Prostornost Xsary

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Prostornost Xsary

Příspěvekod Thomas11 » stř 24. led 2007, 11:30

Jak je na tom Xsara s prostorem, hlavně pro řidiče, při mojí vý?ce 188 cm? Mů?ete porovnávat s Xantiou v té jezdím :wink:
Thomas11
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 84
Registrován: stř 3. led 2007, 11:53
Bydliště: Znojmo
Vůz: Xsara 1.6i Exclusive r.v.1999 a Xsara Break 1.6 16V Exclusive r.v.2001

Příspěvekod miskod » stř 24. led 2007, 12:05

Ja mam 186cm a je tam este velka rezerva
miskod
 

Příspěvekod K8A » stř 24. led 2007, 12:19

Pri mych parametrech 185cm/115Kg mam jeste rezervu a to nemam sedadlo az na zadni doraz, joo Sary jsou prostorne vozitka.
XSARA I; 1.4 12/97
K8A
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 17. led 2007, 14:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod drystone » stř 24. led 2007, 13:35

Mám 188cm a nad hlavou to mám v pohodě. Brácha má 194 a stěžuje si že tam mám málo místa na hlavu (ale on je často docela předkloněnej zbytečně). Jinak jak to má Xantia nevím, nemohu srovnat. Vím jen že sedačky jsou asi úplně stejné.
K ostatnímu prostoru musím říct, že je to pohoda, prostě tak akorát se tam rozvalím. :lol: Kamarád má Civica (takovej ten co má profil podobný Xsaře, budete vědět), teď o víkendu jsem ho řídil, protože pil a musím říct, že takový nepoměr v prostoru s Xsarou mě zarazil... Všiml jsem si už dřív, že moc místa vzadu tam není, ale teď vím že ani u řidiče. Bylo to strašně stísněné a hlavně úzké úzké. Jinak často na všechny strany rozhlašuje jak má úžasné a nejdokonalejší auto, ale já objektivně (aspoň se snažím)můžu říct, že v něčem je lepší, v něčem zase horší. Například u spolujezdce se tam dají natáhnout nohy víc dopředu než u Xsary, ale to je orajové. Určitě bych neměnil, už jenom že na ten prostor řidiče bych si musel sakra hodně zvyknout.
Uživatelský avatar
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 11. úno 2006, 9:22
Bydliště: Plzeň-Jih

Příspěvekod Sbohem vąem » stř 24. led 2007, 13:59

Tak já mám 184 cm a taky si na prostor nestěžuju,taky dost záleží jestli máš zádovou opěrku dost nakloněnou do předu nebo do zadu já spíš do zadu,ale tak abych pohodlně dosáhl na volant a nad hlavou mám dost místa i kdybych měl 194 cm ,tak si myslím,že je to pořád pohoda.

Co se týče Civicu,otec má toho nového a je vněm dvakrát tolik místa jak v Xsaře,není tam středový tunel ta podlaha je úplně celá rovná,řazení je v palubovce ,což jsem nečekal,že by to mohlo být pohodlné,ale ono je.
Motor má civic fakt výkoný a spotřebu odost nižší než moje 1,8 16V.

Ale já bych nešel do japonce,držím se Francouzů a konkrétně Xsary.
Sbohem vąem
 

Re: Prostornost Xsary

Příspěvekod Mig45 » stř 24. led 2007, 15:03

Thomas11 píše:Jak je na tom Xsara s prostorem, hlavně pro řidiče, při mojí výšce 188 cm? Můžete porovnávat s Xantiou v té jezdím :wink:


No ja mam 197 cm a je to v pohode :wink:
Ford C-MAX
Citroen Xsara II coupe
Citroen Xsara II
Citroen Xsara I coupe
Mig45
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 14. črc 2005, 20:47
Bydliště: Praha,Beroun

Příspěvekod drystone » stř 24. led 2007, 19:10

To Kvido: No jo, novej Civic je nádhernej. Ale to už je o dvě generace novější auto, to je potom všechno znát, tedy i spotřeba bude určitě super.
Uživatelský avatar
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 11. úno 2006, 9:22
Bydliště: Plzeň-Jih

Příspěvekod lobello » stř 24. led 2007, 19:17

ja mam 182 cm a mam miesta v pohode akurat ze nemam vyskovo nast. sedacku. novy civic sa s citroenom porovnavat neda. s cenou je uplne niekde inde a je naozaj daleko po technickej stranke. myslim ze tu rovnu podlahu mal aj starci civic. no ale ten starsi mal dizajn uplne odveci.
my sme mali doma uz viacero citroenov a boli sme vzdy spokojny.
francuzi vedia robit auta. japonci vedia tiez ale este k tomu pridaju aj fajnovu cenovku
Uživatelský avatar
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 5. led 2007, 16:27
Bydliště: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Příspěvekod primergy » čtv 25. led 2007, 2:04

Ja mam 199 cm a 103 kg a musim rict ze misto jsem si v Xsare nasel. Snad jen pro pravou nohu neni diky stredove konzole prostor uplne optimalni a obcas si trosku tuknu kolenem o klicek v zapalovani. Jinak ale neni co vytknout. Volant nastavitelny ve dvou osach take udela sve.. Donedavna jsem jezdil s Oplem Omegou, takze jsem si zvykl na kralovsky prostor, tohle auto je ale o dve tridy niz, takze v ramci svych moznosti je posaz dobry. Kdybych ho ale mel znamkovat, dal bych za 2 (proste ta prava noha a predevsim koleno s holeni nejsou tak jak bych si predstavoval :) )
Xsara 98, 1.4i, 3D
primergy
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 20. led 2007, 20:39
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Dutch » čtv 25. led 2007, 8:06

Já teda při svých 190cm a cca 105kg to mam tak akorát....předtim jsem jezdil Vectru /stř. třída/ a ta na tom byla s prostorem daleko lépe. A co mi mrzí nejvíc je, jak je málo místa vzadu v Xsaře. Pokud mám přední sedačky až vzadu, tak se tam pomalu ani dozadu nedá nastoupit, nehledě o dětské sedačcce /vajíčku/, kvůli které si musim buď sedačku šoupnout o 1 zub dopředu nebo naklopit opěradlo vpřed. To jediné mi na Xsaře mírně vadí ... /když pominu spotřebu/...nojono, nižší střední třída....
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Uživatelský avatar
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 257
Registrován: čtv 12. říj 2006, 21:10
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod MP » čtv 25. led 2007, 8:13

V Xantii jsem pořádně nejel tak nemůžu porovnat , ale zrovna teď vozím do práce kolegu , kterej jezdí občas i s jiným , co ho vozí Xantií . Tak jsme to probírali dnes ráno cestou domů a povídal že v Xantii je víc prostoru na zadních sedačkách , což asi není žádný nový zjištění . Ale Xsara má lepší sedadla , že určitě tam nejsou stejný . V Xantii jsou moc měkký a sedadlo je jinak sklopený - u Xantie je přední hrana sedadla výš , takže tam sedíš prdelí moc nízko a kolena máš nahoru .
Jináč já mám 185 cm , a na prostor si nestěžuju . Ve svojí Xsaře jsem teda vzadu neseděl , ale má první jízda v Xsaře , která mě ovlivnila natolik že jsem za dva měsíce koupil Xsaru , byla právě vzadu , a to jsme tam seděli tři - já uprostřed . A nebyla to jen nějaká cesta do supermarketu , ale cca 100 kiláků tam a další kilčo zpět , a nějak mě nepřipadalo že bych měl málo prostoru .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Mison » čtv 25. led 2007, 8:22

Mám 186 a je to super, ale jednou jsem si při nasedání prorazil mřížku větrání (topení) vlevo u volantu o:( , zatím jsem nepřišel na to jak to dobře a kvalitně spravit.
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 31. črc 2005, 20:26
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Příspěvekod MP » čtv 25. led 2007, 8:27

Mison píše:Mám 186 a je to super, ale jednou jsem si při nasedání prorazil mřížku větrání (topení) vlevo u volantu o:( , zatím jsem nepřišel na to jak to dobře a kvalitně spravit.

Tak tu mřížku mi ze začátku každou chvíli někdo nakopl kolenem u spolujezdce , ale teď už všichni ví že se pak na ně zlobím :evil: , tak si dávaj pozor , ale u sebe se mi to ještě při nastupování nepovedlo ....
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod drystone » čtv 25. led 2007, 11:47

K těm sedadlům ve Xantii - viděl jsem v Xantii sedačky, které byly stejně tvatované a dokonce se stejným čalouněním jako je v mé Xsaře. Proto jsem to napsal. Ale neseděl jsem v ní...
Jinak k prostoru vzadu - Když si sednu za sebe a mám podle sebe nastavenou přední sedačku, ta vzadu úplně pohodlně sedím a i nějaké místo na kolena zbývá. I proto se mi Xsara líbila. Když to srovnáš s Octavií I., Golfem nebo tím Civicem z roku 2000 o kterém jsem psal, tak je na tom Xsara ve své třídě (!) docela dobře.
Uživatelský avatar
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 107
Registrován: sob 11. úno 2006, 9:22
Bydliště: Plzeň-Jih

Příspěvekod pastynko » čtv 25. led 2007, 12:27

drystone píše:K těm sedadlům ve Xantii - viděl jsem v Xantii sedačky, které byly stejně tvatované a dokonce se stejným čalouněním jako je v mé Xsaře. Proto jsem to napsal. Ale neseděl jsem v ní...
Jinak k prostoru vzadu - Když si sednu za sebe a mám podle sebe nastavenou přední sedačku, ta vzadu úplně pohodlně sedím a i nějaké místo na kolena zbývá. I proto se mi Xsara líbila. Když to srovnáš s Octavií I., Golfem nebo tím Civicem z roku 2000 o kterém jsem psal, tak je na tom Xsara ve své třídě (!) docela dobře.


no v octavii I je podla mna vzadu menej miesta ako v Xsare !
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Uživatelský avatar
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 298
Registrován: pon 3. črc 2006, 12:07
Bydliště: SK, Bratislava

Další

Zpět na Nápady, vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků