teď to jede a kdybych tady dával všechny obrázky co v garáži vidím, tak by se tady blilo a blilo. I když někdy příjde opravdu pěkné auto. Vedle soused si koupil hondu, sundal znak na kapotě, přidal rezonator a koncovku výfuku a už je tunning hotový a zbytek je nařadě, už rok mluví co všechno ještě chce a jinak je to tuner
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Tuzing

Příspěvekod mio » sob 2. led 2010, 20:52

Docela souhlasím s názory moderátora meziplynu (automagu) p. Koubka.Jinak názory nic moc až na závodní jezdce,docela smutný, pomlouvat umí každý.Je pravda že na naší tuningové scéně je to více o stylingu než o tuningu.Většina borců když začíná "tunit" napleskne na auto jiný větší spojler z laminátu, zrcátka ala M3 (i když stejně v nich H..no vidí)folie aby se nestyděl za ruplej výfuk a hlavně chip aby měl alespoň o 200 koní víc a nižší spotřebu nejmíň o 10,1 litru a červenozelenej nápis TDI RS :mrgreen: sedět co nejvíc dole uprostřed mimo opěradlo,kšiltovku(a teď to jede z kopce i 300).Místo aby začal od základu( když chce tuning) sportovní brzdy , tlumiče ,silentbloky zavěšení ramen nebo přinejmenším nové seriové aby vůz získal alespoň stejné vlastnosti jako když byl nový .
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1267
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Tuzing

Příspěvekod ColinMcRay » pon 4. led 2010, 11:14

reakce co to podle mě asi nejlíp vystihuje http://www.tuning.cz/a1558:ta-nase-novinarina-ceska/
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Re: Tuzing

Příspěvekod Kvido » pon 4. led 2010, 14:07

Dobře se do nich opřel,ale proč né,samotný dobrý Tuning a Styling ,tak jak to tu rozlišujeme i my se i líbí a nic proti němu nemám. Jsem odpůrcem tesco tuningu z régálů,kdo si ověnčá auto hovadinama,dá si laděný výfuk a jezdí neskutečně neohroženě. To že tam říkali,že si někdo vymění označení za červené TDičko a hulí mu to jako z koksovny,vypadá to otřesně,přeci neznamená ani Tunig ani Styling,ale chce spíš ostatním ukázat,že mu to jede.
Prostě kdo byl i ve Frenštátě na srazu a nejen tam mohl vidět opravdu povedené auta od Urpina,Bafyho Colina,Elzy a dalších kteří si stím uměli vyhrát a opravdu Ty xsary prokoukly,omládly a odlišují se od sériovek. Říkali ,že jsou některé věci nehomologovány a z číny a podobných zemí žlutých kamarádů ,ale nedávno jsem byl v obchodě a kupoval česnek,bylo tam napsáno země původu Čína,tak co není už z číny....
Pro ty lidi co to opravdu dělají pěkně ,poctivě a baví je to je to koníčkem a stojí to nemalé peníze a kofol :lol:
Kde začíná hranice Stylingu a Tuningu,proč nedáme origo repráky,rádia,dáváme Subwoofery,Tonujeme skla,couvací čidla,kamery a už to je přeci vylepšení sériového vozu.
V německu a jiných zemích se běžně děje,že příjde na trh nové Audi a už si ho bere do parády firma ABT sposrts line a vydoluje z toho maximum a někdy to i vypadá líp než ten origo vůz.
A o protěžování Škodovky v českých mědiích už víme dávno.
Možná je lepší jít na panáka místo Tunění a Stylingování,sednout do sériovky a pořádně všem ukázat jak se má jezdit.
Vyjádřil jsem na to svůj názor,souhlasit se mnou nemusíte.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Reportáž o Tunigu a Stylingu

Příspěvekod Rope » úte 5. led 2010, 19:15

Takže já ukážu názornou ukázku z dnešního dne, Golf 2, nějaké ty spojlery, nějaké to křídlo, nějaké ty modré doplňky v interiéru, nějaké ty led blbůstky, subwofer (volně pohozený v kufru) kapacitátor, zesík. Ma dveřích nějaké ty nálepky o tom jak má dobré komponenty v autě a ejhle co na nás kouklo po demontáži kola? Tohle je to o čem mluvím já, libí se mi pěkné auta, libí se mi pěkné barvy, světla subwofery, ale uznejte že toto není ani tunning ani "stajlink" , majiteli se nelíbilo že fotim a tak dám jen toto.
Obrázek
Obrázek
No jestli tomu někdo merozumí , tak je to nebo spíše byl brzdový kotouč.

(barevný edit Colin)
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Reportáž o Tunigu a Stylingu

Příspěvekod Luky » úte 5. led 2010, 19:28

No musím Tě ROPE opravit, to je ten nejnovější tuning, nejlépe chlazený kotouč a dokonce uložený letmo. Někdo ho kupuje za 70tis. a někdo počká až se udělá sám:D a ještě jedna věc, víš kolik ušetří kg? Jsou 2 skupiny lidí co nechápu. tuningáře, kteří to nechají zajít tak daleko, jen aby měli doplňky a podobná skupina lidí co si koupí za všechny prachy Audinu a pak se diví že se jim potká, když nevymění rozvody protože je to moc drahé, ale pak shánět motor je asi levnější... :roll: Jinak k věci, mrknul jsem na to video včera. Nestačil jsem zírat, ale přešel jsem to, kdo tomu nepropadne, ten to nikdy nepochopí. Jako já nechápu smysl některých pořadů a nes*ru se do toho. Zdar všem a tuningu zvlášť:D
BLACK PEARL
Uživatelský avatar
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 499
Registrován: čtv 22. čer 2006, 22:08
Bydliště: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

Re: Reportáž o Tunigu a Stylingu

Příspěvekod Škopek » úte 5. led 2010, 19:34

Jo poměr váha výkon,asi chtěl Golfa odlehčit.To přijel bez půlky kotouče nebo si ho před focením sundal :?:
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Uživatelský avatar
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 839
Registrován: sob 8. lis 2008, 17:36
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Další

Zpět na Tuning & Styling

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků