Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod lydiem » úte 23. lis 2010, 22:08

Jedná se o tento servis: http://www.autoport.cz/

Moje Xsarka tam byla na výměně rozvodů.
Celkově dá se říct spokojenost, i když neznačkový šikula by to možná zvládl rychleji a/nebo levněji,
jen se mi toho správného šikulu v blízkém okolí nepodařilo najít :roll:

plus :arrow: po sdělení termínů, kdy by se mi výměna hodila, mě objednali hned na první z uvedených
plus :arrow: velice příjemný profesionální přístup
neutral :arrow: předem mi řekli, kdy mi auto vrátí, a to taky dodrželi
(auto dodáno v pondělí ráno, vráceno v úterý večer
- podle některých profíků by se to mělo dát zvládnout za polovinu času nebo ještě míň)
minus :arrow: mailem jsme se dohodli na ceně 8,5 tis. a nakonec to bylo 9,6 protože měnili navíc ještě pomocný řemen
(nevadí mi, že ho měnili, jen nevím, proč ho předem nezapočítali do té kalkulace)
minus :arrow: když jsme přesně podle objednání dorazili na místo, tvářili se tochu překvapeně, jako že objednaní nejsme
(ale bez problémů to stejně v domluveném termínu udělali, takže v pohodě)

Celková cena 9,6 tis. zahrnuje: sadu rozvodů (2500,-), vodní pumpu (2000,-), chladicí kapalinu 7l (1000,-), pomocný řemen (650,-), práci (3500,-).

Mimo záležitost rozvodů mi pomohli taky vyřešit problém se zádhadným boucháním pod autem
(popis problému zde: viewtopic.php?f=56&t=4571&start=30#p86118)
Na faktuře uvedeno "oprava záchytu reakce motoru", ústní vysvětlení znělo: "Byla tam špatná matka, dali jsme tam správnou."
Stálo to 500,- zlepšení je 100%, už mi to nebouchá vůbec.
Pětikilo za matku je teda dost, ale ten nádhernej pocit, že mi auto neškube, když začne motor brzdit, ten za to snad stojí :D
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázek
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod milajda22 » pon 29. lis 2010, 14:36

Tak je lepší za 9.600,- než mě řekli za 13000,- v originálním citroenu u domanskýho, ale trochu se bojím toho vrzání napínací kladky, poslední dobou když si někdo udělal rozvody jak tady na foru, tak lidi z mích známých, tak jim po ujetí několika km začala pískat kladka a nerad bych pak zase musel ject do servisu tudíž preferuji spíše origo citroen ale 13000,- se mi zdá opravdu moc.
Takže jestli máš se servisem dobré zkušenosti, tak to tam zkusím dát taky, zítra jim brnknu a uvidíme, jak dopadnu já. :roll:
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod rosta12345 » pon 29. lis 2010, 17:56

pokud teda myslíš kladku na rozvodech tak tipuju že začala pískat protože ji při rozvodech nevyměnili :?: a pokud jo tak to taky rádo vydává podivné zvuky když se moc napne řemen
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázek
Uživatelský avatar
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1948
Registrován: sob 6. čer 2009, 19:07
Bydliště: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod snoopy » úte 30. lis 2010, 17:00

tam mě řekli 13000 u Nerudy v Jesenici, 11000 u Domanskýho a 7800 u Vašendy. Takže zvítězil Vašenda, ráno tam, ve čtyři hotovo, ještě poradili, čim mazat panty u dveří a další drobnosti a spokojenost.

ale už jsem zase OT, pardon... :oops:
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Uživatelský avatar
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1601
Registrován: stř 8. črc 2009, 13:17
Bydliště: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod lydiem » čtv 6. led 2011, 21:06

Oprava bebí z 5.12. viewtopic.php?f=52&t=8135&p=92153#p90495
zde byla zahájena 20.12. a uzavřena dnes (6.1.)

Servis byl zvolen proto, že má smlouvu s pojišťovnou Uniqua, kde mám havarijní pojištění.
Celková cena opravy: 35 607,- Kč

Z toho za vyměněné díly: 17 176,- (přední nárazník včetně výztuhy, kryt podběhu, držák + rámeček mlhovky, spojlery a tzv. monogram, tj. nápis Picasso na blatníku - ten prosím stojí 435 kč :roll: )
Lakování (nárazník, blatník, rámeček mlhovky): 12 841,-
Ostatní práce: 5590,-

Původní dohoda zněla, že mi auto vrátí 23.12., což nestihli, takže jsem ho dostala 29.12. Tedy sedm pracovních dní v servisu.
(Z toho usuzuji, že Cvrček je maskovaný Superman. Stihl za jednu sobotu shodit přední nárazník, shodit zadní nárazník, rozdeklovat půl auta pro umístění řídící jednotky parkovacího asistenta a natahání drátů, naistalovat šest čidel a přední mlhovky (včetně lakování), vyměnit páčku pod volantem a vše zase poskládat dohromady :!:)

Hned při přebírání auta jsem si všimla, že mi tam místo xsarácké podložky, kterou jsem si donesla, nainstalovali jakousi nudnou reklamu na Citroen. Druhý den mi pravý spojler začal volně vlát. Tož jsem pro jistotu vzala Oslíka na otočku ukázat "ošetřujícímu lékaři" (nebo veterináři?) na liberecký minisrazík. Byl těžce nespokojen, krom výše uvedeného zjistil další tři závady: chybějící plast, co má zevnitř zakrývat asi 1/4 masky, opačně nasazená čidla a nesrovnanou kovovou výztuhu pod chladičem, ke které je nárazník přišroubovaný.

Vena garážmistr byl natolik laskav, že šel se mnou na značkový servis udělat trochu bububu. Zdařilo se a po dalších dvou dnech v servisu jsou nedostatky jakž takž odstraněny.

Celkem mě tedy prosincová výprava do závěje vyšla na 5 návštěv v servisu, 1790,- Kč (5% spoluúčast) a 12 dní bez Oslíka. Vzhledem k tomu, že jsem celou tu dobu měla k dispozici jejich náhradní vozidlo, dalo se to přežít. Ovšem pro příště bych to viděla asi raději na řešení rozpočtem... :?

Jak se říká: To, co získáš, když nedostaneš to, cos chtěl, je zkušenost.
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázek
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod řepák » ned 9. led 2011, 16:28

A co ty položky ? Ty ti vrátily ? Myslím xsara.cz .
Někde v baráku bydlí někdo kdo má tady na P na C5 napsýno že je z Korytné... tak až ho potkám tak mu řeknu ať se podívá sem :D
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod lydiem » ned 9. led 2011, 16:47

Jojo, podložku našli a s velkými omluvami vrátili :)
viewtopic.php?f=52&t=8135&p=92153#p92153
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázek
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod vena garážmistr » pon 10. led 2011, 17:57

TO Řepák: tomu technikoj to bylo si myslím víc než jasný že pokud nebude lydiem spokojena s výsledkem reklamačního řízení tak že se jim dostane reklamy jakou si nepřejí,tudíž si dali pozor aby byla majitelka spokojena a já jakožto její technicky zdatnější doprovod taky.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod Cvrček » pon 10. led 2011, 18:07

Nedá mi to nepřispět jednou malou perličkou. Osobně jsem v tomto servisu nebyl,ale do dění okolo opravy Oslíka jsem byl,jak je známo, docela zainteresován.
Měl jsem možnost vidět fakturu za opravu a zarazila mě jedna položka. Demontáž,montáž a seřízení hlavních světel. Zdůvodnili to tak,že demontáž předního nárazníku není možná bez demontáže předních světel. Což je docela dobrá kravina.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod milajda22 » úte 11. led 2011, 17:37

Tak to je opravdu kravina - co jsem postřehl já, tak by to mělo být obráceně tudíž bez sundání nárazníků nejdou demontovat světla - tedy asi by šly demontovat ale musel bych mít ruku natřikrát zlomenou, Stejně si pořád myslím že Lydii ten servis pěkně oškubal (věděli že to platí pojišťovna tak se jí snažily oškubat)
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázek
Uživatelský avatar
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1092
Registrován: pát 28. srp 2009, 3:54
Bydliště: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod vena garážmistr » úte 11. led 2011, 18:07

Podle mě maji servisi dvoje ceny jedny když platí zákazník cash a když to platí pojištovna. Fakturu jsem osobně studoval taky mě tam zarazilo že cena za práci je víc než za materiál to mě technik řekl že do kolonky práce se píše i materiál na lakování. A vem si že je to děláno z origo dílů.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod Viki » úte 11. led 2011, 20:39

Neodpustím si malou poznámku : Superman Cvrček stihl montáž parkovacích senzorů na Oslíka opravdu v rekordním čase, ale co "nestihl" - dopít jedno pivo !! :lol: Doufám, že nebudu ukamenován !? čauky Viki :driv:
Obrázek
Viki
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned 27. pro 2009, 15:46
Bydliště: Ruprechtická 158/12a, 46001 Liberec 1 - Staré město
Vůz: nyní Opel Astra 1,6 16v sedan

Re: Praha 10 ul. Korytná, značkový servis Citroen

Příspěvekod tkruska » stř 22. úno 2012, 14:17

Servis Autoport je fajn. Mam to blízko z/do práce takže během prac. doby se to vetšinou pořeší.
Jezdil jsem tam s C3 a teď s C4 a až na cenu práce jsou ok.

Momentálně mám problém s čidlem teploty vody a řekli si za něj cca 1800,- (bez práce). Přes service.citroen.com je cena cca 760,-. Tak nevím. Ještě to mám v servisu, tak uvidím jaký přesně díl to bude.

Jinak vstřícnost, ochota a rychlost.
tkruska
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát 22. led 2010, 9:06
Bydliště: Čelákovice (Praha východ)
Vůz: C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006


Zpět na Mé zkušenosti s autoservisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků