Nedostatek xsary v bezpecnosti

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zabezpečení

Příspěvekod celam » stř 20. čer 2007, 11:31

Jdu také se svou troąkou do mlýna, mám na to moľná trochu jiný pohled. Xsara má vnitřní kolíky odemykání udělané tak, ľe je nelze odemčít kouskem provázku jako u Felicie nebo některých Fiatů. Doba pro mě jako amatéta 40 sekund - profík se správným ąpagátem bude určitě lepąí. Xsara je v tomto rozhodně lepąí. Vyháčkování drátem nebude asi také snadné -tvar kolem dveří zlodějům moc nepřeje.

Dovezl jsem teď z Německa C3 ve sluąné výbavě a v návodu je něco o dvojitém zamknutí to je na druhý klik nelze otevřít auto ani ze vnitř, takľe C3 z roku 2003 to uľ má.

Co se týče zabezpečení mobilem i s přesností na 10 km je to úľasné, protoľe aspoň vím zda je auto jeątě v Česku nebo uľ mimo a musím říct, ľe u nás na venkově se skutečně hůř krade neľ ve městě, protoľe na kaľdém druhém dvoře je pes a lidé se znají. Ukrýt auto někde na venkově ve stodole sice jde, ale myslím si, ľe pokud uľ policie moľnost nemá bude ji brzo mít a nějakým daląím prostředkem budou uľ schopni určit přesnějąí polohu mobilu - přesné dohledání.

Já mimo imobilizéru nemám nic, ale kdybych něco dělal tak tajný spínač od palivového čerpadla - levné spolehlivé a účinné. Pokud si pro auto nepřijedou s odtahovkou budou ho moct nastartovat, popojet tak 100 m a tam končí... Je otázka co by ze vzteku autu udělali...

Jeden z důvodů proč jsem bral Xsaru byl i ten, ľe o tato auta není takový zájem na trhu a tím pádem i ze strany zlodějů jako o třeba o Audi. A protoľe mám rok výroby 1999 s kaľdým rokem zajímavost krádeľe pro zloděje klesá. Skutečností vąak je, ľe pokud se rozhodnou ukrást nebo dostanou na auto objednávku ukradnou ho i se vąím zabezpečením. To je bohuľel smutná zkuąenost.

Radek
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21. dub 2006, 8:48
Bydliště: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Příspěvekod Dutch » stř 20. čer 2007, 12:22

V podstatě souhlasím se vąím co jsi napsal. Vąechny zabezpečení se dají obejít. A» na parkoviąti nebo pak v klidu v nějaké garáľi.

Docela jsem se zájmem koukal na video kde člověk předváděl jak jednoduché je otevřít zámek řadící páky tipu Defend Lock.

Ale naątěstí nejsou vąichni zloději u nás profíci, takľe jednak o Xsary moc zájem není /taky jeden z hlavních důvodů proč jsem si ji vybral/ a proč to těm nenechavcům aspoň trochu neztíľit a mít aslespoň malou ąanci, ľe si radąi vezmou auto který stojí o 5M dál a evidentně je méně zabezpečené...
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Uživatelský avatar
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 12. říj 2006, 21:10
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ARow » sob 23. čer 2007, 10:36

jojo vsechno pravda ale to ze maji druhy zapad az C3 atd me vcelku mrzi protoze konkurence to nabizi jiz dlouhou dobu...
Xsara 1,4i SX,rv99, 5dv, jenom skoda ze zelena metla :)
ARow
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 9. kvě 2007, 17:04
Bydliště: Praha

Příspěvekod drystone » pon 29. říj 2007, 21:17

Také jdu do T-Mobile Locator "Kde je"... To je zatím základ a je to super věc.
Jde vyhledávat i pomocí GPS a to zcela přeně narozdíl od GSM, ale je nutná přímá viditelnost. Zajedou s autem do plechové haly a s vyhledáním je konec. GSM ztratí signál teprve někde v podzemí apod.

No a dál bych to moľná dovybavil tímto důmyslným zařízením http://bladox.cz/prod_motion.php?lang=cz Otázka je, zda je to jeątě k dostání, není to zrovna novinka.

Jinak tady píąete o tom dobíjení mobilu a to o nepřetrľitém. Chtěl bych jako upozornit na jednu věc - můľe se při tomto poąkodit akumulátor a začne hořet baterie!! Nebo i nabíječka... Ne kaľdá samozřejmě, ale je to podobně pravděpodobné jako ľe vám ukradnou auto! Proto rozhodně nebudu dobíjet neustále, a protoľe mobil bude spíąe nepřístupný, tak k němu inplantuju i tepelnou pojistku (tu slavnou z oprav motorku ventilace - v niľąí hodnotě samozřejmě).
V Plzni např. nedávno vyhořela prodejna Rovos, kam chodím nakupovat elektrosoučástky. Majitel nechal dobíjet akumulátor přes noc. Znám i jiné případy. Tak bacha, byla by to drahá sranda!
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázek
Uživatelský avatar
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 11. úno 2006, 9:22
Bydliště: Plzeň-Jih

Příspěvekod bleriot11 » úte 30. říj 2007, 0:18

bleriot11 píše:Mám tam Alcatel one touch(velmi starý kąunt) bez baterky,napájení přez 5V stabilizátor napětí nozmálně ze sítě auta.Za moľná 3 roky co to pouľívám se mi vypl jednou.ľádné pohybové ani otřesová čidlo tam nemám(zdroj faleąných poplachů) jen na odemknutí nebo na otevření.
Jak jsem psal je bez baterie,nic nedobíjím-poľár baterie v telefonu nehrozí
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Příspěvekod drystone » úte 30. říj 2007, 11:26

To bleriot11: Jasně. Taky jsem se Nokii takto znaľil uchodit bez baterie, ale nejdeto... Teda vąechno jde, ale.....víą jak... za to úsilí mi to nestojí.
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázek
Uživatelský avatar
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 11. úno 2006, 9:22
Bydliště: Plzeň-Jih

Příspěvekod bleriot11 » úte 30. říj 2007, 13:36

drystone:aľ budeą mít to "důmyslné zařízení "tak se tu pochlub ,taky mě to zajímá.Byl by z toho i dobrý alarm na barák.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Příspěvekod drystone » úte 30. říj 2007, 17:37

To asi aľ v budoucnu, jeątě nevím. Ale tohle je právě dobré do auta a taky je to pro auto konstruované. Na barák tam myslím mají zase jiné podobné zařízení. Ale taky by to ąlo pouľít to jo.
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázek
Uživatelský avatar
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 11. úno 2006, 9:22
Bydliště: Plzeň-Jih

Příspěvekod bleriot11 » úte 30. říj 2007, 17:59

To jo,ale aľ barák ukradnou tak ho snáze najdeą. :lol:
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: Nedostatek xsary v bezpecnosti

Příspěvekod bleriot11 » ned 29. bře 2009, 21:02

Tak se mi už podařilo doma zapomenout mobil.No, byl jsem z autem na cestách a potřeboval volat domu.Jedním tajným vypínačen aktivoval "alarmový mobil"v autě ,žena byla tak chytrá že jí to došlo a doma zvedla můj mobil a krásně jsem vyřídil po telefonu co bylo třeba.Takže alarm se osvědčil i jako nouzový telefon :jup:
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: Nedostatek xsary v bezpecnosti

Příspěvekod Max_Damager » úte 28. dub 2009, 10:41

no vidíš, tak to je dobrý postřeh a toho bych mohl taky někdy využít až se mi stane podobná situace. Jo jinak ten tvůj mobilní alarm funguje perfektně, ještě mě za ty 2 roky nezklamal. V zimě se sice telefon párkrát vypnul, ale jak se oteplilo, tak to zase běží.
ExMaxSARA II 1.6 16V CHRONO
Citroën C4 VTS 2.0 HDi 2008
Škoda Octavia III 1.2TSI 2013
Uživatelský avatar
Max_Damager
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 762
Registrován: stř 9. kvě 2007, 21:55
Bydliště: Praha-Hradec Králové
Vůz: Škoda Octavia III 1.2TSI

Re: Nedostatek xsary v bezpecnosti

Příspěvekod bleriot11 » úte 28. dub 2009, 18:16

super jsem rád,že to funguje.Já jsem taky 100% spokojen
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Uživatelský avatar
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1447
Registrován: pát 29. pro 2006, 19:32
Bydliště: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: Nedostatek xsary v bezpecnosti

Příspěvekod Jufk » stř 29. dub 2009, 10:59

Tak jsem pročetl celé tohle téma několikrát a už vůbec z toho nejsem moudrej. Nějak se mi to motá co máš za to zabezpečení? Tarif od T-mobile to jsem pochopil, ale kontrolu otevření dveří máš jakou? A zkoušel jsi i jiné telefony než ten Alcatel já mám dojem, že by šly napojit všechny jen musíš zjistit na kterém kontaktu v telefonu dává baterie plus a míus. No apak nějaký ten "měnič" z 12 v na napětí se kterým pracuje telefon to si vyřešil jak? Nechce se mi kupovat kvůli tomu origo adaptér. Asi jsem jouza, že to nechápu tak se omlouvám za hloupé otázky :klik: . Tenhle systém se mi docela zamlouvá nechci klasický alarm,protože parkuju často daleko od domu a v ulici pořád něco houká. Různé pagery, lokátory apod. drahé vynálezy se mi k ceně auta zdají zbytečné a to nemluvím o radosti z každé ušetřené koruny.
Díky předem za rady.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv 23. říj 2008, 11:39
Bydliště: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Nedostatek xsary v bezpecnosti

Příspěvekod Max_Damager » stř 29. dub 2009, 13:11

To víš, to je patent made by bleriot11 :ooo: :jup:
ExMaxSARA II 1.6 16V CHRONO
Citroën C4 VTS 2.0 HDi 2008
Škoda Octavia III 1.2TSI 2013
Uživatelský avatar
Max_Damager
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 762
Registrován: stř 9. kvě 2007, 21:55
Bydliště: Praha-Hradec Králové
Vůz: Škoda Octavia III 1.2TSI

Re: Nedostatek xsary v bezpecnosti

Příspěvekod Jufk » stř 29. dub 2009, 15:31

Tak snad pan letec a dobyvatel nebes, :klik: , velký a dokonalý, :klik: , jedinečný a všemohoucí, :klik: , jeho veličenstvo Bleriot dvojitá jednička nebude skoupý a za malou almužničku se podělí a dovolí poníženě žadonícímu :klik: využít licenci k jeho vynálezu a nainstalovat si také to perpétummobile do svého vozu.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv 23. říj 2008, 11:39
Bydliště: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

PředchozíDalší

Zpět na Zabezpečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků