Nefunguje regulace teploty aut. klima

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Nefunguje regulace teploty aut. klima

Příspěvekod spy » ned 7. led 2007, 16:59

Ahojte, mám takový problém který se mi objevil s příchodem zimy. Mám takový dojem ?e mi moc nefunguje regulace topení.

Projevuje se to tak, ?e si nastavím nějakou teplotu (řekněme 22), větráky dám na AUTO a směr vět?inou na okna, pak nahoru a dolu. Po pár minutách, co se ohřeje topení, tak začně topit stra?ně moc a zhruba 5-10 minut je v autě fakt vedro. Zhruba tak nejdéle do půl hodinky se to srovná na nějakou příjemnou hodnotu, pak ale začně z výdechů jít jenom vlahý vzduch - a tak si při del?ích cestách (v řádech hodin) musím krapet přidat, vět?inou skončím tak na 24-25 stupnich.

Kdy? dám teplotu "na plnej kotel", tak topí v pohodě (i po těch 2 h jízdy) - teda..hodně:-) Ale kdy? to dám na jakoukoliv regulovatelnou hodnotu tak je to takový divný.

Zkou?el sem i třeba začínat s teplotou nastavenou na 18st, aby to tak nehřálo ale aspoň ofukovalo okna, ale to taky moc nepomáhá. Zdá se mi ?e topí míň, ale furt je to v první čtvrt hodině docela nepříjemný vedro.

Zdá se mi ?e je něco ?patně s regulací teploty vzduchu který se vhání do kabiny, nevím jestli čidlo teploty v kabině, nebo jestli čidlo venkovního (nasávaného vzduchu) (jestli tam je?:-)). Nebo něco jiného ? Poradíte?

Dík !

Chtěl bych jet do servisu s nějakýma nápadama na co se mají mrknout

P.S. Xsara 98, 1,8i s klimou
P.P.S. Diagnostika klimo?ky nic nezjistila (akorát stála 700 :? ) a kdy? to měli v servisu tak to asi měli furt na max a tam to bohu?el topí furt:( Tak?e nezjistili nic. Chci zkusit jiný servis.
Uživatelský avatar
spy
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 8. kvě 2006, 15:26
Bydliště: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Příspěvekod lobello » ned 7. led 2007, 17:14

no ja klimu nemam ale v ocovej oktavke bol taky isty problem a chyba
bola v senzore ktory sleduje teplotu vo vnutri kabiny -to len ak mas automaticku klimu co asi mas
Uživatelský avatar
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 5. led 2007, 16:27
Bydliště: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Příspěvekod Sbohem vąem » ned 7. led 2007, 19:56

Zkus vytáhnout ten rámeček kde máš ukazatel hodin a venkovní teploty na levé straně po vyndání je čidlo,které snímá vnitřní teplotu ve voze,zkus ho očistít.nebo jestli není problém v termostatu.

Jen mám dojem,že xsara topí líp a dřív než Vaz2101,který jsem měl a když chci v autě chladit ,tak topení musím úplně vypnout ,bo bych v tom asi zd....,taký máte ten pocit ?
Sbohem vąem
 

Příspěvekod spy » ned 7. led 2007, 21:53

Kvido píše:Zkus vytáhnout ten rámeček kde máš ukazatel hodin a venkovní teploty na levé straně po vyndání je čidlo,které snímá vnitřní teplotu ve voze,zkus ho očistít.nebo jestli není problém v termostatu.

Už sem na to taky myslel že bych na to mrknul, ale vůbec netušim jak do toho hnípnout a vyndat aniž bych nerozlámal celou přístrojovku... Neměl bys nějakej tip jak se k tomu dostat? Myslim že sem tu viděl nějaký thread od Tebe kde si to měl zrovna rozdělaný, nebo možná to byl někdo jiný...

Asi ho zkusim nějak očistit a když to nepomůže tak vyměnit. Uvidíme.

Jo a termostat sem měnil docela nedávno...takže ten snad špatnej nebude.
Uživatelský avatar
spy
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 8. kvě 2006, 15:26
Bydliště: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Příspěvekod drystone » ned 7. led 2007, 22:12

Mě se thle co popisuješ neděje. Mám teplotu nastavenou stále na 20 nebo 22 stupňů. Poprvé to trochu přetopí, ale takto to rozhodně nepociťuji. Na manuál téměř nepřecházím.
Asi by to mohlo být v čidle.

Ale pozor, pokud máš nastaven ofuk na čelní sko, tak to jede na automatický program a to si to pak dělá co chce (podle teploty venku asi)!!!
Uživatelský avatar
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 11. úno 2006, 9:22
Bydliště: Plzeň-Jih

Příspěvekod Sbohem vąem » ned 7. led 2007, 22:13

Někde to tady na fŕu už bylo ,jak to rozdělat,ale pokud si dobře pamatuju stačilo po bocích toho rámečku opatrně zapáčit a šlo to ven i s čidlem,které je vsazeno do toho rámečku.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod spy » ned 7. led 2007, 22:49

drystone píše:Mě se thle co popisuješ neděje. Mám teplotu nastavenou stále na 20 nebo 22 stupňů. Poprvé to trochu přetopí, ale takto to rozhodně nepociťuji. Na manuál téměř nepřecházím.
Asi by to mohlo být v čidle.

Ale pozor, pokud máš nastaven ofuk na čelní sko, tak to jede na automatický program a to si to pak dělá co chce (podle teploty venku asi)!!!

JJ, o tom sem čet v manuálu, když pustim ofuk na čelní sklo tak to většinou topí ještě víc.
Řeším to většinou tak že nejdřív mam puštěný vzduch na okno, pak nahoru/dolu a pak jenom dolu na nohy. Občas to je ale dost blbý když se ti pak začnou hodně mlžit skla.
Uživatelský avatar
spy
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 8. kvě 2006, 15:26
Bydliště: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Příspěvekod spy » ned 7. led 2007, 22:51

Kvido píše:Někde to tady na fŕu už bylo ,jak to rozdělat,ale pokud si dobře pamatuju stačilo po bocích toho rámečku opatrně zapáčit a šlo to ven i s čidlem,které je vsazeno do toho rámečku.

OK, mrknu na to.
Uživatelský avatar
spy
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 8. kvě 2006, 15:26
Bydliště: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Příspěvekod MP » pon 8. led 2007, 8:24

http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.php?t=795

Jinak když to mám v poloze AUTO a regulaci proudění na čelní okno , tak to taky topí úplně nehorázně , to musím mít kolečko nastavení teploty tak 1 cm od krajní levé - studené polohy . Takže vypínám AUTO , nebo regulaci proudění posunu kousek nad polohu čelní okno a tím se automatika vyruší . Ale i tak to topí dost dobře . Při současným způsobu zimy , tedy takovej chladnější podzim , stačí když mám regulaci teploty tak maximálně v 1/3 rozsahu (od krajní studené polohy).A hlavně to topí skoro okamžitě ...
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Jenik » úte 9. led 2007, 12:47

Hm, tak to já sem na tom přesně opačně, mam kolečko otočený i v těchto teplech na max. a jde z toho jenom teplej vzduch (nicmoc), nedovedu si představit až bude -20 :( nevíte esli to nějak nesouvisí s klimou? (ta mi nefunguje už od září...)
Jenik
 

Příspěvekod Rudolf » stř 10. led 2007, 15:54

Nenapsal jsi jakou máš klimu. Já mám manuál. Taky se mě stává, že nastavím 22 stupňů a nejdřív topí jak čert a pak jde z výduchů vlahý vzduch nebo lehce teplý. Podle toho co zaznamená čidlo.Zřejmě čidlo později zaznamená teplo, proto to nejdřív tak topí, aby vyhřálo kabinu. 10 minut je hodně, záleží na teplotě v kabině jaká je tam zima.Zase na zadních sedačkách asi takové teplo nebude. Možná to čidlo mělo být umístěný někde jinde. Lepší to asi bude u automatiky. Jinak Xsara topí skvěle.
Na to čidlo se dostaneš lehce. Čistím ho 2x ročně. Je tam spoustu prachu. Vyloupni ten rámeček u hodin, jde lehce a vyndáš rámeček s čidlem. Ještě mě napadlo, jestli čidlo není vypadlé z rámečku. To už se mě stalo, ale to topilo méně, protože bylo spadlé uvnitř a tam bylo teplo.
Čau
Rudolf
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 16. črc 2005, 8:18
Bydliště: Karviná

Kurenie

Příspěvekod Jozef2413 » stř 10. led 2007, 20:01

Ja som mal podobny problem mnekurelo dost dobre ale roseli sa mi čelne avubec cele auto a tieš kurelo ako ste opisovali ale po dobrej konzultaci sme na vec kaplytakže je potrebne pozriet pelovy filter on sa sice javy ako dobry nesnažit sa ušetryt lebo už som skušal je taky jemny že sa proste neda ak som ho vymenil mam zatial pokoj klepy klep vymenu najdete tu na foru odpišete my dufam ako to dopadlo čauky.
Uživatelský avatar
Jozef2413
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř 3. led 2007, 21:50

Příspěvekod spy » stř 10. led 2007, 20:29

Ha, tak sem vyloupnul ten plast a co nevidím...čidlo nikde!

Někde tam ale asi bude, protože vidím takový ten bílý konektor, co je na foto tady, do kterého vede kábl z čidla.

Asi bude někde zapadlý za rádiem, nebo nedejbože pod.

Pokud bude nálada tak to kuchnu ještě dneska, nebo zejtra či o víkendu.
Uživatelský avatar
spy
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 8. kvě 2006, 15:26
Bydliště: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Příspěvekod spy » stř 10. led 2007, 22:26

Tak ztracené čidlo bylo nalezeno a zaparkováno zpět na své místo (bylo pod rádiem, nechápu jak se tam dostalo).

Doufám že to bude mít pozitivní vliv na moje problémy s teplotou.

P.S. Na pylový filtr se taky chystám, koukal sem na něj a asi ho hodně dlouho nikdo neměnil...
Uživatelský avatar
spy
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon 8. kvě 2006, 15:26
Bydliště: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Příspěvekod drystone » stř 10. led 2007, 23:26

No vidíš!!! Tak dej vědět jak ti to teď topí!
Uživatelský avatar
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 11. úno 2006, 9:22
Bydliště: Plzeň-Jih

Další

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků