Xsara 98, problém s větrákem a klimou

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Xsara 98, problém s větrákem a klimou

Příspěvekod david603 » sob 28. říj 2006, 17:44

Ahoj, doufám, ?e to tady u? někde neni, ale celý sem to tu prolez a nikde sem odpověd nena?el. Mám Xsaru combi r.v.98 a nefunguje mi motorek větrání. A mo?ná ani klima ne, ale to nevim jistě, proto?e mi ten studenej vzduch nemá co nafoukat dovnitř. Větrák je mrtvej na v?echny pozice, kdy? sem to proměřoval, tak tam ani netek proud, ale je to tam celý slo?itý, milion kabelů vedoucích odněkud někam. Někdo tu psal, ?e vyměnil nějakej svazek drátů u spínačky nebo tak. Fakt nevim co s tim a bojim se ceny v autor. servisu. Nenapadá vás něco? Děkuju moc, David
david603
 

Re: Xsara 98, problém s větrákem a klimou

Příspěvekod pastynko » sob 28. říj 2006, 18:11

david603 píše:Ahoj, doufám, ?e to tady u? někde neni, ale celý sem to tu prolez a nikde sem odpověd nena?el. Mám Xsaru combi r.v.98 a nefunguje mi motorek větrání. A mo?ná ani klima ne, ale to nevim jistě, proto?e mi ten studenej vzduch nemá co nafoukat dovnitř. Větrák je mrtvej na v?echny pozice, kdy? sem to proměřoval, tak tam ani netek proud, ale je to tam celý slo?itý, milion kabelů vedoucích odněkud někam. Někdo tu psal, ?e vyměnil nějakej svazek drátů u spínačky nebo tak. Fakt nevim co s tim a bojim se ceny v autor. servisu. Nenapadá vás něco? Děkuju moc, David


predpokladam ze poistku si skontroloval...

skus vytiahnut ten ventilator, ako nato je tu napisane, dokonca aj s fotkami ;)

skontroluj uhliky, casta zavada na citroenoch, treba ich vymenit... presne take nekupis, treba prisposobovat ale nie je to problem, myslim ze to zvladne kazdy...

u mna to pomohlo a namiesto 7000Sk co chcu v citroene za ventilator ma to stalo do 100Sk :lol:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Uživatelský avatar
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon 3. črc 2006, 12:07
Bydliště: SK, Bratislava

Příspěvekod MP » sob 28. říj 2006, 18:18

Jo,jo...ře?ilo se to tady na několika místech . Prvně bych kouknul na pojistku , zjistil jestli jde do ventilátoru ?táva , pak ty uhlíky - jak jsou moc "ojetý" , tak se ventilátor nechytá .... já pou?il - upravil - uhlíky ze startéru na Fáčko . Ty jsou vět?í , tak?e pilníkem je upraví? . No a pokud nic z tohoto by nepomohlo , tak ten svazek kabelů od spínačky , případně ořech od spínací skříňky ....
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod david603 » sob 28. říj 2006, 19:00

já nevim, asi sem tupej, ale dle navodu co je tady sem hlavne zadny ovladani rychlosti u motorku nena?el. Navíc ten můj nejde ani na 4 stupeň. Uhlíkama to asi taky neni, proto?e sem na vrakáči zkou?el jinej. Zkou?el jsem i jinej ovladaci panel. Nic. Nevim jestli taky neni rozdil mezi autem bez klimy a mym kde je automaticka. Pojistku sem kontroloval jako první. Napadá mě teda ten svazek, a ten "vořech " u spínačky nevim co je. Tak dík za trpělivost a nezavě?ujte :-)
david603
 

Příspěvekod Zabak » sob 28. říj 2006, 22:37

david603 píše:já nevim, asi sem tupej, ale dle navodu co je tady sem hlavne zadny ovladani rychlosti u motorku nena?el. Navíc ten můj nejde ani na 4 stupeň. Uhlíkama to asi taky neni, proto?e sem na vrakáči zkou?el jinej. Zkou?el jsem i jinej ovladaci panel. Nic. Nevim jestli taky neni rozdil mezi autem bez klimy a mym kde je automaticka. Pojistku sem kontroloval jako první. Napadá mě teda ten svazek, a ten "vořech " u spínačky nevim co je. Tak dík za trpělivost a nezavě?ujte :-)


ten "vořech" je elektricka čast spínací skřínky s cca 20cm kabelu.
v něm je kontakt kterej napájí klimu(panel topení, ventilator ,atd.)a ten se vypaluje, proto ti ravdepodobne nejde ventilator

zjistí? to tak ?e si zmeří? na kabelech u spínací skřínky kam ti nejde ??áva
měl by tam na jedmom kabelu bejt + a ostatní se postupně "připojovat" s otáčením klíčku a? do startu
kdy? zjistí? ?e ti na jeden z nich nejde + tak to bude ono

1:varianta opravy je vyměnit ten "vořech" - cca 300kč

2: varianta (takova domácí) nahradit ten kontakt externím relátkem spínanym jiným vodičem po otočení klíčku -cca 50kč
(nedoporučuji tam davat jen drát, místo toho relé, potom by se ti mohly začít vypalovat i ostatní kontakty v te spínačce)
ps: kdy? se ti podaří zapojit to relé tak ?e se při startu rozpojí tak to je ulně nejlep?í

doufam ?e jsem to napsal srozumitelně :D :D :D :D

hodně ?těstí
ZABAK Xsara 1,8 16V VTS :-)
Uživatelský avatar
Zabak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 24. lis 2005, 16:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod david603 » ned 29. říj 2006, 8:56

Zupa, bylo to dost srozumitelný i pro mě :-) snad se na to dneska vrhnu. Podle v?eho to vypadá na ten vořech, páč v?echno ostatní je prozkou?ený. Díky moc. David
david603
 

Příspěvekod Martas » ned 29. říj 2006, 16:29

Je to v něm měl jsem stejný problém.Vůbec mi ne?el ventilátor.Sehnal jsem ho z bouračky za 300,-.Pokud bude? chtít a jsi z okolí Mladý Boleslavi nebo Benátek nad Jizerou tak ti dám číslo na toho chlapáka co jsem to od něj kupoval měl je?tě tři.Určitě ti to prodá :lol:
xsara 1,8 16V VTS
Martas
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 207
Registrován: pon 18. zář 2006, 16:42
Bydliště: Hořice nebo Jičín

Příspěvekod david603 » ned 29. říj 2006, 16:48

Za prvé Vám v?em moc děkuji, ?e mi tady pomáháte. Dneska jsme ten "vořech" ze spínačky s kámo?em vyndali a postupně pospojovali kabely ručně tak, ?e v?echno naběhlo a do v?ech větví ?el proud, dokonce jsme i ?trejchnutím kabelu v klidu nastartovali, ale větrák a klima furt prd. Byl tam teda je?tě jeden černej kabel, kterej i po napojení na ??ávu nevyvinul ?ádnou činnost.Pro informaci je to kabel, kterej se odpojí při spu?tění starteru a spojí při návratu klíčku do druhý polohy z polohy start. Tak to mo?ná je?tě bude někde mezi spínačkou a větrákem. Ale nenapadá mě kde. Jediný co funguje je servo klapka na recirkulaci, která bě?ela u? dřív. Jinak je to tuhý. U? sem fakt v koncích. Motorkem to snad taky neni, ten z vrakáče tam taky nebě?el. Nevim co s tim. Asi mi zbává jediná mo?nost a tou je nějakej Citroen servis. Máte někdo zku?enosti s někým dobrým ( levným ) z Prahy nebo okolí? Je?tě jednou v?em děkuju. David
david603
 

Příspěvekod Martas » ned 29. říj 2006, 16:51

po?li mi email a po?lu ti fotku jak to vypadá v tom ořechu kdy? ti to nejde.Bude? koukat na drát,ale jsem si jist ?e to je v tom :lol:
xsara 1,8 16V VTS
Martas
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 207
Registrován: pon 18. zář 2006, 16:42
Bydliště: Hořice nebo Jičín

To Mar?as

Příspěvekod david603 » ned 29. říj 2006, 17:26

Díky moc, mám mail David1202@seznam.cz
david603
 

Příspěvekod MP » ned 29. říj 2006, 20:27

No ale i ten ventilátor z vrakáču mů?e být kaput - ojetý uhlíky ... spí? bych zkusil jestli to něj jde ??áva , ale přece jen bych se přikláněl k tomu co psal Mar?as .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod david603 » pon 30. říj 2006, 16:54

Děkuju moc Mar?asovi za poslámí obrázků, ale nijak to neře?í můj problém. To co jsi mi poslal jsem vyndal taky, pak jsme z toho vyndali ty kabely, očistili je, a postupně manuálně spojovali tak jak to dělaá spínačka a stejně nic. Z toho usuzuju, ?e tim "vořechem" to asi nebude. Ale teď u? fakt teda nevim čim. Měřili jsem proud a do motorku nic neteče. Bůh ví jestli taky neni posraná jednotka od klimy.
david603
 

Příspěvekod pastynko » pon 30. říj 2006, 23:02

david603 píše:Děkuju moc Mar?asovi za poslámí obrázků, ale nijak to neře?í můj problém. To co jsi mi poslal jsem vyndal taky, pak jsme z toho vyndali ty kabely, očistili je, a postupně manuálně spojovali tak jak to dělaá spínačka a stejně nic. Z toho usuzuju, ?e tim "vořechem" to asi nebude. Ale teď u? fakt teda nevim čim. Měřili jsem proud a do motorku nic neteče. Bůh ví jestli taky neni posraná jednotka od klimy.


a nie je niekde cestou zlomeny kabel???

este taka drobnost, ak nemas naplnenu klimu, tak ti nepojde :roll: tak skus zistit ci je naplnena a ci dobre tesni... ma to nejaku ochranu a potom ju vobec nezapne :oops: ked stlacis gombik klimy, stupnu ti na chvilku otacky volnobehu? hned by mali zase klesnut ale zostanu o trosku vyssie ako obvykle... :?
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Uživatelský avatar
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon 3. črc 2006, 12:07
Bydliště: SK, Bratislava

Příspěvekod Návštěvník » úte 31. říj 2006, 8:41

hustý, to by mohlo bejt ono. Tak?e kdy? neni naplněná klima, tak pak nemaká ani ventilátor???????????? Já to auto tak koupil, tak?e nevim jestli je plná nebo ne, ale tohle by mohlo bejt ono. Dík
Návštěvník
 

Příspěvekod MP » úte 31. říj 2006, 9:41

Mo?ná na tom něco bude ... ale v mém případě , kdy? jsem kupoval auto tak ventilátor ?el , pak jsem jel nechat vyčistit a doplnit klimu , a ten borec říkal ?e byla úplně "suchá" ....
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Další

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník