Uhlíky ventilátoru

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Uhlíky ventilátoru

Příspěvekod sevc » pát 13. črc 2007, 8:03

Zdravím vąechny.
Sháním uhlíky k motorku ventilátoru. V dřívějąích příspěvcích jsem se dočetl, ľe po menąí úpravě tam jdou i z favorita (startéru).
Nemáte někdo zkuąenosti, jestli tam jdou napasovat také nějaké jiné ? Díky za odpovědi.

Xsara 1,9TD break
sevc
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 14. úno 2007, 8:37

Příspěvekod MP » pát 13. črc 2007, 13:14

Jo,jo..já je tam pouľil . Uhlíky ze startéru fáčka/felicie do ventilátoru na Berlingo ( stejnej jak Xsara ) , ale pak mi říkal borec co dělá startéry,altíky apod ľe to je z jinýho materiálu a nejsou vhodný - do startéru jsou takový barevně podobný mědi nebo nějaká podobná colours , ale v větráčku jsou takový černý ... takľe doporučil sehnat a upravit třeba z vysavaču , vrtačky , nebo podobnýho el. spotřebiče .
le fungovalo to i s těma ze startéru .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod pastynko » pát 13. črc 2007, 13:52

MP píše:Jo,jo..já je tam pouľil . Uhlíky ze startéru fáčka/felicie do ventilátoru na Berlingo ( stejnej jak Xsara ) , ale pak mi říkal borec co dělá startéry,altíky apod ľe to je z jinýho materiálu a nejsou vhodný - do startéru jsou takový barevně podobný mědi nebo nějaká podobná colours , ale v větráčku jsou takový černý ... takľe doporučil sehnat a upravit třeba z vysavaču , vrtačky , nebo podobnýho el. spotřebiče .
le fungovalo to i s těma ze startéru .


ja tam mam tiez nejake zo starteru, a funguju 8)
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Uživatelský avatar
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon 3. črc 2006, 12:07
Bydliště: SK, Bratislava

uhlíky

Příspěvekod Shingi » pon 4. srp 2008, 13:20

Zdravím. Tieľ sa trápim s tým neą»astným ventilátorom. zohnal som nové uhlíky z favorita a prispôsobil ich. chcem sa len spýta», či je treba vytvarova» aj tú kontaktnú plochu s rotorom. (podµa toho pôvodného uhlíku)? Díki
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 13. zář 2007, 13:40
Bydliště: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Re: uhlíky

Příspěvekod Miklásek » pon 4. srp 2008, 17:08

Shingi píše:Zdravím. Tieľ sa trápim s tým neą»astným ventilátorom. zohnal som nové uhlíky z favorita a prispôsobil ich. chcem sa len spýta», či je treba vytvarova» aj tú kontaktnú plochu s rotorom. (podµa toho pôvodného uhlíku)? Díki


no, mal by si. keby si ich nezabrusoval, nemalo vy sa nič sta» (časom sa zabrúsia samé), no pokial je plocha rovná, zo začiatku bude menąia dotyková plocha a mohlo by to robi» zlotu pretekajúcemu prúdu (prehrievanie napríklad). Teda aspoň moj názor. :oops:
Uživatelský avatar
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 292
Registrován: úte 20. kvě 2008, 21:25
Bydliště: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

uhlíky

Příspěvekod Shingi » úte 5. srp 2008, 7:40

Ďakujem za názor. v tejto oblasti som úplný nováčik. :lol:
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 13. zář 2007, 13:40
Bydliště: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Re: Uhlíky ventilátoru

Příspěvekod petr.rugby » ned 24. črc 2011, 17:56

Dobry den (cau)
Mám problem s ventilatorm a pistil jsem se do opravy. Mam picasso 2.0hdi rok 2001.digiklima. vymenil jsem v regulatoru dve soucastky jak jsem se docetl a to nezabralo. jinak kdyz dam aby by to foukalo tak to premysli 2minuty 5,treba i deset a pak zacne foukat a za chvili zase sam vypne a tak ruzne. a kdyz jede na pomalejsi rychlost tak jeste piska. Jak poznam jestli jsou uhliky v pohode? a jeste jestli tady najdu zapojeni spinaci skrinky abych to mohl promerit klidne i nejake fotky abych to mel jednodusi, jsem docela velky lajk co se tyce aut. moc dekuji za kazdou radu
petr.rugby
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 6. črc 2011, 20:14
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara piccaso 2.0HDI

Re: Uhlíky ventilátoru

Příspěvekod Cvrček » ned 24. črc 2011, 18:14

Jak poznáš,že jsou uhlíky v pohodě? Podívej se,jako moc vyjedou,když tam nemáš rotor s komutátorem.
A co se týče té spínačky. Chtělo by to do profilu doplnit i rok výroby tvé Xsarky. A jinak tady v elektrice najdeš ode mě téma týkající se zapečené spínačky. V zimě se mi toto přihodilo a jsou tam i fotky rozdělané elektrické části. A pak je tady na fóru návod od Milajdy22 na úpravu spínací skříńky,kde se dozvíš to,co potřebuješ.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Uhlíky ventilátoru

Příspěvekod petr.rugby » pon 25. črc 2011, 17:30

Takže abych zjistil zda jsou uhliky v pořádku musim rozebrat motor úplně nebo to poznám i v takovem to stavu rad bych jsem vlozil foto ale nejde mi to. A moc se omlouvám ale jak hledám tak hledám tak tu debatu o zapečené spínaci skřínce nemuzu najít.
petr.rugby
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 6. črc 2011, 20:14
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara piccaso 2.0HDI

Re: Uhlíky ventilátoru

Příspěvekod Cvrček » pon 25. črc 2011, 18:26

No ono to rozebírat nemusíš. Omlouvám se, ale občas se divím některým dotazům a rejpnu blbostí. A tentokrát jsi se chytil.
Teď vážně. Jakmile ten ventilátor rozděláš a uvidíš na uhlíky,tak uvidíš i na komutátor A tam poznáš,jestli se uhlík dotýká,nebo ne. A když ho vyndáš,tak uvidíš,v jakém je stavu,plus jeho velikost.
A to téma o spínačce je zde .
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Uhlíky ventilátoru

Příspěvekod milajda22 » pon 25. črc 2011, 18:35

A já jen dodám že úprava spínací skříňky je popsaná zde nebo http://milajda22.sweb.cz/uprava%20skrinky.pdf, jestli máš picasso staršího roku výroby a upravenou jí ještě nemáš určitě nebudu sám kdo ti bude radit udělej to co nejdříve předejdeš si tak poškození spínací skříňky.
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků