Palivové hadice a kabinový ventilátor

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Palivové hadice a kabinový ventilátor

Příspěvekod Sbohem vąem » sob 7. říj 2006, 8:11

V?dy po ránu kdy? jsem nastartoval a bylo chladněji jsem cítil v autě benzín,myslel jsem,?e je to normal.Ale včera mi nebylo líno a hned po startu jsem otevřel kapotu.
Je?tě kdy? jsem Xsaru koupil,musel jsem v?echny hadice znova přesvorkovat,berma páskama,proto?e u? ty původní dosluhovaly a kolem palivovych hadic protékal benzín.
U? tehdy jsem je chtěl nechat vyměnit,ale v servise mi řekli,?e je to nesmysl,?e ty hadice vydr?í věčnost a mají tři vrsty(to je jak ve SHREKOVI).
Docela jsem jim věřil,proto?e problém ustál,ale teď kdy? se ochladilo,hadice stvrdly(stářím) a opět začal teď u? ani né prosakovat,ale pomalu téct benzín.
Nechal jsem je v?echny vyměnit,sice né za origo tvarované,ale zato stejně učinné a odost levněj?í (cena asi 220 kč).

Ale je?tě pořád jsem nespravil ten kabinový ventilátor,musím tam vyměnit uhlíky,v servise řekli,?e je to jednoduché,ale musel bych je?tě vědět,kde ho pod těmi plasty zespod u spolujezdce najdu ?
Já nevím,musím opravdu v?echny plasty zespod vyházet ven ?
Měl jsem vyhozený ven odkládací kastlík,ale tam bych se moc nedostal,jen by to s tama bylo pohodlněj?í a víc světla.
Neměl u? ho někdo venku,?e by mi trochu víc poradil ?
ROPE ty jsi takový v?evěd (bez urá?ky) asi tomu hodně rozumí?,poraď.
Ale budu rád za v?echny rady.
Kvido
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Martas » sob 7. říj 2006, 9:35

Taky jsem ho u své Xsary vyndával je tam dobrý přístup ze spodu pod palubkou.Je tam na třech ?roubech,kdy? se zadaří tak je za 5minut venku.Musi? se napasovat na podlahu u spolujezce a sundat ten jakoby koberec z pod palubky a pak u? ho uvidí?.Pak ho jen vytáhne? z deklu ve kterým.Je tam napasovanej na třech gumách krásně ho vytáhne? a pak u? jen vymění? ty uhliky a je hotovo :wink: kdyby něco tak dej vědět
xsara 1,8 16V VTS
Martas
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 207
Registrován: pon 18. zář 2006, 16:42
Bydliště: Hořice nebo Jičín

Příspěvekod Sbohem vąem » sob 7. říj 2006, 10:24

Dík Mar?as,ale já tam na?el jenom dlouhý plastový kryt,ve kterém je pylový filtr a po pravé straně je takový černý válec s nějakou hadicí,ale nevím jestli to není něco od klimy,kdyby sis vzpoměl a má? fo?ák,tak mi to tu hoď,pak budu moudřej?í.Zatím to nespěchá,ne? napadne sníh,pak by to bylo hor?í,sem tam jede sem tam ne,jak se mu zahce.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Rope » sob 7. říj 2006, 15:23

Kvido, vedle pylového filtru je modul pro řízení rychlosti ventilátoru a z něho vede jeden drát na ventilátor. Já bych ti to i fotnul, ale já nemám klimu a nevím je li to shodné. (myslím ?e jo)
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 9. říj 2006, 6:09

Ahoj v?em.
Tak jsem sundal tapecirung a vyfotil to ,snad mi někdo poradí kde se mám zaměřit a co rozdělat,abych vymontoval ten motor ventilátoru.
Přílohy
PA090029.JPG
PA090029.JPG (82.34 KiB) Zobrazeno 22403 krát
PA090027.JPG
PA090027.JPG (83.93 KiB) Zobrazeno 22406 krát
PA090028.JPG
PA090028.JPG (75.9 KiB) Zobrazeno 22406 krát
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 9. říj 2006, 6:11

A je?te tady dvě foto.
Přílohy
PA090036.JPG
PA090036.JPG (77.93 KiB) Zobrazeno 22402 krát
PA090034.JPG
PA090034.JPG (80.14 KiB) Zobrazeno 22402 krát
Sbohem vąem
 

Příspěvekod MP » pon 9. říj 2006, 9:20

Jak tak koukám na ty fotky tak to skoro nepoznávám . Já jsem ho u? měl venku několikrát . A minulej tejden jsem ho vyndával z Berlinga , tam je to úplně stejný jak na mé Xsaře . Jak psal Mar?as - oddělat ten "kobereček" nad nohama spolujezdce - to jsi udělal a pak u? je tam vidět ventilátor - je na třech ?roubkách ( po obvodu , dva zepředu , jeden zezadu , ale nahmatá? ho - je to na kří?ovej ?roubovák ) - odpojit svorkovnici a tu hadičku - vyndá? ho , a rozdělá? - je to jen zasunutý v sobě na takovejch gumovejch ?palíkách. Ten ventilátor je jak do něj - nebo od něj vede ta hadička . Na té poslední fotce - zcela vpravo Má? na něm nalepenou nálepku s tím čárkovým kódem a je?tě tři ty nálepky jak cenovky v obchodě . Jinak uhlíky jsem nekupoval origo , ani jsem se na ně neptal , v autodílech jsem koupil ( 30 Kč ) o něco vět?í a upravil je pilníkem na potřebnou velikost - práce na 10 minut - a přeletoval .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 9. říj 2006, 10:20

Díky Michale,já jsem měl takového tu?áka,?e je to ono,ale mate mě tam ta hadička,měl jsem za to,?e je to od klimy a nerad bych se dotoho pou?těl.Na feldě to bylo jednodu??í. Ale tady si to taky sám zpravím,to u? je v pohodě kdy? u? vím,kde ho hledat.
U? jsem myslel,?e budu muset rozdělávat v?echny ty plasty a on bude někde uvnitř.Uf jsem si oddech.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Martas » pon 9. říj 2006, 15:43

Co ti přesně dělá a nedělá ventilátor?
xsara 1,8 16V VTS
Martas
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 207
Registrován: pon 18. zář 2006, 16:42
Bydliště: Hořice nebo Jičín

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 9. říj 2006, 18:29

No prostě se někdy rozjede a někdy ne.
Kdy? se nerozjede hned po nastartování,tak u? se nerozjede vůbec,mo?ná bude stačit vyčistit komutátor,nebo visí nějaký uhlík,ale kdy? to bude venku vyměním i uhlíky.
Aby naběhnul,musím vypnout motor,nastavit ventilátor na plné koule a znova nastartovat,pak u? vět?inou naběhne,ale je znát,?e mu chybí výkon.
Uvidím,snad o víkendu na to bude víc času,tak to kuchnu a uvidím.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Martas » pon 9. říj 2006, 19:04

No skoro stejný problém mám i já.Měl jsem to vyndaný a vyčistil jsem to,ale nepomohlo.Bylo to tu u? i několikrát popsaný.Mě nenaběhne vůbec jen někdy.Co jsem se bavil o tom na srazu tak to je ve svazku pod volantam.Vypaluje se tam kontak a ten pak nepřená?í proud.Dá se to nějak vyře?it,ale u? nevím přesně jak.Uvidí? ttřeba ti to půjde,ale určitě dej vědět jak jsi dopadnul. :D
xsara 1,8 16V VTS
Martas
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 207
Registrován: pon 18. zář 2006, 16:42
Bydliště: Hořice nebo Jičín

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 9. říj 2006, 19:16

Je to mo?né,já se na to ptal v servisu a nejčastěj?í problém,prý jsou právě uhlíky a nebo je?tě prý tam je nějaký modul a ten prý taky mů?e zlobit,u? ho taky několikrát měnili,tak je?tě bych zkusil to.
Ten modul je prý je?tě před potenciometrem na ovládání rychlosti ventilátoru.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod MP » úte 10. říj 2006, 7:00

Taky jsem to ře?il.Zkrátka někdy ?el , pak chcípl , musel se vypnout motor , nastartovat , pak zase ?el . Měl jsem to celý rozhozený a bádal .... to jsem je?tě nevěděl to o čem tady psal Mar?as , jak jsme se o tom bavili na srazu - ?e jsou vypálený kontakty na spínací skříňce , tak?e tenkrát jsem to vyře?il tak ?e jsem odpojil káblík ( ten přívod + , ten nejtlust?í ) co vedl do toho relátka co spíná ventilátor a přivedl ho odjinud - z pojistkové skříňky , z místa kde je napětí taky jen při bě?ícím motoru . Elektrice moc nerozumím , proto tento "popis" , ani nevím jestli jsem udělal dobře , ale jistý je ?e od té doby to funguje jak má ( 3/4 roku ). Minulej tejden jsem spravoval bráchovi Berlingo , měl ten stejnej problém . Má to úplně stejnej ventilátor . Ale kdy? jsem rozdělal ventilátor tak ty uhlíky byli tak cca 3 milimetrový , u? skoro nedolíhali k rotoru a ty pru?inky je k němu ani nenatlačili . Koupil jsem nějaký uhlíky ze ?kodárny , upravil je pilníkem na potřebnej rozměr ( myslím ?e to bylo 8x9 mm ) , přeletoval je tam a ventilátor maká .
Jinak pokud se ti zdá ?e má malej výkon tak koukni na ten filtr . Ten se stra?ně rychle zasí.. a pak to přes něj moc nefouká . Já ho měním tak po půl roce , zhruba 15 000 km .... a občas ho i jen tak vyndám a vysaju vysavačem .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Rope » stř 11. říj 2006, 18:54

Kvido, dneska jsem měl čas, tak jsem ohnul hřbet a kouknul na ten ventilátor, je vespod pod tím hadrem úplně vpravo ke dveřím. A kdy? jsem byl ohlý, tak jsem si vyměnil cyklovač stěračů za pamě?ový s felky. Cena 50,- kč na autoburze + 10 kč vstupné a minutka smlouvání, chtěl kilo,ale.......
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod Sbohem vąem » ned 15. říj 2006, 8:10

Tak ventilátor jsem rozebral,docela bylo te?ké ho dostat s těch třech gum,ale podařilo se,ale uhlíky jsou super,akorát jsem v?e důkladně pročistil,promazal,ale nepozdává se mi ten alektronický modul,který tam je ,minule mi v servisu říkali,?e často kdy? něco odejde,tak právě ten modul,mo?ná zlobí to relátko co tam je.prot?e na trafko,ventilátor bě?el perfektně a tak jsem myslel,?e je problém vyře?en,ale on není.
Jak říkal MP,rozdělal jsem pojistkovou skříň,v?e skontroloval,prostříkal kontoxem.ale bez úspéchu ,pořád to zlobí.
jen čeho jsem si v?iml,je ?e kdy? nastartuji a ventilátor nenaběhne,vytáhnu pojistku a při vrácení ventilátor naběhne,jen tu pojistku vracím,při vypnutém klíčku a pak po opakovaném startu naběhne.
Jen je zajímavé,?e na feldě stačilo dát klíček do polohy startu a ventilátor naběhnul,ale tady naběhne a? nastartuju,dřív ne,jen je je?tě zajímavé,?e mi něco bzučí u spolujezdce,ale čerpadlo to není a dělalo to i při vytáhnutém ventilátoru.
Asi budu muset nav?tívit nějakého ?ikovného autoelektrikáře nebo někoho kdo se v tom vyzná a proměří to,já jsem elektrický analfabet.

Rope,nehlásí? se dobrovolně,evidentně tomu rozumí?.
Rope,dal jsem na tvou radu a u? mám přední brzdy ATE power disk a zadky TRW (Lucas) kotouče i desky a zatím super (cena 5990 kč)
Sbohem vąem
 

Další

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků