Ventilátor skapal

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Ventilátor skapal

Příspěvekod Shingi » pon 28. črc 2008, 7:43

Zdravým vąetkých.
Viem, ľe uľ tu sú témy ohµadne funkčnosti ventilácie a klímy, ale chcem sa uisti», ľe je to aj môj prípad. V sobotu mi eąte ventilátor fungoval v pohode a v nedeµu ani »uk. Tak s chcem uisti», ľe aj mne odiąla tá regulácia. Pýtam sa len preto, lebo čo som čítal vąetci písali, ľe im to ąlo ale iba na maximum. Dúfam ľe mi neodiąiel ventilátor. Takľe prosím potvrďte mi, ľe je to tým tranzistorom. ďakujem.
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 13. zář 2007, 13:40
Bydliště: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Příspěvekod Kvido » pon 28. črc 2008, 7:55

Prosím tě,moc dobře si teda nehledal. Chápu,ľe bys to chtěl rychle vyřeąit v těhto horkých dnech je klima dobrá věc,ale bez ventilátoru to moc nejde.
To,,ľe jim ąla iba na max. se pokud se nemýlím,kdyľ tak mě opravte vozům bez klimatizace,bylo to jakousi tepelnou pojistkou,ale nehledal jsem jen jsem teď lehce vzpomínal.
Nejčastějąí problém tedy po pořadě,spínačka (vypálené),pojistková skříňka (vypálené) můj případ,porucha regulátoru na panelu,tohle se dá proměřit u ventilátoru,zapni klíček zkus pustit ventilátor a na ventilátoru měř,pokud tam jde ą»áva bude problém ve ventilátoru,jen podotknu,ľe mě tam 12V ąlo,ale aľ potom jsem zjistil,ľe ventilátor na trafo bezproblému jede,tak jsem zjistil,ľe tam nejdou ampéry a ventilátor neměl sílu se roztočit,nejsem elektrikář moľná to vąe říkám ąpatně.
Ve ventilátoru bych nejdřív naąel uhlíky,po drobné úpravě tam vlezou ze ąkodovky,(musí se zapilovat),origo nejdou koupit jen s celým ventilátorem,postup jak se do něj dostat,tady na fóru určitě najdeą,pak je moľnost,ľe ti odeąly tranzistory.
Jen podotknu,ľe já bych jako první zkontroloval pojistku :wink:
Přeji rychlou a levnou opravu.
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Ventilátor skapal

Příspěvekod Shingi » úte 29. črc 2008, 7:27

Zdravím, skúsil som to rozobra» ako si písal, no keď som zapol ovládač intenzity ventilátora, aby som zmeral, či tam ide prúd vąetko sa rozbehlo tak ako má. Tak som odkladaciu skrinku spred spolujazdca opä» namontoval na jej miesto. Po troch hodinách som sa vrátil do auta. Naątartoval som a opä» to ani ne»uklo. Chyby bude v elektrike(najskôr), Ale kde. Máą stým neakú skúsenos»? môľe to by» ten ovládač otáčok ventilátora? keď ide tak funguje vąetko tak ako má. Plynulý nárast otáčok ventilátora aj poloha ?A? pracovala. Keď neąiel tak nefungovalo nič ani ?A? ani vetranie. tak sa pýtam, či je to v tom ovládači aby som zbytočne nerozoberal pol prísrtojovky. Díki. 8)
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 13. zář 2007, 13:40
Bydliště: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Příspěvekod jk » úte 29. črc 2008, 7:38

Počkej na stav kdy ti to nefunguje a pak zahýbej přívodními konektory a» zjistíą co to dělá. Někde bude ąpatný kontakt. Zřejmě bude vyhřátý nějaký silový přívod, nebo ąpatné uhlíky.
jk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned 16. črc 2006, 20:58
Bydliště: Vysočina
Vůz: Xantia 2, 2.0Hdi 109k, rv 99, starám se občas i o Xsaru 2, 1.4i rv 2001

Příspěvekod Kvido » úte 29. črc 2008, 8:19

Přsně tak jak píąe jk ,ale lepąí bude,kdyľ najdeą chvilku času,zmáčkni tlačítko hledat a napią tam "ventilátor" bez uvozovek samozřejmě. Najdeą tu spoustu rad a postupu i s fotkama,určitě se dohledáą poruchy,já si spíą myslím,ľe máą vyhořelou spínanačku nebo vadné uhlíky nejčastějąí porucha.
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Příspěvekod bajo008 » úte 29. črc 2008, 19:51

Ked ti nebude fungovat ventylator zapni vyhrievanie zadneho ska ak to nepojde tak mas odydene relatko alebo ho zacina chytat. Nachadza sa na soferovej strane pri nohach uplne v rohu na kraji.
Uživatelský avatar
bajo008
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: pát 18. kvě 2007, 20:22
Bydliště: Hrinova
Vůz: Xsara 1.9TD Nafta 1998

Příspěvekod Shingi » pon 4. srp 2008, 13:21

Zdravím. Tieľ sa trápim s tým neą»astným ventilátorom. zohnal som nové uhlíky z favorita a prispôsobil ich. chcem sa len spýta», či je treba vytvarova» aj tú kontaktnú plochu s rotorom. (podµa toho pôvodného uhlíku)? Díki
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 13. zář 2007, 13:40
Bydliště: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Re: Ventilátor skapal

Příspěvekod Miro CX » pon 1. lis 2010, 16:34

mam problem,znicoho nic mi nejde kurenie,ani fukare nic....nechapem co to poradte mi prosim
Miro CX
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 1. lis 2010, 15:23
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI 2000

Re: Ventilátor skapal

Příspěvekod Cvrček » pon 1. lis 2010, 17:32

Pokud nefouká,tak asi bude něco s ventilátorem. Jenže to by chtělo vědět trošku více o tom,co máš v Xsarce. A taky zkusit pročíst témata věnované kabinovému ventilátoru. Tam je toho docela dost popsáno.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Ventilátor skapal

Příspěvekod Sleemak » pon 1. lis 2010, 21:18

To MIRO CX: on možná nezkapal....mě taky loni z ničeho nic přestal jít....dle přečtených témat jsem se domníval že jsou spálené uhlíky a taky že byly. Měly sotva půl centimetru a už se téměř rozpadaly. Sehnat ovšem přesný náhradní uhlík je dost obtížné...nakonec jsem tam naletoval uhlíky ze startéru z favoritu..stačilo jen upravit jejich tvar tak aby se vešly do příslušných drážek a seděly třecí plochy a ventilátor zase fičel a fičí.

Ono teplý vzduch z otvorů šel i když nešel ventilátor akorát jak se to nerozežene tou vrtulí tak nepocítíš tak účinek. Já ho měl tři týdny u elektrikáře který neměl čas na opravu a to byla v listopadu fakt kosa....nakonec jsem to udělal sám. Bez toho vytaženého ventilátoru nešelo ani teplo.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98


Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků