Konec Rally v ČR ?

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Konec Rally v ČR ?

Příspěvekod Tonicek » sob 10. lis 2012, 16:05

Naposledy upravil Tonicek dne ned 11. lis 2012, 11:51, celkově upraveno 1
    Řiď, ať jedeš líp. Myslel jsem řiď jako řiď, ne řiť jako řiť.
    Projekt J.A.R.V.I.S započal ...
    Obrázek
Tonicek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 651
Registrován: pát 20. srp 2010, 8:56
Bydliště: Kousíček od Ostravy
Vůz: Peugeot 307 1.6 16V 80kW 2001 - J.A.R.V.I.S

Re: Konec Rally v ČR

Příspěvekod Rope » sob 10. lis 2012, 19:36

Nebude, rally bude pokračovat jen je potřeba hodně spřísnit organizaci a více předvídat co by se mohla stát.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Konec Rally v ČR

Příspěvekod Sleemak » sob 10. lis 2012, 20:29

NO dnes jsem v Brodě byl a právě kvůli rallyshow...už tradičně po 3. Nehoda se stala na jiné RZ. Byli jsme na městském okruhu, kde za ty 3 roky bylo vidět již zpřísnění organizace a přiškrcení diváckých míst. Jak již bylo řečeno v jednom rozhovoru se zástupcem federace, je to pořád o nedisciplíně diváků, kteří si mnohdy myslí, že jsou nesmrtelní a postaví se do všelijakých míst. Událost je nicméně politováni hodná a rozhodně bych na daném místě nechtěl být. Ve své profesi už jsem pár zemřelých viděl, ale takto mladí lidi zemřelí při tragedii, to je škraloup na mozku na celý život. Jednou už jsem to zažil právě na osudné Valašce...né přímo nehodu ale bezprostředně po nehodě a nebylo to veselé. Přesto si jako Rope myslím, že automobilový rally sport nehasne..
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Konec Rally v ČR

Příspěvekod Tonicek » sob 10. lis 2012, 20:43

Můžou za to lidi, tupci si stoupnou do do tečny, která vede ze zatáčky a někdo to holt přetáhne a je zle.
Odserou to opět pořadatelé, bezpečáci se budou více zaměřovat na bezpečnost a nakonec se bude moct stát jenom na start/cíl.

No já bych to tak růžově neviděl, když se na to podívate zpětně za kolik posledních rally se stala tragédie.
To máš jako s gumama tak dlouho na nich člověk jezdí ikdyž je vzorek takřka nulový dokud se nevybourá a pak až je pozdě si pořídí nové.

Osobně si myslím, když už tam bylo i dítě (v rámci usmrcených, ikdyž nevím jak moc věřit médiím) tak tímhle se bude FIA hódně zabývat. A ve sportu kde je rychlost a nebojácnost klíčovým požadavkem, tak jistá omezení se holt budou muset zavést, jelikož jinak už to řešit opravdu asi nepůjde, lede lidem zakázat vstup už i tak na placené podniky.

Heh to ani nevím jak se umístil můj dobrý kamarád a soused ze slovenska Béreš s jeho Opel Ascona, kdysis jsme v tom jezdili pro vajíčka k jedné staré bábě. To auto je nesmrtelné. :ooo:
    Řiď, ať jedeš líp. Myslel jsem řiď jako řiď, ne řiť jako řiť.
    Projekt J.A.R.V.I.S započal ...
    Obrázek
Tonicek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 651
Registrován: pát 20. srp 2010, 8:56
Bydliště: Kousíček od Ostravy
Vůz: Peugeot 307 1.6 16V 80kW 2001 - J.A.R.V.I.S

Re: Konec Rally v ČR

Příspěvekod porez » ned 11. lis 2012, 11:13

Taky jsem tam byl. Rally se v cr urcite nezrusi ale tohle je posledni hrebik do rakve... Divaci budou stat kilometr od trati, nastesti ja mam vestu.
Uživatelský avatar
porez
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 14. zář 2011, 9:38
Bydliště: Přerov
Vůz: Citroen Xsara-1,4,Benzín,1999,STŘÍBRNÝ SRŠEŇ

Re: Konec Rally v ČR ?

Příspěvekod Tonicek » ned 11. lis 2012, 11:50

Navíc když nědko z umsrcených syn nebo dcera jedné z radních tak to už bude velký humbuk, o čem pak budou závody kdy do zatáčky se bude moct jet třeba v 80 km/h a víc ne? Oničem jelikož na rovince se něco nahnat dá ale né zase tolik, takže to bude sport o sprintech.
No čekuju net jak jen to jde a jsem zvědav co na to FIA.
    Řiď, ať jedeš líp. Myslel jsem řiď jako řiď, ne řiť jako řiť.
    Projekt J.A.R.V.I.S započal ...
    Obrázek
Tonicek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 651
Registrován: pát 20. srp 2010, 8:56
Bydliště: Kousíček od Ostravy
Vůz: Peugeot 307 1.6 16V 80kW 2001 - J.A.R.V.I.S

Re: Konec Rally v ČR ?

Příspěvekod porez » ned 11. lis 2012, 20:16

FIA na to nic v ČR je FAS :wink:
Jak říká Silva Mikulaštík. Dokud se lidé nebudou dívat na rally doma u TV tak na rally bezpečně nebude a je to tak.
Uživatelský avatar
porez
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 14. zář 2011, 9:38
Bydliště: Přerov
Vůz: Citroen Xsara-1,4,Benzín,1999,STŘÍBRNÝ SRŠEŇ

Re: Konec Rally v ČR ?

Příspěvekod Tonicek » pon 12. lis 2012, 7:04

    Řiď, ať jedeš líp. Myslel jsem řiď jako řiď, ne řiť jako řiť.
    Projekt J.A.R.V.I.S započal ...
    Obrázek
Tonicek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 651
Registrován: pát 20. srp 2010, 8:56
Bydliště: Kousíček od Ostravy
Vůz: Peugeot 307 1.6 16V 80kW 2001 - J.A.R.V.I.S

Re: Konec Rally v ČR ?

Příspěvekod porez » pon 12. lis 2012, 19:53

No maximálně zruší Mikuláš a Prahu.
Nemá cenu nic řešit. Můžou za ty holky co si tam stouply. Byla tam zabouchaná cedula zákaz vstupu tak si myslím že je to dost jasny.
Uživatelský avatar
porez
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 14. zář 2011, 9:38
Bydliště: Přerov
Vůz: Citroen Xsara-1,4,Benzín,1999,STŘÍBRNÝ SRŠEŇ

Re: Konec Rally v ČR ?

Příspěvekod Kvido » úte 13. lis 2012, 14:26

Porezi,otázkou je jestli vůbec tu ceduli viděly. Holky jsou holky podle mě si ani neuvědomovaly co se může stát a 7 letá holka ví asi prd kde si má stoupnout. Je mi Všech strašně líto. určitě je to o ukázněnosti a je to všechno souhra náhod,ale myslím si,že je to i o kvalitě českých soutěží,na start postaví už pomalu každého kdo má peníze. Tohle je prostě strašně nešťastná náhoda.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Konec Rally v ČR ?

Příspěvekod porez » úte 13. lis 2012, 15:32

Ano, nešťastná náhoda to je ale rodina je v tomhle úplně blbá když chce žalovat jezdce. On za nic nemůže.

-- přidáno úte 13. lis 2012, 16:47 --

Tak zrušili Mikuláš i Prahy...
Děkuji celýmu FASu....
Uživatelský avatar
porez
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 14. zář 2011, 9:38
Bydliště: Přerov
Vůz: Citroen Xsara-1,4,Benzín,1999,STŘÍBRNÝ SRŠEŇ

Re: Konec Rally v ČR ?

Příspěvekod Kvido » úte 13. lis 2012, 16:48

Je vidět ,že nejspíš nemáš děti. Plně chápu rodiče a chtějí jen spravedlnost a vysvětlení. Od toho bude policie ,aby vše vyšetřila a určila viníka ať už je to jezdec,organizátor nebo ty holky.
Je logické,že zrušili zbývající závody,už tak to není dobrá reklama pro český Rally sport. Mrtvých diváků už bylo letos až moc.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Konec Rally v ČR ?

Příspěvekod porez » úte 13. lis 2012, 18:24

Ano nemám děti ale jezdec za to nemůže nikdy může za to jen a jen pořadatel který je tam nechal stát...
Uživatelský avatar
porez
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 14. zář 2011, 9:38
Bydliště: Přerov
Vůz: Citroen Xsara-1,4,Benzín,1999,STŘÍBRNÝ SRŠEŇ

Re: Konec Rally v ČR ?

Příspěvekod Tonicek » ned 18. lis 2012, 12:58

No já vím že motorsport je něco jiného, jede se všude na maximu ale u soudu bude muset čelit jedné z hlavních podmínek držení ŘP a to že řidič nemá přeceňovat své schopnosti a pokud někdo doslova vletí do zatáčky když ví, že šance že mu ustřelí prdel je velká.

Jak se bude soud dívat na to, že lidé stáli tak kde neměli ikdyž je logické že na tečně zatáčky bych opravdu nestál.

Vím že tady se bude viník hledat těžce a rodiče byť nemám děti tak s nimi cítím, jejich odkaz, kterému věnovali nemalou část svého života (jak nervů, starostí, atd...) ale tohle jim ty tváře nikdy nevrátí :cry:

Nejsem si jist ale na tento podnik je potřeba mít i ŘP či stačí mít čistě licenci?
    Řiď, ať jedeš líp. Myslel jsem řiď jako řiď, ne řiť jako řiť.
    Projekt J.A.R.V.I.S započal ...
    Obrázek
Tonicek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 651
Registrován: pát 20. srp 2010, 8:56
Bydliště: Kousíček od Ostravy
Vůz: Peugeot 307 1.6 16V 80kW 2001 - J.A.R.V.I.S


Zpět na Motorsport

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků