Tepelná pojistka u ventilatoru - kde je? (foto)

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Tepelná pojistka u ventilatoru - kde je? (foto)

Příspěvekod Návštěvník » pon 30. říj 2006, 10:47

Ahoj ,

tak jak jsem se tady docetl, pri chybe ventilatoru (chodi jenom na 4. stupen) je na vine tepelna pojistka umistena u regulatoru otacek (predradne odpory). Tak jsem nakoupil pro jistotu 3 pojistky a v sobotu vyrazil na vymenu. Sundal jsem tapecirunk a nasel ventilator. Ale dal nevim. Podle navodu musim najit konektro, do ktereho vede jeden silnejsi cerveny drat - ten jsem prooste nenasel. Civel jsem do toho snad pul hodiny, tahal za vsechno mozny a nic. Dokonce jsem nenasel ani kabinovy (pylovy) filtr. Pro jistotu jsem nafotil, jak to u me v aute u ventilatoru vypada. Prosim poradte kde je ten zatracenej konektor.

Diky moc.
Přílohy
ventilator2.jpg
ventilator2.jpg (101.92 KiB) Zobrazeno 21045 krát
ventilator1.jpg
ventilator1.jpg (94.5 KiB) Zobrazeno 21045 krát
Naposledy upravil baffy dne čtv 12. led 2012, 18:14, celkově upraveno 1
Důvod: Uprava rozmeru prílohy
Návštěvník
 

tepelná pojistka

Příspěvekod lupl » pon 30. říj 2006, 14:27

Kde je tepelná pojistka taky nevím.
?ebrované víko kabinového filtru je vidět na tvé fotce pod poznámkou "nějaký konektor,snad od audia" za svazkem kabelů. Myslím, ?e stačí povolit jeden ?roubek a víko posunout do strany a sejmout. Pak u? uvidí? vlo?ku filtru.
XSARA II; 1.6 16V; 07/03
lupl
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 16. čer 2006, 20:02
Bydliště: okres Kladno

Příspěvekod david603 » pon 30. říj 2006, 18:23

Mám stejnej problém. Taky ty pojistky nemů?u najít. Hlavně by mě zajímalo, jestli má tyhle tepelný pojistky ka?dá Xsara, jestli třeba neni rozdíl mezi autem bez klimy nebo s ní kde by si otáčky řídila třeba sama klimajednotka.
david603
 

Příspěvekod Rope » pon 30. říj 2006, 21:15

Hledej za odkladací přihrádkou u spolujezdce.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Tepelná pojistka u ventilatoru - kde je? (foto)

Příspěvekod petr_xs » úte 31. říj 2006, 6:26

Odpory jsou uvnitr, aby je chladil foukanej vzduch, pojistka je tam, aby to vypla, kdyby se prestal tocit ventilator a nechladilo je to. Zvenku jsou videt jen draty.
Zkus jit po tech dratech od motorku, tady asi ten modrej/bilej. Od prepinace by tam melo jit stejne nebo o jeden drat vic nez je poloh prepinace.
U manualni klimy je to stejne, u automaticke nevim, napr u xantie to potom reguloval tranzistor, takze zadne odpory a jen dva draty.
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Příspěvekod drystone » úte 31. říj 2006, 8:22

Nejdřív řeknu to, ?e nevím jestli tepelné pojistky má i Xsara. Dělal jsem to na pár autech, ale ty byly rok 1990-96.
Tepelné pojistky jsou uvnitř ventilátoru, musí se rozebrat. Bývají tam odporové dráty (ty zaji??ují různou rychlost otáčení) a tepelné pojistky.
V orig. servisu (myslím u těch aut co jsem dělal) se musí vět?inou koupit celý ventilátor, řádově v tisících, tak?e tohle byla výhodná oprava za pár korun. Pojistky bývají ale "nacvaklé" tak se tam ty nové blbě uchycují. Ale nějak to jde...
Uživatelský avatar
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 11. úno 2006, 9:22
Bydliště: Plzeň-Jih

Příspěvekod cubas » úte 31. říj 2006, 11:04

tohle je bez klimy, r.v. 1999.

rope: Takze se mam podivat zespodu od tapecirunku dozadu za prihradku spolujezdce?


co se tyce modryho a bilyho dratu od ventilatoru, po tom jsem lezl, ale nikde zadnej konekor, oba dva mizej ve stredovym panelu (jako smerem k ovladaci topeni a foukani). Sem z toho fakt divokej.
cubas
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 1. srp 2005, 13:15
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara, 1.8, benzin, 1999

Příspěvekod Rope » úte 31. říj 2006, 20:23

Vydělej ten kastlik a bude? chytřej?í. Za prvé se tady o tom popsal u? stoh. Za druhé kdy? jsem montoval audia a navigaci tak jsem ho pod kastlíkem viděl.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod cubas » pát 3. lis 2006, 9:06

Ho?i, díkymoc za rady. NAkonec jsem to na?el. Je to zřejmě u ka?dýho auta jinde. Ne? popí?u, kde se nachází odporovová regulace u Xsary r. 1999 je?tě malá zmínka - dejte si bacha na demontá? motorku ovládání klapy vnitřní cirkulace. Já blbec jsem ten motorek vytáhnul (vedou k němu čtyři tenountký drátky) ale dát ho nazpátek - no to byl porod.
Tak?e kde je ta regulace. U mě je umístěna jakoby na "přední straně" - jakoby k motoru - prostoru který vidíte po odendání toho spodního tapecírkunku. Je to skutečně konektor se čtyřma silněj?íma drátama. Je připojenej to takový jakoby průchodky k motorovýmu prostoru. Stačí pootočit a vytáhnout. U mě to je?tě bylo navíc přelepený velkou bílou samolepkou.
Co mě nejvíc dostalo je uplně do ruda rozpálená spirála pro regulaci naprvním stupni otáček ventilátoru. Docela by mě zajímalo, jestli někdy někomu od toho neblafnul ten papírovej vnitřní filtr.

co se týče toho členu v regulaci, tkerý odchází - je to tepelná pojsitka 10 ampér - 113 stupňů a stojí asi 15 korun. Oproti pálce v citroenu se to určitě vyplatí a práce je to asi na deset minut (teda kdy? víte kde hledat). Doporučuju jich koupit víc, já sem úspě?ně napojil a? třetí - ale já jsem na pájení taky dost expert.

Je?tě jednou díky za rady, a? budu mít v ruce fo?ák, tak to je?tě přinafotim.
C.
cubas
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 1. srp 2005, 13:15
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara, 1.8, benzin, 1999

ventilátor

Příspěvekod Honán » stř 8. lis 2006, 7:46

Ahoj,
tak se chci přidat o radu i sem. U? jsem psal i jinam, ale nějak se mi to nedaří odstranit. Začal mi ventilátor fungovat pouze na nejrychlej?í stupeň a nejde s tím nic udělat, ani vypnout. Je tady plno mo?ností co by to mohlo být, ale jeliko? se v el. vůbec nevyznám, tak nevím co měnit atd.. Mám Xsaru II 2.0 HDI break exclu., r.v. 2001., ale to je snad u v?ech stejný. Díval jsem se pod ten koberec pod palubkou, jak je ventilátor a na?el tam přesně to samý co je na těch fotkách, ale co dál opravdu nevím. Psalo se, ?e tam je svazek kabelů. OK, mám. Pak jeden kří?ový ?roubek, ten se povolí a pak u? se to jenom vyndá, ale já povolil jediný kří?ák který jsem na?el a nic se ani nehnulo. Je vidět i na tý fotce vpravo, vedel toho modrýho a bílýho kabelu, jestli to je ov?em on. Prostě mohl by mi sem někdo napsat jako fakt debilovi, jak mám vyndat a co udělat, aby ten větrák ztichnul.... Díky v?em za radu. V servisu mi to chtěli vyměnit celý, ale to jsem jim poděkoval.
Honán
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. črc 2006, 6:14
Bydliště: Praha
Vůz: Peugeot 308 SW, Citroen Xsara II

Příspěvekod Rope » stř 8. lis 2006, 21:42

zítra to nafotím, mno?í se dotazů, tak to blýsknu, aby bylo jasno.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod Anty » stř 8. lis 2006, 22:03

Ahoj Rope tak to bude super s tou fotkou té pojistky. Dneska jsem vyměnil pylový filtr, ale tepelnou pojistku ne a ne najít. Ka?dá rada dobrá tak super. :P
Anty
 

Re: ventilátor

Příspěvekod petr_xs » čtv 9. lis 2006, 6:33

Honán píše: Prostě mohl by mi sem někdo napsat jako fakt debilovi, jak mám vyndat a co udělat, aby ten větrák ztichnul....

Podle obrazku v haynesovi je to kruhove vicko s konektorem uprostred, umistene na boku te cerne bedny v horni pulce. U xII je to obdelnik dole uprostred (ke spolujezdci).
Pro hrubou predstavu co hledat je tady u Fiata: (4)
http://punto.mysteria.cz/topp.htm
http://fiattipo.net/clanky/regulace-ota ... ru-19.html
Naposledy upravil petr_xs dne pát 10. lis 2006, 19:20, celkově upraveno 1
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Příspěvekod Rope » čtv 9. lis 2006, 20:36

X1 1.8 bez klimy
Přílohy
CIMG5327.JPG
CIMG5327.JPG (185.21 KiB) Zobrazeno 26400 krát
CIMG5326.JPG
CIMG5326.JPG (171.95 KiB) Zobrazeno 26401 krát
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Příspěvekod Anty » čtv 9. lis 2006, 21:22

Ahoj Rope tak to je super jak si to nafotil. Tak?e je to přímo schovaný za kastlíkem tak to jo. Hned v sobotu to zkusím. A já pořád nemohl najít ten konektor s těmi 4 dráty a hlavně s tím červeným. Teď u? chápu. Dnes jsem si koupil raději 2 tepelné pojistky 10 A 113 stupňů, tak v sobotu uvidím. Díky za foto. :P
Anty
 

Další

Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků