Zapojení alarmu do Xsary

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod VrusXY » ned 5. říj 2008, 15:38

Zdravim přátelé,

mám na Vás dotaz.Pořídil jsem si alarm,chtěl jsem ho zapojit a ejhle.Kabeláž je nějaká zmatená a frantíci maj úplně jiné barevné značení.Máte někdo zkušenosti se zapojením popř. srozumitelné el. schéma?Na netu jsem našel jen samé nesrozumitelné.


Děkuji předem za odpovědi a snahu pomoci.

VrusXY
VrusXY
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 5. říj 2008, 15:30
Vůz: Citroen Xsara 1.4i benzin 98

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod Rope » ned 5. říj 2008, 15:50

A v čem mají frantici zmatené značení? Jako že zem není hnědá nebo černá? Kolik alarmu si už zapojoval? Co je to za alarm?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod engila » ned 5. říj 2008, 17:14

napis co potrebujes a budu se ti snazit pomoct,pred mesicem jsem ho daval do svy.... :lol: :wink:
Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D ted Xsara II 1.4
engila
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 2. črc 2008, 9:54
Bydliště: Plzeň
Vůz: Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D -minulost... ted Xsara II 1.4

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod VrusXY » ned 5. říj 2008, 18:49

Je to Alarm RADIX 2TN,je to můj první co zapojuju.Návod co mi k tomu dali pro Xsaru je dost zmatenej.Potřeboval bych vědět v jakých místech je relátko pro centrál a nebo jakou barvu mají kabely u centrálu.V návodu totiž mám: Dle tipu-hnědá-hnědá,hnědá-šedá,hnědá oranžová. :cry:
Oranžová tam není takže tahle možnost odpadá ale hnědá je 2x a šedá jednou.No a teď babo raď. :D Všechny stříhat a zkoušet fakt nechci. :lol:


Opět díky za radu.

P.S.:Pojmem FRANTÍCI jsem nemyslel nic zlého.Jsem s Xsaru nadmíru spokojen. :driv:
VrusXY
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 5. říj 2008, 15:30
Vůz: Citroen Xsara 1.4i benzin 98

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod engila » ned 5. říj 2008, 19:19

jej tak tohle jsem resil taky,..ja to resil ale zpusobem promerit to,coz znamena ze jsem odizoloval vsechny kabely co sli k zamku,a zkousel jak kdy a za jakych okolnosti sepne central-jinak ve dverich to je zlutej se zelenym prouzkem a zlutej a zelenej(nejsem si 100% jist),ale musis to propipat multimetrem ve dvernim stekru,pac v z ty prechodky uz jdou jiny barvy,...popr. na www.xsara.cz si stahni schema na central-jsou tam cisla kabelu a ty souhlasi-alespon u me xsary...a podle popisu jsi si to objednaval z levnealarmy.cz co? :lol:
Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D ted Xsara II 1.4
engila
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 2. črc 2008, 9:54
Bydliště: Plzeň
Vůz: Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D -minulost... ted Xsara II 1.4

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod Rope » ned 5. říj 2008, 19:36

Přesně tuhle odpověď jsem čekal, pak to nemá na cestách houkat, šmejd a ještě "odborně" zapojený. Nic ve zlém. U xsary jsou dvě možnosti zapojení centrálu, poznáš to jednoduše tak že otvřeš dveře, zacvakneš zámek a zamkneš dveře. Pak odpojíš průchodku ve dveřích a pokud se zámky otevřou je to možnostč.dvě a to že se centrál ovládá po jednomdrátu v průchodce a to je hnědý. Přizemněním tohoto kabelu uzamkneš a odzemnění, ( do vzduchu) odemkneš.
Jakou máš xsaru 1 nebo s bsi?
Jo a návody od Tulacha, to je jako pravda od cigana. Znám ho deset let tak vím o čem mluvím.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod engila » pon 6. říj 2008, 7:14

jak myslis na cestach houkat? :?: :?:
Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D ted Xsara II 1.4
engila
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 2. črc 2008, 9:54
Bydliště: Plzeň
Vůz: Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D -minulost... ted Xsara II 1.4

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod VrusXY » pon 6. říj 2008, 14:03

Díky oběma za rady.Teď už se s tím poperu.Jinak jj mám ten alarm z levnealarmy.cz a jinak mám Xsaru I.Doufám,že se mi snad příští rok podaří zůčastnit se nějakého toho srazíku.Ještě jednou díky Vám oběma. :jup:

VrusXY
VrusXY
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 5. říj 2008, 15:30
Vůz: Citroen Xsara 1.4i benzin 98

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod Rope » pon 6. říj 2008, 20:23

engila píše:jak myslis na cestach houkat? :?: :?:

Myslím tím že pak na cestě houká auto, to na cestě je obrazně, může houkat i na parkovišti. 8)
Většina alarmu prodávaných "nejlevnějším prodejcem" u nás , stojí za ..., málo peněz málo muziky. A kombinace s tím že si to zapojuje člověk, který tomu vůbec nerozumí se rovná houkání na ulicích.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod engila » úte 7. říj 2008, 7:41

tak s houkanim nemuzu souhlasit,ja mam jiz kupovany takhle treti alarm montovany sve pomoci do tretiho auta a jen jednou jsem mel problem s "houkanim" kdyz jsem mel spatne nastelovany otresovy cidlo a projela kolem treba tramvaj,ale jinak si nemuzu stezovat,a ze by mi houkalo auto pred barakem,to by me hodni sousedi jiste upozornili,at si to dam nekam kde tomu opravdu rozumi,...ale je fakt ze jsem to jiz nekolikrat videl hokat auto z niceho nic,...ale jde jen o sikovnost jak to zapojit a nastavit,...si myslim ja.... :?
Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D ted Xsara II 1.4
engila
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 2. črc 2008, 9:54
Bydliště: Plzeň
Vůz: Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D -minulost... ted Xsara II 1.4

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod Rope » úte 7. říj 2008, 19:37

Tak ty se mnou nemůžeš souhlasit a houkalo ti to jen jednou (asi jsi šikulka) a pak jsou ti co se mnou souhlasí a těm před domem houkají auta těch co takhle šikovní nejsou.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod engila » stř 8. říj 2008, 6:34

ono kdyby lidi trosku utlumili otresovy cidlo,tak to maji ok,pac vetsinou ty alarmy za litr nemaji nic jinyho nez otresovej senzor,imobilizacni rele,hlidani dveri a kapoty a kdyz clovek investuje vic do kvalitnejsiho,tak si ho stejnak necha zapojit od firmy,alespon ja bych to tak udelal...a pak je klid....
Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D ted Xsara II 1.4
engila
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 2. črc 2008, 9:54
Bydliště: Plzeň
Vůz: Coupe, 1.8i 8v, r.v. 98 takova zelena s uza zvukem vyfuku:D -minulost... ted Xsara II 1.4

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod Rope » stř 8. říj 2008, 19:32

Ono se to řekne "kdyby utlumili otřesové čidlo", ale ty krámy fungují tak že to prostě seřídíš, pak přejedš přes koleje a je to v pytli. Zkrátka by si jenom šteloval. "Slušné alarmy" otřesáky nemají, proč? Protože je to naprd a používá se ultrazvuk a náklon, popř. senzory tříštění skla. Před pár týdny jsme měl na dílně mé staré auto, alarm jsem tam instaloval před sedmi léty a světe div se (zainteresovaní se nediví) on ten alarm funguje, včetně ultrazvuků. Až jednou budou třeba magiccary na trhu sedm let, tak jsem zvědavý kolik jich bude fungovat.
Ale to jsme došli dost daleko, jedno je jisté, že slušný alarm nekoupíš přes ulici jako rohlíky. Dovozci si školí techniky a pak to stojí za to.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Zapojení alarmu do Xsary

Příspěvekod majobel » stř 25. bře 2009, 14:35

Zdar. Tak aj ja som sa rozhodol, ze aj ja chcem alarm do mojej xsary. Ked som ju kupoval cca mesiac tak som dostal kluc s DO, dal som do neho baterku ale aj tak nefunguje. Do servisu sa mi moc nechce tak chcem ine riesenie. Z mojej skodovky, ktoru som dal zosrotovat som vybral alarm http://www.alarmshop.sk/pdf/portman818.pdf tu je schema ku nemu. Tak moja otazka znie ako sa da to pripojit k mojmu centralu ??? Neaka schema tych kablikov co idu do riadiacej jednotky pod volantom ??? Vopred dakujem vsetkym.

PS: este sa chcem spytat ako sa da vybrat ta riadiaca jednotka na zamykanie ???? su tam 2 konktory jeden zlty jeden cerveny ak sa dobre pamatam ale neviem to vytiahnut. prosim aspon o toto.
PS1: Nasiel som schemu od haynesa ale je na figu lebo je to nekvalitne soskenovane. Nemohol by niekto ak to niekto ma skennut to? Ide o "diagram 14" a poslat na mail ??? Dakujem

moj mail: bella@tuchyna.sk


Majo

Citroen Xsara Break (I) 1.9 TD , r.v. 10/98, cca 150 000 km na tachu.(skor nepodstivych:D)
majobel
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 9. úno 2009, 7:02
Vůz: Citroen Xsara Break 1.9 TD , r.v. 10/98, cca 150 000 km na tachu.(skor nepodstivych:D)


Zpět na Zabezpečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků