OEM ovládání rádia

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

OEM ovládání rádia

Příspěvekod MasterOfPuppets » pon 6. srp 2007, 9:27

Mám zakoupený rádio Panasonic CQ-C5303N a potřeboval bych k němu redukci na ovládání rádia na volantu.
Původní rádio bylo : Philips 22RC465/35
Uľ jsem poptal několik prodejců a bylo mi řečeno, ľe redukci na tento druh rádia nemají, jen na multiplex. Jak vypadá rádio multiplex?
Nemá někdo zkuąenost s výrobou takového redukčního kabelu?
MasterOfPuppets
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 24. srp 2005, 11:19
Bydliště: Kladno, Střední Čechy
Vůz: Citroen Xsara I 1.8 VTS

OEM

Příspěvekod celam » pon 13. srp 2007, 7:10

Je prostě Xsara I, která má jeątě klasickou elektrickou sí» - to znamená ľe ke kaľdému spotřebiči vedou vodiče klasickým způsobem - zdroj - pojistka - vypínač - spotřebič a zpět ke zdroji (popsáno zjednoduąeně).
U Xsary II je zapojení uděláno jinak, vąe je vedeno k procesoru, který vąe ovládá a řídí (multiplex). Procesor je naprogramován, například rozsvícení světel po nastartování lze doprogramovat pouhou změnou software. Smůla pro nás obyčejné kutily je, ľe tady uľ neopravíme vůbec nic, protoľe na to nemáme vybavení.
Moľná, ľe jsem to nepopsal úplně přesně, ale rozdíl mezi oběma zapojeními to nastiňuje. Kdyľ tak mě někdo doplní a opraví. Moľná si řekneą a na co to tam cpali - uąetřili kopu peněz za vodiče a systém umoľňuje to, co starý systém neumoľňoval. Před pár lety jsem znal také jednoho, co si do zálohy kupoval k elektronickému vstřikování karburátor. Dnes uľ auto nemá - rozstřelil mu ho jeden debil na dálnici a karburátor má v regálu pořád....

S rádiem jsi udělal chybu, měl jsi napřed zjistit, zda lze rádio do Xsary zamontovat a koupit ho i s adaptérem, nebo to dát nějakému prodejci rádií s tím, ľe bude ručit za komunikaci mezi volantem a rádiem - mohl jsi mu vąe vrátit, pokud by to nefungovalo.

Teď k Tvému rádiu, zkus se podívat tady:

http://www.stualarm.cz/kategorie/car-au ... -systemum/

víc Ti asi neporadím, sám jsem o něčem podobném uvaľoval, ale pak jsem to právě kvůli komunikaci mezi volantem a rádiem vzdal. Nechtěl jsem, aby se mě někdo ptal na co mám na volantě ty cuplíky, kdyľ stejně ovládám rádio na jeho panelu....

Radek
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21. dub 2006, 8:48
Bydliště: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Příspěvekod ColinMcRay » pon 13. srp 2007, 11:23

já jsem si koupil autorádio pioneer ale se zapojením sem si hlavu nelámal protoľe bylo v mateerialech napsano ľe je moľnost připojení k ovl. na volantu... bylo jenľe nebylo v mých silách se v tom zase vrtat kdyľ se mi ten volant stejně nelíbí. Taxem se rozhodl ľe ho vyměním. Uplně přesně jak jiľ bylo řečeno se mě pár lidí zeptalo na co tam mám ty čudlíky na volantu :lol: tak se původní volant odporoučí ven z auta :twisted:
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Příspěvekod SilverGhost » čtv 16. srp 2007, 15:49

Vąechny redukce k dálkovému ovládání jsou jen na II xsaru s multiplexem, takľe není třeba vyměnit rádio, ale auto. Já mám bohuľel taky jedničku a jsem stejně v řiti jako ty.
Ale moľná mi svítá naděje, jeden zkuąený elektromechanik by si s tím snad mohl vědět rady, tak uvidíme. Ale bude to práce na zakázku, individuální a podle toho bohuľel asi i oceněná.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázek
Uživatelský avatar
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1363
Registrován: čtv 2. lis 2006, 20:33
Bydliště: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Příspěvekod MasterOfPuppets » čtv 16. srp 2007, 20:06

SilverGhost píše:Vąechny redukce k dálkovému ovládání jsou jen na II xsaru s multiplexem, takľe není třeba vyměnit rádio, ale auto. Já mám bohuľel taky jedničku a jsem stejně v řiti jako ty.
Ale moľná mi svítá naděje, jeden zkuąený elektromechanik by si s tím snad mohl vědět rady, tak uvidíme. Ale bude to práce na zakázku, individuální a podle toho bohuľel asi i oceněná.


Pokud s tím budeą spokojen a bude to fungovat, zaplatím mu za to zlatem :)
MasterOfPuppets
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 24. srp 2005, 11:19
Bydliště: Kladno, Střední Čechy
Vůz: Citroen Xsara I 1.8 VTS

Příspěvekod RadimK » úte 4. zář 2007, 22:45

Tak jsem trochu googlil a neco jsem objevil napr. pro radio Alpine: http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/476.html

Je treba se shanet po interfacu KWE-876E (KCE-870B).
RadimK
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 30. črc 2007, 14:32
Bydliště: Těšín
Vůz: XI Break, r. 98, 1.8i

Příspěvekod SilverGhost » stř 5. zář 2007, 5:49

Ano, o tom vím, ale to bohuľel bude fungovat jen s rádiem Alpine, nikoliv s mým Beckerem ani s Panasonikem od Mastera.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázek
Uživatelský avatar
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1363
Registrován: čtv 2. lis 2006, 20:33
Bydliště: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Příspěvekod RadimK » stř 5. zář 2007, 14:42

To jo, ja "nastesti" jeste nemam radio, takze bych to chtel koupit komplet. Nevis o nejakem shopu, kde by meli v nabidce radia i redukce?
RadimK
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 30. črc 2007, 14:32
Bydliště: Těšín
Vůz: XI Break, r. 98, 1.8i

Příspěvekod SilverGhost » stř 5. zář 2007, 18:01

Třeba u nás www.corner.cz. Nebo ti můľe pomoci i Rope.
Odkud jsi?
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázek
Uživatelský avatar
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1363
Registrován: čtv 2. lis 2006, 20:33
Bydliště: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Příspěvekod Rudolf » stř 5. zář 2007, 19:52

Kdysi jsem to taky řeąil, ale protoľe nikdo z prodejců redukcí mně nezaručil funkčnost, sháněl jsem firmu, která mně rádio namontuje tak, aby fungovalo ovládání na volantu. Jednu jsem naąel, nebyla drahá a byl jsem s nimi spokojený. Musíte pohledat tady na stránkách nebo na http://www.citroeny.cz/, uľ je to dávno a nepamatuji si přesně ceny a název firmy. Xsaru jsem měl r.v. 2000, ale část el. byla uľ z nové verze, takľe např. BSI měla.
Čau
Rudolf
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 16. črc 2005, 8:18
Bydliště: Karviná

Příspěvekod RadimK » pát 7. zář 2007, 13:32

Obeslal jsem emaliy do mnozstvi firem. Odpovedi jsou velmi nejasne. Ale snad by se dal rozchodit uni adapter http://www.stualarm.cz/produkt/52cf0011unun11-adapter-ovladani-z-volantu-uni-odporove/uni-ir/, ktery je pro ovladani s tlacitkama s odporovym systemem, coz je asi pripad Xsary I. Nevali se nekde toto schema u nekoho pro X I?
RadimK
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 30. črc 2007, 14:32
Bydliště: Těšín
Vůz: XI Break, r. 98, 1.8i

Příspěvekod pastynko » pát 7. zář 2007, 14:44

existuju aj adaptery priamo pre X1, napriklad pre kenwood urcite, to som si zistoval, ale cena 2500 Sk ma odradila.

ak vsak chces dat univerzal 2200 Czk, to sa ti oplati viac pohladat. ja som kontaktoval konkretne priamo dovozcu znacky Kenwood, kedze mam od nich radio :wink:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Uživatelský avatar
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon 3. črc 2006, 12:07
Bydliště: SK, Bratislava

Příspěvekod RadimK » pát 7. zář 2007, 16:20

On zas ma ten universal adapter vyhodu - funguje pro vice znacek, takze pri vymene (nedejboze kradezi) neni problem dopasovat jine radio. A 500,- rozdil neni zas tak hodne.

A to ze existuji prime adaptery pro XI je sice hezke, ale nejak je nemuzu v ČR "vyguglovat" a prodejci si take nejsou 2x jisti...

Ale jinak dik za tip, na strance Kenwoodu je link na porovnani kompatibility ovladani radia s vozem: http://www.kenwood.eu/support/swrc/
RadimK
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 30. črc 2007, 14:32
Bydliště: Těšín
Vůz: XI Break, r. 98, 1.8i

Příspěvekod RadimK » sob 8. zář 2007, 16:31

Myslite si, ze tohle je "funkcni" iso ramecek do X I?

http://www.autoradia.sk/product_info.php?cPath=40_94&products_id=1186
RadimK
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 30. črc 2007, 14:32
Bydliště: Těšín
Vůz: XI Break, r. 98, 1.8i

Příspěvekod ColinMcRay » sob 8. zář 2007, 16:42

podle mě je to rámeček správný jen nevím jestli to rádio tam nebude jaxi zastrčené... já na to mám takové plastové rámečky :?
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Další

Zpět na Autohifi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron