Kľúče ku xsare

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Kľúče ku xsare

Příspěvekod mio » úte 13. kvě 2014, 20:22

Vždy jsem opravoval pouze ulomené klíče.Takže čip imo musíš opatrně vyjmout popř. rozříznout plast klíče.Vždy jsem si nechal vyrobit nový neorigo klíč bez imo, cca 200 kč.Nový klíč (plast) jsem opatrně zabrousil do tvaru původního klíče aby dobře fungovalo zaklopení do DO.Provrtal dírku na nýt.Pak musíš navrtat dírku do nového klíče na vložení čipu.Dávej pozor a nejprve vyzkoušej v jaké vzdálenosti od spínací skřínky musíš čip navrtat aby ho přijímač rozeznal.Už se mě stalo u berlinga že jsem musel čip navrtat co nejblíže ke spínací skřínce , na kraj plastu klíče.Trošku větší vzdálenost a už nefungoval.Čip jsem vždy zalepil tavnou,ta neublíží :D .
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1266
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Ztráta klíče co dělat

Příspěvekod xsaraplus » úte 25. lis 2014, 5:42

Ahoj, ztratil jsem u Xsary 1.9 D ročník 99, zřejmě bez BSI?? klíče s dálkovým ovládáním. Našel jsme doma záložní klíče, takže manuálně otevřu dveře, ale neodjedu, protože samozřejmě bliká imobilizér. Jaký je ted postup? Musím do Citroënu na spárování a koupit nový klíček s DO, nebo nějak spáruju s imobilizérem ten nový klíč sám? Blbé je, že s autem neodjedu. Prosím o pomoc, kdyžtak volejte 608979525, musím se nechat odtáhnout nebo to nějak sám zvládnu odjet?
Citroën Xsara Coupé 1.9 D 51 kW ročník 1999
xsaraplus
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 234
Registrován: stř 14. říj 2009, 2:08
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara 1.9 D

Druhý klíč

Příspěvekod medvid » čtv 12. úno 2015, 21:35

Nevím kde se stala chyba, ale jde vám u dvojkové xsary druhým klíčem nastartovat?

Mě totiž ne, ale odemknout jde v pohodě a v zapalování s ním nejde otočit vůbec.

V čem může být problém?
medvid
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 8. led 2012, 1:09
Bydliště: F-M/Brno
Vůz: Xsara 1.6 16v LPG

Re: Kľúče ku xsare

Příspěvekod Rope » pát 13. úno 2015, 14:23

špatně vyfrézovaný? vychozená spínačka. Měl jsem na jedné jedničkové dodělaný klíč a ten pasoval jen do řidičových a spínačky, zadek a spolujezdec né, borec co to frezoval podle originálu byl hotový.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Kľúče ku xsare

Příspěvekod medvid » pát 13. úno 2015, 20:48

no pořádně jsem se podíval na klíče oba a je vidět, že první klíč je už zaoblený na špičce... a druhý je rovný... takže přefrézovat co? klíč nebo spínací skříňku
medvid
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 8. led 2012, 1:09
Bydliště: F-M/Brno
Vůz: Xsara 1.6 16v LPG

Re: Kľúče ku xsare

Příspěvekod Rope » pát 13. úno 2015, 21:27

Spíš klíč, spímačka je až ta druhá horší možnost.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

xsara strata kluča

Příspěvekod speedy__11 » sob 16. kvě 2015, 14:33

zdar pani mam xaru a včera sa mi stala neprijemna situacia mal som od auta len jeden kluč a včera som ho stratil.. viete mi poradit čo mam urobiť..??? alebo ako postupovať dalej??
speedy__11
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 20. srp 2013, 20:29
Bydliště: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara 1.9 TD (1998)

Re: xsara strata kluča

Příspěvekod baffy » sob 16. kvě 2015, 20:15

Zrejme dve možnosti. Navštíviť citroen s velkým techničákom ,cena neviem .Druhá možnosť vrakovisko ,alebo inzertný portál s tým že si vymeníš komplet zámky so spínačkou.Ja osobne by som to riešil cez ten citroen
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Kľúče ku xsare

Příspěvekod vlasta0303 » čtv 21. kvě 2015, 15:32

Ahoj.A nezapomeň na víčko nádrže! :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
vlasta0303
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 417
Registrován: sob 13. úno 2010, 20:41
Bydliště: Plzeň-Locháč
Vůz: xsara-picasso 1.8i16v r.v.03 85kw B/LPG

Re: Kľúče ku xsare

Příspěvekod sateli » stř 27. kvě 2015, 15:02

Mám pouze jeden klíč na všechno.Tak jsem si říkala že si raději nechám udělat ještě jeden,náhradní.Zajedu tedy do Citroenu,myslím že by v Olmiku měl být.Tak stačí když vezmu velký techničák?Udělají mi ten sám aby nebylo potřeba nic měnit?
Citroen Xsaruška exclusive break 10/1998 1,8 16V stříbrná krasavice.
První auto škoda 105 ještě z tuzexu,naboural syn.Následovalo:favorit- plyn,ford fiesta a forman,ten byl k nezaplacení.Zavařil ho vnuk.
sateli
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 57
Registrován: sob 18. dub 2015, 16:39
Bydliště: Prostějov
Vůz: citroen xsara exclusive break 10/ 1998 1,8 16V

Re: Kľúče ku xsare

Příspěvekod empík » stř 27. kvě 2015, 16:57

Urobiť urobia, ale je to dosť drahé. Pri niektorých autách to dosahuje skoro desatinu ceny auta. Známy nechal robiť klúč ku Renaultu a stál ho vyše 140 éčiek. :roll:
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Kľúče ku xsare

Příspěvekod Rope » stř 27. kvě 2015, 18:32

Ja nechal dělat na modrou rezervní rok2002 a stál snad 1.100,- přímo podle vinu a jen jsem si ho nakodoval k imobiliseru.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Druhý klíč, dálkové ovládání centralu a kufr

Příspěvekod TazikCZ_2.0_Hdi » úte 17. říj 2017, 18:06

Zdravím dámy a pánové. Už jsem psal na jedno fórum,ale moc jsem se nedozvěděl, tak zkusím i zde. Jsem tu nový, nevím zda to tu někde už někdo někdy neřešil,ale zkusím to. Ve zkratce můj problém. zřejmě ovladač v klíči DO mi vybíjí baterku. Sice mohla být vadná baterie při koupi nové,ale to se mi moc nechce věřit. Jedná se o to, že má xsara má otevírání kufru pouze na centrál. To se stává že i pře otočení klíčku v zámku neotevře přes central když dálka nejde a pak vzniká problém že se nedostanu vůbec do kufru. Baterku po koupi jsem měřil a měla 3,07V. To by bylo ok, avšak za dva dny jsem do auta lezl cca 10X a baterie po dvou dnech byla hin, doma jsem ji změřil a měla už jen 2,4 V. Na předchozím fóru jsem už zjistil, že má xsara nemá manuální zámek na klíč (toto výrobce pohnojil), nikde není ani žádná páčka u řidiče. z toho vyplívá, že pokud deska centralu v klíčí může být hin, by bylo dobré sehnat druhou . Tady se ovšem už musím poradit. Pokud bych koupil klíč z druhého auta, třeba na vrakáči nebo alespoň desku centrálu, lze ji vůbec s mým autem - Centralem spárovat nebo ne? Pokud lze, lze to lehce nějak třeba jako u předchozího mého auta Opel Astra G, tam stačilo originál klíč strčit do zapalování, otočit na elektriku a zmáčknout a podržet zamčení, či odemčení dveří dokud nezareagoval central a tím byl klíč naspárovaný. Takže pokud lze naspárovat central z jiného auta (xsar), lze to udělat takto jednoduše podobně, nebo se to musí složitě přes počítač, diagnostiku atd? Prosím o radu, nechci zkoušet jen tak a vyhodit třeba peníze do luftu. Jedná se o vozidlo CItroen XSARA Break, 2,0 HDi 66KW RHY ,rok vyroby 2003. Předem děkuji za odpovědi.
TazikCZ_2.0_Hdi
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 17. říj 2017, 17:52
Bydliště: Zlín
Vůz: Citroen Xsara Break, 2,0 HDi 66KW RHY

Re: Druhý klíč, dálkové ovládání centralu a kufr

Příspěvekod empík » úte 17. říj 2017, 18:49

Klúč na Xsaru sa dá napárovať len cez diagnostiku a je tam potrebné ešte mať ochranný kód. Bez neho je to podstatne drahšie.
Diaľkové vyskúšaš tak, že do série s baterkou zapojíš multimeter na meranie prúdu na najmenší rozsah (2mA). Pri dobrom diaľkovom by mal byť odber v kľude nemerateľný a pri zatlačení tlačidla do 3mA. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Druhý klíč, dálkové ovládání centralu a kufr

Příspěvekod TazikCZ_2.0_Hdi » úte 17. říj 2017, 22:29

Čiže mi chces povedať, že sa aj len doska centrálu v klúči musí spárovať s autom len cez diagnostiku? Bavíme se o centrále naozaj a nemyslíš náhodú imobilizer? Lebo imobilizer mi je jasné že musí byť cez pc naspárovaný.
TazikCZ_2.0_Hdi
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 17. říj 2017, 17:52
Bydliště: Zlín
Vůz: Citroen Xsara Break, 2,0 HDi 66KW RHY

PředchozíDalší

Zpět na Zabezpečení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků