imobilizer

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

imobilizer

Příspěvekod 9 » pon 15. kvě 2006, 14:08

dal?í věc,?e jsem při?el k autu a z ničeho nic nenastartuju-v?ecko by jelo,ale čerpadlo nečerpá. Pojistky v pořádku, elektrika do něho jde jenom půlkou takový tý zásuvky k němu. druhej den se nastartovalo bez problemů. Podruhý se to nerozjelo ani druhej den, tak sme tam předčerpali ručnim čerpadýlkem ze 105ky motor chytnul a zas jezdim bez problemů. Někdo říká, ?e to je imobilizer,kdy? naběhne alternátor tak se vypne a čerpadlo čerpá. Kluk, se kterym sme to ře?ili, říkal, ?e se spí? kou?e čerpadlo. Imobilizer je asi o tom, prolízt celý auto, jestlli tam neni někde uvolněnej - tedy spousta času. Čerpadlo zas koupim nový a problem zůstane. Přijde mi to spí? na ten imobilizer. Jak se dá odpojit nebo nemá někdo jeho plánek ? xs.1,6i(97).
9
 

Příspěvekod Martinez » pon 15. kvě 2006, 17:13

Neviem ci poradim, ale ... tvoja xsara ma v pripade nehody system ktory prerusi dodavku paliva. Ked to aj nabuduce nenakopne skus otvorit kapotu a jak do toho kukas tak na lavej strane (pri pravom tlmici) je taky cerveny cudlik ktory ked stlacis palivo by malo ist normalne. Skus, uvidis
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa Bratislava http://www.eoil.sk
Uživatelský avatar
Martinez
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 127
Registrován: sob 18. úno 2006, 13:24
Bydliště: Bratislava
Vůz: Xsara

Příspěvekod 9 » stř 17. kvě 2006, 9:02

nikdy sem si tam toho nev?im, ale podívám se. řek bych ale, ?e tohle to nebude, jeliko? auto normálně stojí na parkovi?ti a nikdy sem s nim ani do ničeho nedrcnul. Nechci to zakřiknout zatim startuju bez problémů, snad se to zas neočekávaně neobjeví.
9
 

Příspěvekod Martinez » stř 17. kvě 2006, 13:02

nemusis to mat burane. Chalani to tu riesili v obdobi zimy. Ze to zvykne prerusit aj ked auto nieje burane. Ved to normalne stlac ked to nabuduce nenakopne a uvidis :wink:
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa Bratislava http://www.eoil.sk
Uživatelský avatar
Martinez
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 127
Registrován: sob 18. úno 2006, 13:24
Bydliště: Bratislava
Vůz: Xsara

Příspěvekod dusang » čtv 18. kvě 2006, 8:18

Toto sa raz stalo aj mne. Odisiel som z parkoviska a po chvilke mi motor zastal. Skusal som vsetko mozne a motor stale nechcel naskocit. Potom som len tak zo srandy stlacil to cervene tlacitko a motor zrazu naskocil :)
Kedze je to francuzske auto, tak verim tomu, ze sa to aktivuje niekedy same od seba :lol:
Xsara 1.6i SX '98 Obrázek
Uživatelský avatar
dusang
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 64
Registrován: pát 15. črc 2005, 9:38
Bydliště: Martin, SR

Příspěvekod 9 » čtv 18. kvě 2006, 11:23

viděl jsem tam jen takovej červenej kryt jako nahoře vlevo od motoru. Je to ono? Nebo to je jinde?zespoda? Rad?i sem nic nemačkal,kdy? to jezdí. Mám 1,6 v nejmen?í výbavě-mů?e to třeba nemít?
9
 

Příspěvekod 9 » čtv 18. kvě 2006, 11:28

A při zmáčknutí toho čudlíku je třeba mít klíč v zapalování v pohotovostní poloze, to je logický nebo ne?
9
 

Příspěvekod Martinez » čtv 18. kvě 2006, 12:45

JUST PUSH IT !! :twisted:
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa Bratislava http://www.eoil.sk
Uživatelský avatar
Martinez
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 127
Registrován: sob 18. úno 2006, 13:24
Bydliště: Bratislava
Vůz: Xsara

Příspěvekod 9 » pon 22. kvě 2006, 12:21

a nic, takovou červenou gumou pota?enwj čudlík, ?e jo? a? mačkám jak chci nenastartuju. Zůstává tedy čerpadlo nebo imobilizér.
9
 

Příspěvekod Marek » pon 22. kvě 2006, 20:17

Imobilizér potřebuje ke správné činnosti chip v klíči. Komunikuje s ním pomocí cívky ve spínací skřínce. Zkusil bych jiný klíč (pokud je k dispozici). Je to zku?enost ze skutečného případu. Pokud se ani potom neozve čerpadlo po otočení klíčku do polohy jízda, je třeba změřit napětí na čerpadle.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Příspěvekod Sbohem vąem » úte 23. kvě 2006, 18:02

Souhlasím s Markem skusit jiný klíč stalo se mi to kdysi na Fordu a bylo to úplně přesné co ty tady popisuje?,jen?e mě rok na to začlo bzučet podivně čerpadlo a ode?lo taky.Tak jsem to auto prodal.Co? ti rozhodně neradím.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod 9 » stř 24. kvě 2006, 9:23

koupil jsem auto s jednim klíčkem, druhej jsem s očipováním nechal přidělat. Nefunguje to ani na jeden. Uva?ujem o tom dát tam je?tě jedno elektrický čerpadlo z vrakovi?tě hned k motoru napojený na baterku.Aby prostě rozjelo alternátor. Otázka je co udělá čerpadlo navíc, při normální jízdě? Nebo jak se dá vyru?it ten imobilizér, věc je to stejně k ničemu.
9
 

druhej klíček

Příspěvekod MP » stř 24. kvě 2006, 14:47

Kolik tě stál ten druhej klíček , prosím . Jestli to není tajný :D
Já mám taky jeden a říkám si ?e bych si ho nechal dodělat . Mám v něm i DO k centrálu . Dík ...
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod tygrik007 » stř 24. kvě 2006, 15:03

byl jsem v citroenu a tam mi rekli cenu klice primo podle VIN, mam totiz zlomenej klic v dalkaci. ceny: klic 600, dalkac cca 4000. udajne lze objednat jen ten klicek a nechat si to predelat do fungujiciho dalkace, takze 600 + naprogramovani. horsi je to s cnou karty s kodem ta je 1500.
Xsara 1.9D rok 2000
Uživatelský avatar
tygrik007
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned 30. dub 2006, 16:50
Bydliště: Prostejovsko

Příspěvekod MP » stř 24. kvě 2006, 19:11

Dík za info....no klíč si asi udělat nechám.A to DO v něm za ty prachy asi o?elím ...
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Další

Zpět na Zabezpečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků